Jump to content


Pocetnik - Potrebna pomoc oko kupovine gramofona


markoskmarger

Recommended Posts

Ja sam koristio targetovu,ta je bila baš rigidna sa 6 tiplova,ali ima toga koliko hoćeš.Ikea lack table je poznat kao dobra podloga jer je unutar nesto kao saće.Vidim da je neki lik napravio zidnu konzolu od toga.Viseslojna iverica takođe je dobar materijal,ima je do 40mm.Bitno je da se moze nivelisati

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozdrav svima. Radovi su gotovi evo i slika.

Moja sreca i euforija oko svega su napravile dosta poteskoca i sad vidim sve greske koje je red ispraviti. Prvo sto je jako bitno je da zamenim dve bocne strane i povisim levu i desnu "kocku" na nekih 33 -34 cm kako bih mogao pravilono da redjam ploce.

Staklo je takodje mozda bila brzopleta odluka bar sto se tice estetike ( u zvuku nisam primetio razlike) vi sami procenite da li je lepse gramofon na policu ili sa staklom mozda je staklo malo suvisno a opet meni deluje nekako elegantnije. Ono sto je sigurno jeste da sam visinu do tv police smanjio te sad koriscenje gramofona nije bas prakticno. Ako ima raspolozenih za komentare dobrodosli su mi sto vizuelne sto tehnicke sa staklom ili bez?

Zidini nosac se nije bas proslavio slab je i to prilicno. E sad pitanje je da li da ga eliminisem ili pravim jaci? Ako ga eliminisem da li da spustim ovu plocu od visece police na neke male distancere i stavim je na policu za ploce pa na nju staklo sa spajkovima ili da staklo izbacim pa da stavim samo plocu na policu a da na nju prebacim spajkove? ili ipak da idem na prvobitnu varijantu samo staklo na policu za ploce pa na nju gramofon?

Ono sto sam primetio jeste da su na polici predvidjenoj za ploce manje vibracije nego na polici sa zidnim nosacem.

Svaki savet i komentar sto estetske ili tehnicke prirode mi je dobrodosao kako bi uspesno korigovao greske.

 

Stara varijanta i bez stakla

 

 

 

0-02-05-1be237ac1a720cca1380ec525a1a5be745e838ac6c2e7c1f83f375759e6934f0_full.jpg

0-02-01-643ec42898c9ebbb7a64e58d20704b99e73439aab28dc4a2a355e7a84fe2d929_full.jpg

0-02-01-4633a24dce638c38333a95523d1b7ee76ed223c17c77efa1aa0143aa275c5c44_full.jpg

0-02-01-b0cc89f8f7110e4d2becbc63d8f7b1ee56c1e9ad1f937ed162aab08156610607_full.jpg

0-02-05-ad95b2a84884aead4598272472ae80d371fa2e2914117be9f0e0f2e28277e2cb_full.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, markoskmarger said:

Staklo je takodje mozda bila brzopleta odluka bar sto se tice estetike ( u zvuku nisam primetio razlike) vi sami procenite da li je lepse gramofon na policu ili sa staklom mozda je staklo malo suvisno a opet meni deluje nekako elegantnije. 

Искрен да будем то стакло даје неку префињеност.

 

8 minuta ranije, markoskmarger said:

Zidini nosac se nije bas proslavio slab je i to prilicno. E sad pitanje je da li da ga eliminisem ili pravim jaci? 

 

Link to comment
Share on other sites

To mi je i bila zamisao i zaista i meni jeste staklo sa ovim niklovanim spajkovima deluje bas prefinjeno - elegantno. Nego mi malo sve na sprat polica, pa staklo, pa gramofon.

I ja bi eliminisao ovu zidnu varijantu samo sam u dilemi da li staklo direktno na policu ili da ostvim ovu plocu od zidne pa da je samo stavim na neke distancere ? Lepo mi deluje sto je 40 mm debljine onako nekako daje punocu.

Link to comment
Share on other sites

I na zidnim nosacima bi trebao imati nivelišuće spajkove prema gore ka polici,narocito ako ti spajkovi ispod stakla ne mogu da se nivelisu.Gramofon mora da je nivelisan.Ti spajkovi takođe resavaju i deo vibracija kojih svakako ima.Staklo nebi trebalo biti problem,koriste ga mnogi i to ne iz estetskih razloga.Mana shelf na pr.Vizuelno ovo izglea dobro ali policu sto pre popunjavaj plocama,tako prazna hoće da pravi problem,a i zvucnike probaj da izvuces malo napred ako imas boomi bass.Realno na ovom nivou uređaja ako nemas feedback nemas ni neki veći problem i zvucna razlika nece da bude neka drama,većinu ovoga sto kuckama i jesu neki opšti saveti početnicima.Bolje gledaj novu iglu ili glavu i baci se na ploče.Osvetljenje je za peticu!

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetim.
Sto se tice metli i dzogera sve je. apsolutno balansirano.
Onda je definitivno najbolje da spustim ovu plocu na spajkove da staklo ostane kako jeste. E sad dali su stelujuci ili ne pojma nemam imaju navoj pa tom logikom mogu da se steluju e sad jedino ako nemaju neki specijalni stelujuci?

A ja imam jedno drugo pitanje vezano za gramofon. Kais sam nasao i uspesno zamenio doduse imao sam malu problematiku spadao mi je na 45 ali sam skontao da ima dva srafa koja drze celu tu plocu sa mehanizmom pa sam ih rukom okrenuo za dva tri kruga i ploca se podigla tako da sad ne spada.

Ali imam drugi problem. Kad pipnem rucku prstima javlja se zujanje. Koliko sam skontao to nije ok. Ima i ona zica za masu na gramofonu i nju sam vezao na sraf na pojacalu gde pise zemlja ali i dalje se cuje.

Sta mi je ciniti do cega moze biti pomenuti problem ili je to ipak ok?

Malo mi je cudno da na viljusci od linine to jest od pojacala nemaju kontakti za masu vec je ona obicna plasticna pljosnata viljuska.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...