Jump to content


Post ekspres


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Mnogo iskustva imam sa robom porucenom iz EU cak i vrednosti oko 2000e.Ukoliko je DHL opcija koja dostavlja robu u Srbiju to je ubedljivo najbrza i najbolja opcija.DHL pakete na kucnu adresu oprema preko nase domace Poste Srbije i tamo se i carini,ti paketi se isporucuju bez kasnjenja i kao prioriteti jel je nezgodan ugovor potpisan izmedju DHL i Poste.Druga opcija je UPS sluzba koja brzo dostavi paket u Srbiju i svojim kanalima carini i dostavlja na adresu,jedino sto carinjenje traje par dana i traze brdo dokumentacije.....

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Branislav81 said:

Mnogo iskustva imam sa robom porucenom iz EU cak i vrednosti oko 2000e.Ukoliko je DHL opcija koja dostavlja robu u Srbiju to je ubedljivo najbrza i najbolja opcija.DHL pakete na kucnu adresu oprema preko nase domace Poste Srbije i tamo se i carini,ti paketi se isporucuju bez kasnjenja i kao prioriteti jel je nezgodan ugovor potpisan izmedju DHL i Poste.

Nema zezanja s nemačkom poštom...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Stigla mi tri kinezčića juče. U poštansko sanduče bez carine. Baš se čudim.:o

Stra me samo što nisu došli oni najpre poručeni, nego ovi noviji. Dal još lutaju il se zagubili?:lol:

Čak i tastaturica bez carine. Ovaj put sa beklajtom i sa baterijom koja se puni(od Nokia mobilnog)

615ClOAemKL.jpg

 

Ne razumem samo ovo uputstvo na tačpedu šta pokušava da objasni.:roll:

A i mog starog Flukea OPS Velebita (ZIPA šta piše na njemu. Made in Yugoslavija. :o Imate li nešto iz YU ere a da još radi?)  sam hteo da počastim sa novim pipalicama

fluke.jpg.af010bc4f8f3fac1c70b828397ae512b.jpg

Ima take i ovde da se kupe ali ove imaju krokodilčiće  da se nabodu na igle pa sam se za njih odlučio. Da sam znao da ću 2 ipo meseca da čekam ja ne bih.

Šta da kažem. Kvalitet nije kao FLUKE, nisu silikonske ali nisu pa baš ni one najgore sa jednu licnu.  Imaju poklopce na iglama imaju i poklopce na terminalnoj strani. Šta da kažem ocena 3+.  Za ovu cenu 4

Jedva sam ih uključio u instrument, plastični omotač malo preveliki za postojeće rupe. Pola sata sam ga grejao na radijatoru da omekša. Sad ih više ne vadim.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, siroma said:

Ne razumem samo ovo uputstvo na tačpedu šta pokušava da objasni.:roll:

Ово?

  1. Емулација левог клика - клик једним прстом;
  2. Емулација скрола - скролање помоћу два прста;
  3. Емулација десног клика - клик са три прста.

Мало идиотски кад се узме у виду да је то у мом искуству зависно од OS-а.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, InSides said:

Ово?

  1. Емулација левог клика - клик једним прстом;
  2. Емулација скрола - скролање помоћу два прста;
  3. Емулација десног клика - клик са три прста.

Мало идиотски кад се узме у виду да је то у мом искуству зависно од OS-а.

Malo sam hteo da se našalim na ovu palpativnu lekciju. Znam čemu služi ali donekle glupo jer već postoje tasteri i za levi i desni klik i onaj desno game taster za scroll

Link to comment
Share on other sites

Gde će šut sa rogatim?

Ako ne platiš možda vrate kinezu pa ti on refundira umanjeno za troškove vraćanja a možda i ne refundira.

Ne zahebavaj se nego plati.

Meni naplaćivali  otvaranje paketa i carinjenje + isporuka oko 450 dinara na 2$ vredan poklopac SIM slota za mobilnu telefon. Nema pravila, nekad sve cepaju nekad nešto i propuste. Možda sad malo tolerantniji zbog gužve.

Link to comment
Share on other sites

PDV se plaća na nabavnu vrednost robe.

Nabavna vrednost robe sadrži 

- fakturnu vrednost robe

- zavisni troškovi nabavke

Onda se na taj iznos, obračunava carina. 

Obzirom da nema carinskog dokumenta od proizvođača ( u 99% slučajeva ) za carinsku stopu se uzima najveća koja se nalazi u tom paketu ili prema nazivu proizvoda, pa carinik mora da istražuje šta je ustvari predmet carinjenja i da ga deklariše a da pritom ne ošteti ni državu ni onog ko uvozi. Iz tog razloga se često paketi zadržavaju malo duže jer veliki broj ljudi uvozi sve i svašta.

Sa druge strane, država je to dozvolila, jer, eto, imamo dobre odnose sa Kinom ...

Ne bi loše bilo kada bi se malo uvelo reda, posebno u te pošiljke iz Kine, niko ništa ne kontroliše, elektronski otpad na sve strane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...