Jump to content


Post ekspres


Mingus,Mingus

Recommended Posts

52 minuta ranije, siroma said:

Na sajtu postexpressa se može da prati pošiljka sa Alija. Poštar je postexpressovac

Da se prati može, nekad post expres da sitnije pakete poštaru da se ne cimaju, ali mislim da su poštari i postexpres dve grane od jednog drveta, možda grešim ?

Link to comment
Share on other sites

Post-expressu su cene usluga katastrofa.Bilo bi me stvarno sramota da picim takve cene.
Dogovorim preko kupujem-prodajem pre nekoliko meseci plocu od Morphina.Cena 3000din ,covek je salje post expressom ,dolazi kurir i za uslugu mi naplacuje ni manje ni vise 564din.
Mislim 'ebem-ti paket tezak ispod 600gr
 

Platis prodavcu unared pa ti paket do 0.5kg izadje 150 din

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svejedno moraš prvo da platiš pa tek onda saznaš šta je u paketu. Ako hoće da te zavrne neko, nema neke razlike da li si platio odmah ili po prijemu pošiljke u kojoj ne znaš šta je. Meni su dva prodavca tražili uplatu pre slanja, oba puta je bio telefon u pitanju, i sve je ispalo maksimalno korektno. Dok jedan poznanik kupio grafičku kartu, stigao mu gabaritan i težak paket, platio poštaru, a unutra bio komad cigle u novinama (mada je ispao glup, to je sve smrdelo na kilometar ali se on ipak upecao...)

Zanimljivo i da kada sam ja prodavao nešto, više puta je sam kupac insistirao da odmah uplati na račun.

Link to comment
Share on other sites

On 7.2.2017. at 23:48, Kuršum said:

I čekaj sta sad hoćete da kažete, da poštar/kurir treba da proverava ispravnost uređaja na prijemu? Ili da čita prepisku vas i prodavca da vidi da li je uređaj adekvatno opisan? Ili da nosi unimer sa sobom? Možda da sačeka jedno pola sata nakon što izvrši uvid, da prodavac to dobro upakuje? Ili da mu veruje na reč, a kad se vama ne svidi poručeno, da ne zna šta će sa tim? Možda je bezvredno pa ni prodavac neće da plati poštarinu i uzme predmet natrag. Hoće li kurirske službe otpad da otvaraju?

Dakle jedino mogu da odgovaraju za oštećenje tokom transporta i u te svrhe se zapisnik može napraviti u pošti/kurirskoj službi. Da li je moguća naknada, tj. da li je dokazivo? Nekad da, većinom verovatno ne.

Jako komplikovana tema.

Svaka cast!

Najveci problem bio u ovu drzavu "talambasi" i transakcije koje obavljamo na rijec.

Sve, sve da je u redu sa posiljkom i da se proba ko zna sto bi kupcu moglo napamet pasti pa vrati aparat u ovom slucaju.

Na mom poslu saljemo kurirskom sluzbom po 5-6 paketa i kurirov je posao da paket dostavi na vrijeme u vidjenom zapakovanom stanju,I to je to. Ni vise ni manje.

Link to comment
Share on other sites

Moj prijatelj je preko e bay-a kupovao po nesto od hi fi tehnike.Sitno nesto.Kad je dosao na carinu 10-ti put rekli su mu da ne moze da uvozi toliko stvari, abilo ih je komada koliko isporuka.Sledeci put je dao moje iome i adresu posao sam na carinu unaprijed znajuci da dolazi Uher dek onaj uski, dali su mi neki papir potpisao sam da sam primio nista nijesam platio, dali mi dek u jednoj kartoskoj kutiji tri puta vecoj.I sto sam trebao da pitam?AJde preko vrata , prijatelj ga je kupio na rec njemca da je ok i to je to.

Cim dodjes u situaciju da treba sa drzavom da se raspravljas a nemas vremena ni koristi begaj.

Link to comment
Share on other sites

On ‎26‎.‎02‎.‎2018 at 8:44, generalna_skupstina said:

Preko Postexpress-a mi pre neki dan stize paket, i 'mesto 270 din. (prema njihovom online kalkulatoru), dodje mi da platim 515 din. za postarinu i prenos novca. 
Zovem call centar, zenska mi kaze da treba da platim oko 400 din. s obzirom na podatke koje sam joj dao. 
Kako toliko kad kalkulator kaze 270 din.?! 
Pa, gospodine, dajte mi broj posiljke, pa cu da Vam kazem. Aha, pa da - ipak je 515 din. 
Kako sad toliko kad ste rekli da je 400 din., ja izracunao 270 din., na dostavnom spisku pise 253,50 din. a naplacujete 515 din.? 

Pa, ima tu jedan trosak koji VI NE VIDITE ! 
Mozda sam ocoravio, izvinjavam se, i molim da mi kazete koji je. 
To Vam je trosak za prenos novca. 
A, gde to pise? 

Pa, evo ja Vam kazem. Vi to ne mozete da vidite, ti troskovi se ne vide... 
Gospodjo, Vi to meni govorite da Postexpress ima skrivene troskove, te da vara klijente? 

Pa, nisu skriveni, samo Vi ne mozete da ih vidite, a ja mogu... 

Znaci, onda su vidljivi samo Vama, a za nas nisu skriveni, jesam li u pravu? 

Pa, ja Vas razumem, i niste prvi koji se zali na ovo, ali sta ja da radim sad? 
Da mi vratite pare!!! 

Pa, podnesite zalbu u Postexp... 

DOVIDJENJA! 

Zovem zensku koja mi je slala paket, i kazem da vrati novac (ne pada mi na pamet da posiljku od 85g placam 515 din.). U roku od sat vremena stize poruka da mi je na Postnet-u uplaceno tih 250 din. 

Screen Shot 2018-02-26 at 08.42.44 пре подне.png

Troškovi prenosa novca dostupni su korisnicima usluge na veb strani Pošte/Post Expres/Cenovnik: http://www.postexpress.rs/struktura/lat/cenovnik/cenovnik-unutrasnji-saobracaj.asp

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Aibo said:

Svejedno moraš prvo da platiš pa tek onda saznaš šta je u paketu. Ako hoće da te zavrne neko, nema neke razlike da li si platio odmah ili po prijemu pošiljke u kojoj ne znaš šta je. Meni su dva prodavca tražili uplatu pre slanja, oba puta je bio telefon u pitanju, i sve je ispalo maksimalno korektno. Dok jedan poznanik kupio grafičku kartu, stigao mu gabaritan i težak paket, platio poštaru, a unutra bio komad cigle u novinama (mada je ispao glup, to je sve smrdelo na kilometar ali se on ipak upecao...)

Zanimljivo i da kada sam ja prodavao nešto, više puta je sam kupac insistirao da odmah uplati na račun.

Prijatelju,sve je tu jasno.Moj princip je da ne uplacujem novac unapred ako nisam sa prodavcem vec imao saradnju.

Ja sam Naim platio nekih 60000+din unapred,da me post-express ne bi odrao zbog velike vrednosti paketa,ali sam sa tim prodavcem vec imao izuzetno iskustvo.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam pre neki dan isa osa prijateljem na Pancevacki put u Bex da podignemo njegov paket. Vele ovi iz Bex-a, kad budeo mogli - dostavicemo (verovatno - sutra). Ako ne mozete da cekate, dodjite po paket. Odemo tamo i zateknemo pakete kako stoje prakticno na ulici, na minus pet stepeni, i moze svako da ih uzme. Ah, da, paketi su stigli u cetvrtak, mi otisli u ponedeljak po njih. 

Evo vam i slike... 

IMG_20181217_112103172.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...