Jump to content


Prvi DAC


daim

Recommended Posts

Ja sam citao razne forume da je Topping bolji, ima i ovakvih i onakvih informacija. Za Sanskrit ne znam ali sa Toppingom imam iskustvo (A/B test, sa jos dve osobe na testu) da svira barem 80% dobro kao jedan jaaako skup referentni DAC domace konstrukcije. Na nekom mid end sistemu verovatno bi malo ko napravio razliku.

Ispade da ga bas hvalim ali iskren da budem i zasluzuje.

Zao mi sto sam prodao, rado bih organizovao test za nekoga koga zanima.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
On 8/14/2018 at 5:11 PM, Aibo said:
On 8/14/2018 at 12:23 PM, bkrmar said:

+1 za Topping D30. Koristim ga od skoro, očekivano bolji DAC od ovih malih poput SMSL Idea i sl. Baš detaljan i utegnut zvuk.

Jako mi je pomogao onaj tvoj post gde si podelio DACove u kategorije na osnovu iskustva jer se medju njima nasao i moj trenutni dragonfly. Kapiram da bi na onoj tvojoj listi D30 bio u prvoj grupi ili mozda najbolji koji si slusao?

Link to comment
Share on other sites

On 08/15/2018 at 19:55, bkrmar said:

Ja sam citao razne forume da je Topping bolji, ima i ovakvih i onakvih informacija. Za Sanskrit ne znam ali sa Toppingom imam iskustvo (A/B test, sa jos dve osobe na testu) da svira barem 80% dobro kao jedan jaaako skup referentni DAC domace konstrukcije. Na nekom mid end sistemu verovatno bi malo ko napravio razliku.

Ispade da ga bas hvalim ali iskren da budem i zasluzuje.

Zao mi sto sam prodao, rado bih organizovao test za nekoga koga zanima.

 

koji je to referentni dac domace proizvodnje?

Link to comment
Share on other sites

Jako mi je pomogao onaj tvoj post gde si podelio DACove u kategorije na osnovu iskustva jer se medju njima nasao i moj trenutni dragonfly. Kapiram da bi na onoj tvojoj listi D30 bio u prvoj grupi ili mozda najbolji koji si slusao?
D30 je definitivno najbolji koji sam slušao i zato mi je to aktuelni DAC u sistemu. Puno detalja i energije zaista, sada bih njega realno stavio u najvišu klasu pa ove ostale spustio sve za po jednu dole.

A Dragonfly koji sam komentarisao je onaj skroz prvi v1.0 i njega sam imao dosta ranije pa su svi komentari na sećanje. Ove posle nikada nisam čuo a baš bih voleo da čujem npr. Black i Red.
Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, ab said:

koji je to referentni dac domace proizvodnje?

Jedan od radova g. Dimovskog, zaista izuzetan dac.

 

Ali mali topping je zaista pokidao na a/b testu, naravno nije bolji od gore pomenutog ali kada se uzme u obzir cena... misljenja sam da na 90% sistema niko ne bi napravio razliku

 

 

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za topping :thumbsup2

Mada, ne bih prihvatio u tom slucaju ono sto bi "referentni". Ako imate mogucnosti malo da se "poigrate" sa tim Kinezima, najvise u analognom i napajackom delu, moze se verovatno covek pristojno naslusati muzike. I naravno, uvek ponovo uporediti sa necim standardnim i dobro poznatim uredjajem, bez olakog proglasavanja i svrstavanja u kategoriju referentno.

Link to comment
Share on other sites

Nisu ni kinezi sto su nekad bili. Plus taj D30 ima dosta ne-kineskih komponenti pocevsi od samog cipa, Nichicon kondenzatora itd

56 minuta ranije, vladat1 said:

Bilo bi dobro kada bi neko mogao da odradi test smsl sanskrit vs topping d30

 

Sada su dobra sniženja 

 

topping d30 - 90€

 

smsl sanskrit - 81€

 

na Alliju

Ima na netu da se nadje dosta testova, koliko sam citao zakljucak je da je D30 nesto bolji.

 

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, montenegrino said:

Sta mislite da li se moze spojiti android tv box usb kablom na ovaj DAC, a muzika reprodukovati sa microSD ili usb ulaza na boxu? I ako je to moguce, da li ima gubitka na kvalitetu zbog limita android boxa?

Realno je pitanje drivera, da li će ga Android OS prepoznati kao externi DAC. Ako se to desi onda bi po logici iz windowsa trebalo da ti se ograničenja Boxa overrajduju ograničenjima DAC-a.

Sve ovo što kažem je hipotetički, tako da sigurno može da se veže na Optiku ili koaksialnu vezu ako poseduje i reprodukuje u DAC... U ovom zadnjem slučaju moraš da se povinuješ ograničenjima koje BOX poseduje u smislu kvaliteta HD zapisa ili DSD reprodukcije.

Link to comment
Share on other sites

Realno je pitanje drivera, da li će ga Android OS prepoznati kao externi DAC. Ako se to desi onda bi po logici iz windowsa trebalo da ti se ograničenja Boxa overrajduju ograničenjima DAC-a.
Sve ovo što kažem je hipotetički, tako da sigurno može da se veže na Optiku ili koaksialnu vezu ako poseduje i reprodukuje u DAC... U ovom zadnjem slučaju moraš da se povinuješ ograničenjima koje BOX poseduje u smislu kvaliteta HD zapisa ili DSD reprodukcije.
To mi je samo jedna od alternativnih funkcija. Prvenstvena namjena DAC-a ce biti Chromecast Audio i Blueray player Pioneer, koji nazalost ima samo opticki izlaz pored RCA, pa cu morati kombinovati CCA i Pioneer player. S tim u vezi razmisljam se o kupovini splitera za optiku 3 ulaza 1 izlaz. Tada bi mogao i tv povezati optikom na pojacalo, mada mi to nije toliko bitno. Da li se u tom spliteru moze gubiti kvalitet zvuka?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ima to smisla, sigurno više nego svaki čas čupati i uguravati neki optički kabl iza na polici. Funkcionalnost svakako treba da ima veću težinu od kvaliteta, ali bi onda trebalo povesti više računa o kvalitetu splitera i celog optičkog saobraćaja.

Ima iskustava po forumu koja bi mogla biti od koristi da se ublaži pad kvaliteta kod jedne takve splitovane postavke.

Sa srećom! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Aibo je izneo utisak na drugom forumu, pa ću samo da ga kopiram ovde, za slučaj da ne vidi pitanje uskoro:

Evo ja da javim malo detljnije utiske o Topping D10. Prvo je naleteo na starijeg brata D30 i nisu na istom nivou jer D10 ne može da postinge istu detaljnost, svi zvuci su malo stopljeniji međusobno i malo manje živahni. Čitkao sam malo strane forume i vidim da neki navodno ne primećuju razliku između D10 i D30 pa ih svode na različite konekcije... ne znam na čemu su slušali ali to prosto nije tačno, razlika je sasvim jasno čujna. 

Sa druge strane D10 je potpuno rame uz rame sa HRT-om (microStreamer) ... bez pobednika. D10 je malo više analitičan, otvoreniji i detaljniji u visokim tonovima, dok je HRT malo smireniji u visokim a puniji u basu i glasovima. Da treba da biram ne bih znao za koji da se odlučim, mislim da su DAC-ovi toliko istog nivoa kvaliteta a samo karakterno različiti pa ko šta voli. Moj lični ukus bi ipak prevagnuo na malo topliji zvuk HRT-a koji verovatno potiče od Burr-Brown čipa naspram oštrije zvučećeg Sabre ali eto to je moj ukus i mom sistemu. Sa obzirom da sam HRT platio 190€ a i sada je nov 175... D10 za svojih 80€ je potpun uspeh (troškovi dostave su mi bili samo 760 din). Jedino što nema taj izlaz za slušalice pa da izdominira na svim poljima i za sve potrebe. Nailazio sam opet po stranim forumima da kao SMSL Idea i D10 zvuče isto ali to nije tačno, u istom rangu im je količina detalja ali Idea ipak zvuči tanje i nema težinu basa koju D10 ima.

D10 vs Sabaj Da3 - blisko ali ako je samo za hifi sistem i ne treba izlaz za slušalice, balansirana veza, kontrola jačine zvuka na samom uređaju... moj lični glas ipak ide za D10. 

Tako da su topinzi iskreno prebacili moja očekivanja. D10 je lagano nadsvirao Idea/Da2 pa čak po meni i Da3 za nijansu što već nisam očekivao. Za D30 tek nemam reči, ko ima fin sistem i dovoljan budžet (treba računati na veće troškove jer je kutija baš velika) vredi bez ikakve sumnje jer puca od neke sebi jedinstvene energije i širine stereo slike.

Ja kao i uvek puno pišem, a ako neko ima želju da nešto posluša, uporedi sa nečim što ima... uvek možemo da se dogovorimo, ohladimo pivo/sok i malo testiramo. 

Link to comment
Share on other sites

Odlicno za nas pocetnike sto se tice DAC-ova....

ako moze jos jedno misljenje...

Asus STX + dva Burson V6 vs Topping D30?

Prijatelji me nagovaraju da to ipak  bolje svira od kineza....da ili ne?

znam i da je cena onda i visa nego recimo Topping D50...jer je on tipa 200€...a ovo bi me izaslo 300€....

Jer kada objedinim strane i strane iščitavanja cini mi se da je D30 pravi pogodak u smislu ulozeno/dobijeno za samo 100€ ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...