Jump to content


Zvucnici za Yamaha M45 + Yamaha C45


Maki

Recommended Posts

Molim iskusne audiofile da mi pomognu svojim predlozima, imama pojacalo Yamaha M45 u kombinaciji sa predpojacalom Yamaha C45, treba mi savet koje zvucnike da kupim i uparim sa njime??????? moze i varijanta 4 zvucnika, prednost bih dao zvucnicima koji nisu dimenzionalno veliki jer mi nije soba bas velika. Unapred hvala na svim predlozima

Link to comment
Share on other sites

Ne trebaju ti četiri zvučnika. Kupi par kvalitetnih kutija i ako su one dobre, sviraće dobro sa Yamahom, jer će ih pojačalo sigurno dobro "gurati" - ima snage i veoma je tolerantno na impedansu.

Imam Yamahu M80, verovatno su sličnog zvuka, naginje na toplu stranu. E sad - pretpojačalo daje veći "lični" pečat zvuku, a ja nisam slušao ovo Yamahino. Svejedno, verujem da će sa ovim pojačalom i kutije sa malo oštrijim zvukom dobro zvučati.

Ako već nisi u mogućnosti da nosaš pojačalo sa sobom, poslušaj nešto po salonima i odaberi prema onome što tamo čuješ. Uz malo sreće, zvučaće to dobro i kod tebe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

soba mi je oko 15kv, preferirao bih zvucnike manjih dimenzija, imao sam u ponudi zvucnike Heco Victa 200, najvise mi odgovaraju te takozvane regalske zvucnike manjih dimenzija ali da su snazne oko 100w ili jace ili mozda da probam kombinaciju 2 mala sa pasivnim wooferom tipa jamo sw 25, ili neki bose serije 5 acoustimas ili mozda celestion impact 10i koji su isto mali ali valjda dovoljno snazni, stvarno ne znam

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Maki said:

soba mi je oko 15kv, preferirao bih zvucnike manjih dimenzija, imao sam u ponudi zvucnike Heco Victa 200, najvise mi odgovaraju te takozvane regalske zvucnike manjih dimenzija ali da su snazne oko 100w ili jace ili mozda da probam kombinaciju 2 mala sa pasivnim wooferom tipa jamo sw 25, ili neki bose serije 5 acoustimas ili mozda celestion impact 10i koji su isto mali ali valjda dovoljno snazni, stvarno ne znam

Probaj da čuješ negde ovaj ELAC, mislim da za 249 CHF koliko novi koštaju u Švajcarskoj, teško možeš da nađeš nešto bolje:

https://elac.com/product/debut-b6/

 

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, duka said:

Zbog velicine prostorije mozda bi bilo bolje uzeti kutiju koja ima bas refleks port sa prednje strane.

Ovaj ELAC nije naročito zahtevan što se tiče postavljanja u prostoru, preporuka je 30-60 centimetara od zadnjeg, i naročito bočnih zidova, a standardno, treba izbegavati ćoškove sobe.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Maki said:

da, pitao sam to je cena za jedan zvucnik, trenutno su mi skupa varijanta, probacu sa Heco Astron 100

Nije neobično da isti proizvod košta različito na različitim tržištima, ali je razlika baš drastična, a za ove švajcarske prodavce mogu samo da primetim da su bezobrazni... Taj zvučnik u USA košta 280$ za par, a s obzirom da se radi o evropskom proizvodu (proizvedenom u Kini...), očekivao sam da će cene biti manje-više slične, ali ko smo mi da se mešamo proizvođačima u prodajnu politiku... Pogledaj onda isti model, ali "broj manji", odnosno B5:

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4898011_-debut-b5-elac.html

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Maki said:

jbg nece nemci da salju van nemacke, bas nemam srece

Hoće da šalju u skoro sve ostale zemlje članice EU uz naplatu troškova slanja, samo u Švajcarsku neće... B5 košta 199CHF po komadu u istim onim prodavnicama čije linkove sam postavio, pa ako misliš da ti je razlika od nepunih 60e za par zvučnika u odnosu na nemačke cene prihvatljiva, eto rešenja...

Link to comment
Share on other sites

ustvari evo napisacu sta sve ima u mojoj blizini pa mi dajte neki savet sta da izaberem od ovoga ili bar sta da ne kupim od ovo sto cu navesti:

KLH model 410

HECO - Astron 500

Heco Astron 100

Elac EL 50 II

Bose Acoustimass 5 serie 2

Infinity Reference 1 mk 2

Celestion Impact 10i

Heco Victa 200

Electro Voice Crystal

Acoustic Research AR 20B

B&W DM10

Jamo SW 25

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...