Jump to content


Post ekspres


Mingus,Mingus

Recommended Posts

6 minuta ranije, ab said:

Колико ми је објашњено у пошти једино не примају пакете за испоруку данас за сутра до 12h, уредно примају оне данас за сутра до 19h.

Tako su i meni rekli u posti 

Link to comment
Share on other sites

Ukupno 6-7 paketa mi od 11.11 putuju ovamo. Dva su već 20ak dana na carinjenju. Ostali su negde po litvanijama i turskama. Ekstenzije koje nisu CN u traking broju se ne pojavljuju na sajtu za praćenje Pošte Srbije. Jedino na 17track ima nekog traga o njima

 

PS  Možda je trebalo da ovo objavim u onom threadu o kupovini sa Alija

Link to comment
Share on other sites

Dobijes na kucnoj adresi ako je manji paket ili ga podizes na posti.Isporuka zavisi najvise od carine,stigne u par dana 7-8,ako nije za carinu super ali na carini ume da ostane i par nedelja.Đorđe Čvarkov je sad presao tamo iz arhive,pa ima čovek puno predmeta.

Najbrze stize DHL iz UK svaki dan imaju avionom isporuku,dobijao sam neke stvari za 2-3 dana bez carine i PDV.Navodno sam cuo da vrednost njihovih paketa sa osiguranjem ne proveravaju.Amazon ima dosta niske cene shippinga preko njih,svega 2-3funte za plocu.

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljna ispravka:Ispod 50eur mora biti,ne funti.Meni su na 49 funti zaracunali toliko toga da je ukupan racun oko 110eur.Samo izradu carinskih papira racunaju 3800din,pa onda carina i Pdv.  Obratite paznju pri kupovini.Osim toga DHL najbrzi,imaju svoje kargo avione pa su vrlo brzi.Bas dosta paketa do 50e sam dobio takvom brzinom bez dodatnih troskova.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, sondek said:

Ozbiljna ispravka:Ispod 50eur mora biti,ne funti.Meni su na 49 funti zaracunali toliko toga da je ukupan racun oko 110eur.Samo izradu carinskih papira racunaju 3800din,pa onda carina i Pdv.  Obratite paznju pri kupovini.Osim toga DHL najbrzi,imaju svoje kargo avione pa su vrlo brzi.Bas dosta paketa do 50e sam dobio takvom brzinom bez dodatnih troskova.

Kupovina je bila sa SportsDirect.com-a. U to vreme su imali bug na sajtu koji je za kurs funte prema € imao 1:1. (umesto 1,2 ili više :1)

Tako da je bilo duplo korisno. Em jeftinije em se podvučeš ispod carinske rampe

Link to comment
Share on other sites

On 28.12.2019. at 13:03, maxa said:

nisam dobio trackin kod...potrazicu od posiljaoca...

Isporuku je uhvatio ovaj strajk poste pa moze i to biti uzrok ali proslo je nekih 20-ak dana...

...nema tracking koda , posiljalac je poslao kao obicno pismo zbog nizih troskova slanja...inace u pitanju je RoyalMail UK, i poslao mi je otpremnicu sa brojem posiljke....Da li se moze na osnovu toga obratiti nekome u posti ili gde vec?

Link to comment
Share on other sites

Iznenadjenje od Aks sluzbe... narucio trafoe, potvrdio u Cetvrtak, zove me kurir u Petak... samo je tip trazio da sidjem ali se na kraju ipak popeo kod mene na sprat.

Sto se tice carine izbegavajte naredni mesec, meni su na total vrednost 16,50$ ispisanu na kutiji racunali i postarinu pa je ukupni carinski iznos bio 3,170 Din, platio na kraju 640 PDV + 100 Posti ( klasika kod njih bez racuna igde za njihovu uslugu ).

Januar je mesec kad postoje realne mogucnosti da se naplati carina ili pdv i na robu manje vrednosti od 50eu, meni obicno ovakvi paketi stizu bez ikakvih naplata sem u ovom periodu, ovo je vec 4.ti put da ovako placam u ovom mesecu.

 

Link to comment
Share on other sites

"Accepted by last mile carrier" ne mora da znači da je primljena i registrovana kod nas.

Treba pogledati tracking na sajtu naše pošte. Tek kada tu napišu "11003 Izmenična pošta - prispela", znamo da je pošiljka zaista u Srbiji. I to su ove što imaju praćanje do kuće, tracking počinje sa R.... Ove bez praćenja, tj. sa tracking-om koji radi samo do izlaska iz Kine (brojevi počinju sa UW..., LP...), postoji potvrda nešto tipa, da je avion u koji je ukrcano, sleteo na odredište, ali odredište može biti  i tranzitna država. A tu dalje nema praćenja konkretne pošiljke.

Dakle, ako je R...., pogledaš na sajtu naše pošte.
Kinez ne može napisati da je prispelo, ako mu se kroz sistem ne vrati da je tracking očitan u Srbiji, a tada je vidljiv i na sajtu pošte.

Ako je bez R...., čekaš. Ne postoji praćenje dalje od Kineskog aerodroma.

Te sa R...,  vrlo brzo piše kod nas i nešto tipa "Prijem" i "Prispela", ali to nema težinu dok ne stigne i ne očita se na aerodromu, i tada dobija to "11003 izmenična pošta". Ovo  prvo, samo znači nešto tipa, da je naša pošta obaveštena da će pošiljka sa tim tracking-om doći.

Ima ovde objašnjeno na više strana s vremena na vreme, samo je teško naći u predugačkoj temi. :(

   
Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Willi Studer said:

Jedna sitnica od par dolara s Aliexpressa je već mesec dana u Srbiji a još je nisam primio. Ako je verovati statusima pošiljki na Ali-ju, 12.12. je "Accepted by last mile carrier", što će reći da je tada primila naša pošta.

jbt pa to ko kod strujnih kablova...najvaznija je zadnja milja

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Willi Studer said:

Jedna sitnica od par dolara s Aliexpressa je već mesec dana u Srbiji a još je nisam primio. Ako je verovati statusima pošiljki na Ali-ju, 12.12. je "Accepted by last mile carrier", što će reći da je tada primila naša pošta.

Tako je i meni bilo, i onda kad sam misem presao preko tracking na aliju ali da nisam kliknuo, prikazalo mi je neki drugi tracking broj. Ispostavilo se da je u tursku dosao paket, i to accepted by last mile carrier je potvrda koju su dobili od turaka da je tamo doslo. Naravno turci su prosledili paket, i stigao je nakon metar i kusur dana. Tako par paketa vec. 

Link to comment
Share on other sites

Urekao sam ih. Sad su me zvali iz komšijske pošte da mi jave da imam jedan paket. "Da znate da je kod nas i da ga možete podići ovde ali da nećete dobiti obaveštenje u sanduče jer imamo problema sa dostavnom poštom." A zašto ne pošiljku u sanduče? U pitanju je obična maska za telefon. Do sada je svaku donosio poštar na kuću. Ne znam šta je ovog puta ali izgleda da je firma u problemima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...