Jump to content


Post ekspres


Mingus,Mingus

Recommended Posts

  • 5 months later...
20 sati ranije, siroma said:

Prvi put me ispalio postexpress. Nit došo, nit zvao, u 17h poslao sms da paket mogu da podignem u pošti narednih pet dana.

Pa to li je kurirska služba?

 

5 sati ranije, Infidel said:

Raspadaju se "po šavovima", već neko vreme...

Odoh jutros da podignem paket. Na moje pitanje zašto nije isporučeno nekako mi je između redova objasnio da se sprema peivatizacija,  da su preopterećeni poslom, (prepodnevnu normu ne mogu do 17 h da ispune), strašno nezadovoljni, i zato što reče @Infidel "pucaju po šavovima"

Izgleda da će da ih kupi onaj najgori Royalexpress. :blink:

E ode još jedna državna firma u tajkunske ruke. Sad će tek da vidimo muku sa isporukom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jako negativno iskustvo sa Post express-om.  Odneli su paket na pogrešnu adresu, na drugi kraj grada, nakon čega su odbili da isti dan preusmere paket na ispravnu adresu, iako je usluga za isporuku tog dana bila plaćena. Iskomunicirano im je da je u pitanju pošiljka koja u potpunosti gubi vrednost ako ne isporuče taj dan (ulaznice za dogadjaj koji se održava kasnije tog dana), ali su rekli da je NEMOGUĆE da paket stigne sa jednog kraja grada na drugi u toku dana, a imaju usluge koje podrazumevaju isporuku danas za danas. Takođe, greška u adresi je nastala tako sto su ukucali u sistem pogrešan naziv ulice, ne obraćajući pažnju na  opštinu koja je navedena (valjda je poenta navođenja ulice, opštine i grada, da ne bi došlo do ovakvih zabuna). Ukoliko se naziv ulilce gde želite da se isporuči pošiljka, poklapa sa nazivom ulice u drugom gradu, postoji velika verovatnoća da završi u pogrešnom gradu, jer uopšte taj deo adrese o opštini i gradu i ne čitaju!!!

Na kraju, primalac je sam otišao na pogrešnu adresu da preuzme paket, jer oni nisu želeli da isti isporuče tog dana. Angažovanje Post expresa mi je sve samo zakomplikovalo, nikad više!!!

Link to comment
Share on other sites

Isto.

PostExpress je najmanje zlo od svih. Cak i ne bih rekao zlo, nego da su super. OK, to sto se desilo je greska, desava se.

Meni je katastrofa da mi AKS i Dex ne isporuce paket, ni ne zovu.

Zato sto zivim u centru gde je problem za parking, plus jos na 4. spratu bez lifta. 

Samo napisu u izvestaj da nisam kuci, a ja radim od kuce...

Nije jednom, nego svaki put, molim ljude da mi salju postexpressom.

Link to comment
Share on other sites

Kurirske službe u Srbiji se mogu sortirati po "lošoći", a mi jedino što možemo je da biramo one najmanje loše.
PostExpress je tu negde, na početku liste (ili na kraju, zavisi od smera sort funkcije :P ) kao najmanje loš.

Ok, to ne znači da ne treba da ispravljaju probleme u sistemu i da ne treba da se trude da budu...
...još manje loši. :P

Kada pišete adresu, nađite PAK broj, i adresujte prema njemu. Tu ne bi smelo biti greške.
I ja sam jednom imao ozbiljan problem zbog istog naziva ulice u različitim delovima pridruženih zaselaka zajedničkog imena Beograd.
Al' eto, desilo se jednom od mnoštva slanja. Od tada, uvek napišem i PAK.

Inače, veliki je problem kurirskih službi (i ne samo njih) u Srbiji, pritisak da cena bude što niža. Kolju sami sebe.
Kome ne odgovara aljkavost naših službi, neka pošalje DHL-om. Rade i oni u Srbiji. Kod njih su greške veoma retke. Oni su zapravo ne samo najmanje loši, već skoro pa i dobri. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Novosti u poštarskoj zahebanciji.

Paketići sa Alija mi se nagomilali u transportu. Nedelju dana iz Kine do Budimpešte. Nedelju dana od Budimpešte do karinjenja. Dve nedelje od tada i ništa.

Dobijem informaciju da je robu preuzeo finalni distributer ( i linak na poštu Srbije). Čekam još deset dana da stigne i ništa ne dolazi. Odem danas do pošte da vidim ima li šta kod njih u zaostalim lagerima. Kad me "obraduju" obavestenjem da od sada paketići idu na paketomate.

-Dobićete informaciju na koji paketomat da idete da podignete paket.

:eek:

Link to comment
Share on other sites

Novosti u poštarskoj zahebanciji.
Paketići sa Alija mi se nagomilali u transportu. Nedelju dana iz Kine do Budimpešte. Nedelju dana od Budimpešte do karinjenja. Dve nedelje od tada i ništa.
Dobijem informaciju da je robu preuzeo finalni distributer ( i linak na poštu Srbije). Čekam još deset dana da stigne i ništa ne dolazi. Odem danas do pošte da vidim ima li šta kod njih u zaostalim lagerima. Kad me "obraduju" obavestenjem da od sada paketići idu na paketomate.
-Dobićete informaciju na koji paketomat da idete da podignete paket.
:eek:
Mozes da ispises promenu koda kada iz Madjarske preuzme Posta Srbije?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...