Jump to content


Post ekspres


Mingus,Mingus

Recommended Posts

a, kad BEX i derivati, zagube pošiljku vrednu 120.000 tada ušteda i nije značajna. pošiljka je kod Post Ekspresa osigurana do vrednosti koja je navedena - zbog toga je poštarina skuplja
BEX daje potvrdu o prijemu pošiljke na kojoj je navedena vrednost .
Da su ažurni - nisu .
Držali su pošiljku 10 dana , nisu me obavestili da je pošiljka prispela , nisu mi je dostavili i posle 10 dana vratili pošiljaocu . Ovakvi propustiti dešavaju se i u post express . Verovatno (sigurno) i kod svih ostalih …

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Posle Axa, BeX je postao najgori. Paketić od 400 grama su naknadno merili i naplatili kao da ima 10kg. Prilikom reklamacije rekli su da mora primalac da slika paket na vagi sa sve nalepnicom pa da onda tražimo povraćaj od 380 din. Naravno, čovek je kutiju od paketa bacio jer sam reklamacije uspeo da dobijem posle 2 dana ...

Link to comment
Share on other sites

sa bex i ja radim ali me nervira to da kažu KORIGOVANA kategorija ali ne napišu ko je to merio i koliko je Kg. pored tolike  tehnologije  NIŠTA!! postexpress uzima sve i svašta tako da mi midi cd plejer poslat tom službom izadje oko 470 din a u to ulazi povrat novca pa manastiri pa pdv pa ovo pa ono a u zadnje vreme u subotici treba da odnesete u poštu jer NEMAJU kurire a naplate ti sve i svašta!! no logic!!!

Link to comment
Share on other sites

Post Express koristim redovno i većih problema nisam imao. Desilo mi se recimo da pošalju paket na pogrešno mesto pa dok ga vrate prođe dan više. I koliko znam jedini su koji imaju uplatu na račun a ne da se opet jurimo i oko novca.

AKS je noćna mora: kuriri koji nikad ne dođu po paket, ne donesu mi otkupninu 8 dana pa moram 2 puta da ih zovem i podsećam...

BEX koristila bivša firma, oni momci jadni nafrustrirani su namerno pakete po ulici bacali... Više puta sam gledao. Meni je skoro stigla zvezda za kancelarijsku fotelju i polomili su joj točkiće.

Ono, nije PostExpress savršen ali ovi drugi su toliko bedni i neprofesionalni da me čudi da i dalje postoje.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Aibo said:

Ono, nije PostExpress savršen ali ovi drugi su toliko bedni i neprofesionalni da me čudi da i dalje postoje.

Slažem se i dodajem - BeX je u Užicu bio ok, ali su u zadnje vreme počeli da se čudno ponašaju sa merenjem težine paketa, i uzimanjem viže novca nego što treba ...

Link to comment
Share on other sites

Zadnju kupovinu sam obavio kod coveka koji ima ugovor sa BEXom i pitam kad da ocekujem da ce stici...dva dana nista... ja rekoh nastao je neki zastoj, ajde da narucim opet, uradim, stigne mi odgovor da cu proizvod dobiti verovatno sutra... e sad covek od kojeg sam narucio verovatno ni sam u startu nije znao da mi kaze kad se moze ocekivati da ce BEX isporuciti robu...  dakle proslo je dan ili dva vise od maksimuma koji ocekujem od Poste ili Post Expresa.

P.S. nije meni bilo hitno samo nisam danima znao sta se uopste desava....

Link to comment
Share on other sites

Iz mog iskustva najkomplikovaniji i najgori je post express.Imaju najskuplju uslugu koju ne naplacuju na osnovu tezine paketa kao i svi vec po vrednosti robe koja se salje i cene im znaju biti astronomske,vec od minimalne vrednosti posiljke,isto vazi i za povrat novca koji zna biti papreno naplacen,mnogo vise nego kod ostalih.

Kada se salje paket predhodno ostavim podatke u centralu u razgovoru sa sluzbenicom,zatim sve to ponovo trazi kurir kada dodje po posiljku i popunjava obrazac ispitujuci me isto,,kao da rade u dve razlicite firme.

Kada mi stize posiljka preko postexpresa,nemaju obicaj da zovu telefonom pre dolaska,vec banu u neko vreme i ako nisi slucajno kuci,ostave listic da se dodje u postu po paket,I tako odem u postu a tamo po obicaju uvek guzva,kuriri se nije jos vratio sa terena,....itd

Nisu ni drugi mnogo bolji,ali post expres mi najcesce zakomplikuje dan i oduzme najvise vremena,a pritom su bezobrazno skupi.

 

Link to comment
Share on other sites

Preko Postexpress-a mi pre neki dan stize paket, i 'mesto 270 din. (prema njihovom online kalkulatoru), dodje mi da platim 515 din. za postarinu i prenos novca. 
Zovem call centar, zenska mi kaze da treba da platim oko 400 din. s obzirom na podatke koje sam joj dao. 
Kako toliko kad kalkulator kaze 270 din.?! 
Pa, gospodine, dajte mi broj posiljke, pa cu da Vam kazem. Aha, pa da - ipak je 515 din. 
Kako sad toliko kad ste rekli da je 400 din., ja izracunao 270 din., na dostavnom spisku pise 253,50 din. a naplacujete 515 din.? 

Pa, ima tu jedan trosak koji VI NE VIDITE ! 
Mozda sam ocoravio, izvinjavam se, i molim da mi kazete koji je. 
To Vam je trosak za prenos novca. 
A, gde to pise? 

Pa, evo ja Vam kazem. Vi to ne mozete da vidite, ti troskovi se ne vide... 
Gospodjo, Vi to meni govorite da Postexpress ima skrivene troskove, te da vara klijente? 

Pa, nisu skriveni, samo Vi ne mozete da ih vidite, a ja mogu... 

Znaci, onda su vidljivi samo Vama, a za nas nisu skriveni, jesam li u pravu? 

Pa, ja Vas razumem, i niste prvi koji se zali na ovo, ali sta ja da radim sad? 
Da mi vratite pare!!! 

Pa, podnesite zalbu u Postexp... 

DOVIDJENJA! 

Zovem zensku koja mi je slala paket, i kazem da vrati novac (ne pada mi na pamet da posiljku od 85g placam 515 din.). U roku od sat vremena stize poruka da mi je na Postnet-u uplaceno tih 250 din. 

Screen Shot 2018-02-26 at 08.42.44 пре подне.png

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, seven said:

Iz mog iskustva najkomplikovaniji i najgori je post express.Imaju najskuplju uslugu koju ne naplacuju na osnovu tezine paketa kao i svi vec po vrednosti robe koja se salje i cene im znaju biti astronomske,vec od minimalne vrednosti posiljke,isto vazi i za povrat novca koji zna biti papreno naplacen,mnogo vise nego kod ostalih.

Kada se salje paket predhodno ostavim podatke u centralu u razgovoru sa sluzbenicom,zatim sve to ponovo trazi kurir kada dodje po posiljku i popunjava obrazac ispitujuci me isto,,kao da rade u dve razlicite firme.

Kada mi stize posiljka preko postexpresa,nemaju obicaj da zovu telefonom pre dolaska,vec banu u neko vreme i ako nisi slucajno kuci,ostave listic da se dodje u postu po paket,I tako odem u postu a tamo po obicaju uvek guzva,kuriri se nije jos vratio sa terena,....itd

Nisu ni drugi mnogo bolji,ali post expres mi najcesce zakomplikuje dan i oduzme najvise vremena,a pritom su bezobrazno skupi.

 

PE android aplikacija je između ostalog zamišljena da prevaziđe problem ostavljanja podataka.

https://play.google.com/store/apps/details?id=rs.assecosee.pttandroidapp

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Iskustvo sa Amazonom.( neka obljetnica pa veliki popust. Ali ne šalju u Srbistan.) Kako sam trenutno u HU porudžbina napravljena sa isporukom u hotel. Tri dana ( zbog kolektivizacije više raznih porudžbina) i stiglo sve. Za dž. Sačekalo me ma recepciji.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...