Jump to content


Post ekspres


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Ponovo ne mogu da verujem. Naručio sam, ponovo, 4 RCA konektora od firme Farnell iz Lidsa u Engleskoj. Ovog puta 2 bela i dva crvena. Bele nisu imali pa su crvene poslali isti dan, 27. 03. 2019. Naručio sam zatim i dva crna. Danas 29.03.2019. su mi stigla !!! dva crvena Amphenol činča!!! AKS om,302670488_Farnell01.JPG.af5552cf801fc802626f7a13bebed9d2.JPGBlesplatni šiping. Neverovatno!!! Besprekorno su zapakovani sa gomilom najlona i puc puc najlona.

 

DSCN4229.JPG.d237bfeb1f0bfb1269e22ac70f2f80e0.JPGDSCN4220.JPG.a26ccaa3b3ee989db0b931b669a6b3fc.JPG

Link to comment
Share on other sites

Meni je stigao jedan paket nešto pre 20 min. Drugom još ni traga ni glasa.

Važno je da ide, ali izgleda kilavo. Koliko saznajem, pod prisilom raznih ucena i otkaza su dovukli radnike iz unutrašnjosti u centar da razvrstavaju pošiljke. Iz tog razloga je protok paketa ozbiljno usporen. Na moju sreću načelnik pošte u Savskoj ulici ne dozvoljava obustavu rada u svojoj poslovnici pa se nevoljni poštar na moranje dovukao do Dobrinjske.

Ajde da se prekrstim i za onaj drugi (skuplji i u napred plaćen), pa da vidimo šta će da se desi... :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Father said:

Meni je stigao jedan paket nešto pre 20 min. Drugom još ni traga ni glasa.

Važno je da ide, ali izgleda kilavo. Koliko saznajem, pod prisilom raznih ucena i otkaza su dovukli radnike iz unutrašnjosti u centar da razvrstavaju pošiljke. Iz tog razloga je protok paketa ozbiljno usporen. Na moju sreću načelnik pošte u Savskoj ulici ne dozvoljava obustavu rada u svojoj poslovnici pa se nevoljni poštar na moranje dovukao do Dobrinjske.

Ajde da se prekrstim i za onaj drugi (skuplji i u napred plaćen), pa da vidimo šta će da se desi... :klanjanje

 

linea 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hm! Pošiljke iz Kine sada počinju ozbiljno kasne. Sada ako još poručioci počnu da pokreću dispute i traže povraćaj novca (za pošiljke koje će jednom stići), mož' lako da se desi da prodavci iz Kine stave Srbiju na crnu slitu, te da počne "doesn't ship to Serbia" :(

Prošle godine sam poručio kompresor za gume na 12V, koji se zaglavio na carini jedno 3 nedelje A i do carine je nešto dugo putovao, ali u roku. Kinez dig'o paniku, stiže mi nova poruka svaki dan, i nikako da ukapira da možemo samo da čekamo, ništa više, i da neće dobiti negativnu niti ću pokretati dispute, iako je vreme isporuke isteklo.

Ista ta trgovina iz Kine od tada za Srbiju radi isporuku samo preko DHL-a, što je naravno neisplativo. :(

Link to comment
Share on other sites

Robu koju sam naručio od kineskog prodavca još 26.02. čekam još uvek, samo ne znam da li je do naših jer na tracking history nema promene još od 02.03. Dakle mesec dana bez promene.

Istina, krajnji rok za isporuku je 22.04.

Link to comment
Share on other sites

Moram opet o Aksu.

Prošli petak ceo dan čekam paket. Popodne odem na neke obaveze a ostavim usprugu da čeka.

Ništa ne dolazi.

 Imam u 17:30 propušten poziv sa nepoznatog broja. Ukapiram da je od kurira i hoću da ga zovem i da mu se iznaobjašnjavam da je isporuka na adresu a ne na mobilni ali se uplašim da mi ne ošteti robu.

U subotu zove, ljuti se što se nisam javio i traži da siđem da preuzmem. Kažem da sam nepokretan i da dodje gore. Nevoljno dolazi, gunđa, preti da ću sledeći put da čekam pet dana na isporuku. Htedo da mu ispravim grbinu štakom al prećutah.

U sredu me zove pošiljilac, pita za pare. Kažem da sam platio u subotu još. Zove AKS, ne javljaju se. U četvrtak mu kažu da je rok isporuke do petka (po ugovoru). Evo subota, još čeka pare jadan.

Šta reći? Ološ. Ne znam kako još uspevaju da navataju mušterije. Ja samo Postexpressom odsad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...