Jump to content


Marten Design - Poseta Fabrici


Golum

Recommended Posts

Spletom porodicnih okolnosti sam se tokom prosle nedelje obreo u Geteborgu na par dana sto je naravno odmah izazvalo blago koriscenje dragog nam Googla da vidim gde se nalazi Marten Design.

Ispade da je na svega nekoliko km od nase adrese pa se samim tim pojavila i prilika da se skokne do njih i uzivo vidi, a i cuje deo onoga sto proizvode. Kao i pre neki mesec sa Steinheim-om kontakt sa Larsom i Leifom je bio vise nego brz i prijateljski i ljudi me ugostise bez ikakvog problema. Tog dana Leif je bio glavnokomandujuci pricom o kompaniji kao i prezentacijom proizvoda koje dizajnira.

Jedan od razloga sto sam zeleo da odem do njih je bio i taj sto sam zeleo uzivo da cujem prevashodno Django L i XL kao i MIles 5 zvucnike i da vidim i dobijem info o tome sa cime ih obicno uparuju.

Utiske o zvuku necu nesto komentarisati osim da sa Djangom (oba modela) nisam nesto bio odusevljen jer su mi za klasu losije svirali od npr modela Miles 5 (koji sam do duse cuo prvi) koji je sjajan dok veci Mingus Quintet svira :klanjanje

Opremu koju koriste su MSB DAC-ovi (reference i Analog) sa pripadajucim prampovima, a od snagasa ima tu svega i svacega izmedju ostalog i NAT Transmittor sto me je moram priznati obradovalo. U gramofone se nesto ne razumem ali realno mi deluju kao prilicni "teskasi".

Evo i malo slicica....

 

1.jpg

3.jpg

4.jpg

7.jpg

5.jpg

8.jpg

6.jpg

9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kako im je dobra ta slušaonica gde si slušao Minguse. :wub: 

Izgleda i da je povelika. Interesuje me kolika je udaljenost od zvučnika do mesta slušanja i kakav je stage (pre svega mislim na dubinu) uzimajući u obzir dati razmak između levog i desnog zvučnika? Hvala unapred na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

Slusaonica/studio je zaista brutalan prostor full tretiran i po potrebi (slusaonica/studio) adaptibilan. Zao mi je sto sam zaboravio ime firme koja im je to radila ali su takodje Svedjani i mislim da je nesto ala STB ili tako nekako (iskopacu).

Kao sto si i primetio velicina je prilicna po meni oko 70-80kvm ako ne i vece.

Mingusi gde stoje na slici pa do mesta slusanja sigurno je bilo dobrih 5m, a razmak izmedju zvucnika po meni oko 4m.

Soba je bila zaista PUNA zvuka po svim parametrima. Definisano, otvoreno, brzo, bas precizan i definisan.

Slusali sa MSB combom u tom trenutku (Reference DAC sa preampom i MSB snagas na slici). Izvor Aurender streamer mislim da je X100 ili tako nesto. 

Pozz.

Link to comment
Share on other sites

Da ne bih ostao nedorecen po pitanju Django L/XL vs Miles 5 ako je neko u nedoumici oko ova dva modela.

Po meni osnovna sonicna razlika je sto je Miles 5 precizniji, rafinisaniji zvucnik u odnosu na Djanga. Da, ima manje bassa u odnosu na Djanga (ne mnogo) ali je taj bass utegnut i definisan i ukupno gledano zvuk je potpuno koherentan. Kod Djanga narocito XLa bass je izrazen i osecas ga u stomaku ali nije definisan i precizan kao kod gore pomenutog. Mislim da mi je bas zbog toga ukupan dozivljaj bio kao da je zvuk malo nedefinisan i sto bi ovde rekli "cebovan".  

Hteo sam da cujem ova dva modela (tri) iz razloga sto je cena Miles 5 vs Django XL tu negde, a i da konacno cujem Accuton drivere na delu jer sam iskreno reci ljubitelj zvuka SS-a.

Kod Djanga treba napomenuti da su Tweeter i Mid Accuton, dok zbog cene kao bass drivere koriste neke jeftinije Seas jedinice. Kod svih ostalih modela name of the game su Accuton jedinice.

Nadam se da ce ova prica biti od makar male pomoci nekome ko se razmislja izmedju ova dva, po ceni, prilicno slicna modela.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...