Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Bec,Sondek,RingeRaja,Todor NS hvala Vam puno!!! Zivi bili :thumbsup2 :cheers  

Trebalo bi( u planu je) za nekoliko meseci da se prebacimo u znatno vecu prostoriju gde ce se snimati emisije,pa ce onda biti mogucnosti i da dodje vise gostiju istovremeno u emisiju i mogucnost da emisija traje 2 sata.

Link to comment
Share on other sites

Emisija je super!Sve pohvale!Scepan vodi razgovor sa gostima odlicno da bolje ne moze biti.Predlog je da se sa gostima prodje i kroz ekonomsku klasu uredjaja,neki savjet trik, i da dovede, a vjerujem da je u planu, i istaknute clanove ovog foruma.Mogli bi mi clanovi da damo pred;oge?Sto mislite o tome?

Emisija je super ,ali ima jednu manu.STETA  STO NIJE SVAKI DAN, ILI ZA MENE STO JE NIJESAM OTKRIO POSLIJE 20-te EMITOVANE PA DA IH PUSTAM I SLUSAM!!!

Scepane bravo, svaka cast!!!

Link to comment
Share on other sites

Dobra emisije. Nadam se da ćemo Willi-ja još gledati u emisiji.

Predlog za razmišljanje: 

Svestan sam da prva serija emisija mora biti "opšteg" pristupa, ali bi se vremenom mogle raditi i strogo tematske emisije. Once in a while. Recimo, bilo bi interesantno imati emisiju u kojoj bi nam gost (poput Willi-ja; a zašto ne i dva gosta u emisiji) podrobnije približila radisjku tehniku, način funkcionisanja, procese, procedure...

Radovao bih se i emisiji koja bi se bavila, na primer, samo gramofonskim ručkama, ili samo jitterom, nekim aspektom akustike... Tema je milion, pun ih je forum. 

Link to comment
Share on other sites

Da,bilo bi interesantno recimo Igora ponovo videti u temi iskljucivo o gramofonima,podesavanju istih,ručkama,podlogama,matovima,napajanjima,odžavanju...Mnogo ljudi kreće u nabavku gramofona,moze biti korisno i njima,a ima i nas "ponavljača".

Bila bi interesantna tema o streamingu.To su dva dominantna načina slusanja muzike danas.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Retro-Man said:

Scepane sve emisije sam pogledao i doslovce uživao u svakoj, gosti su pravi a ono što je meni dragocijeno je to sam unatoč dugom stažu u ovom prelijepom hobiju iz svake saznao nešto novo.

Veselim se svakom Petku i novom gostu, neka karavana potraje.:klanjanje:wave2

Retro hvala ti puno!!! Ziv bio!!! :thumbsup2 :cheers

Link to comment
Share on other sites

Sondekov predlog je odlican!Sto vise o gramofonima, akustici, pozicioniranju kutija u prostoru, nekih malih sitnih upgrade za clanove koji nemaju puno iskustva to ce ih sve vise zainteresovati da nesto sami urade, a svako se na taj nacin da osjeca bolje.Pokazati kako nije sve u gomili novca, nego treba znati sto, koliko, kako, a i zbog cega.Sto vise analogije, analogija ima dusu, a digitalija je odavno dosla po svoje i nece otici.Ima li ljepse ista od analognog  tjunera dok mu okrecete birac stanica.Kao da putujete  kroz vrijeme i prostor dok se sa sumom cuju one udaljene stanice i dolazite na svoju omiljenu muziku.Taj osjecaj i taj merak kao i citavog rituala pustanja ploca, pa i krckanja ponekad.Ima li ista ljepse nego gledati u ona dva kotura od magnetofona(imao sam ga par dana , terapeutsko sredstvo vjerujte) koji svira muziku koju ste vi presnimili sa nekog medija pa bio i digitalan?Ili sva ona podesavanja gramofona,dekova i slicno.Mozda sam skrenuo sa teme ali treba reci, sto i rade gosti uzivati u uredjajima dok sviraju, da vole ponekad i te koloracije i sitna izoblicenja i da mnogi od vas koji mogu, imaju znaju i iz tog razloga kupuju sistem b.Hvala, malo skrenuh kao i sto sam sam.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, sondek said:

Da,bilo bi interesantno recimo Igora ponovo videti u temi iskljucivo o gramofonima,podesavanju istih,ručkama,podlogama,matovima,napajanjima,odžavanju...Mnogo ljudi kreće u nabavku gramofona,moze biti korisno i njima,a ima i nas "ponavljača".

Bila bi interesantna tema o streamingu.To su dva dominantna načina slusanja muzike danas.

Valjalo bi.Ja sam "za" posto su me Igor i Toma "navukli" na vinil.Posle te dve emisije sam skinuo starog Sansui-a sa tavana i poceo da ga sredjujem.Bukvalno je pre 15-ak minuta prosvirao i slusam ga dok kuckam.Dobro bi mi dosle neke lekcije iz stelovanja.

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2017 at 3:54, Peter said:

Valjalo bi.Ja sam "za" posto su me Igor i Toma "navukli" na vinil.Posle te dve emisije sam skinuo starog Sansui-a sa tavana i poceo da ga sredjujem.Bukvalno je pre 15-ak minuta prosvirao i slusam ga dok kuckam.Dobro bi mi dosle neke lekcije iz stelovanja.

Drago mi je da su emisije lepo uticale na tebe :thumbsup2 :cheers Bice Toma i Igor ponovo gosti,pa ce pricati malo vise o tome :)

Link to comment
Share on other sites

Добра емисија!

Када сам први пут слушао Шћепана, био је гост код једне новинарке (извините, мислим да је Гђица Прибић, можда грешим) и мислио сам да би свака прича о ХиФи ју била споредна, у смислу, шта ту има да се прича, ХиФи се слуша, међутим, погрешио сам!

Драго ми је да постоји таква емисија, у мору глупости, ово је право освежење. Цео концепт тог радија је добар, оснивач је супер човек, познаник мој као и остали водитељи-уредници.

Овде на форуму има сервисера, свако од нас има по неки уређај вишка, можда би се могло организовати да помогнемо екипи да направе најбољи студио у земљи !? Не само уређајима, већ и саветима ... 

Честитам!

Link to comment
Share on other sites

Одслушах и Ја задњу емисију. Похвале за ентузијазам, Шћепо само настави тако али:

Ентеријер је депримирајући, као да је неки део ходника преграђен. Светло онако али зашто сплитована слика?

Даље, динамика емисија лоша, све време ти ћутиш и понешто кажеш и тако до краја емисије.

Гост који је задњи гостовао је изрекао је нешто што ми је запарало уши.

Прво када је говорио о синхронизацији у производњи филмова рече да се снима на моно магнетофонима. Јесу они моно али нису обични магнетофони него магнетофони који користе магнетску траку ширине 17.5 мм ( пола од 35мм) каја на једној страни има рупице ( перфорацију).

Друго што ми се учинило да не штима је податак да Техникс РС1500 има кепстен мотор исти као и погонски мотор код грамофона Техникс СП10, оно јесте сличан али никако исти осим произвођача.

Порадите на ентеријеру и динамици емисије, немој бити икебана.

Иначе једва чекам да Тома поново гостује.

Само напред  :thumbsup2

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, banebg81 said:

Добра емисија!

Када сам први пут слушао Шћепана, био је гост код једне новинарке (извините, мислим да је Гђица Прибић, можда грешим) и мислио сам да би свака прича о ХиФи ју била споредна, у смислу, шта ту има да се прича, ХиФи се слуша, међутим, погрешио сам!

Драго ми је да постоји таква емисија, у мору глупости, ово је право освежење. Цео концепт тог радија је добар, оснивач је супер човек, познаник мој као и остали водитељи-уредници.

Овде на форуму има сервисера, свако од нас има по неки уређај вишка, можда би се могло организовати да помогнемо екипи да направе најбољи студио у земљи !? Не само уређајима, већ и саветима ... 

Честитам!

Hvala ti puno!!! Ziv bio!!! :thumbsup2 :cheers Jeste,bio sam gost 2 puta kod Vanje Pribic.

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, ScepanBG said:

Hvala ti puno!!! Ziv bio!!! :thumbsup2 :cheers Jeste,bio sam gost 2 puta kod Vanje Pribic.

Хвала теби, добар посао радиш! Можда се организује и једна емисија на тему одржавања - сервисирања хи фи ја. квалитет мајстора, делова ... 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, banebg81 said:

Хвала теби, добар посао радиш! Можда се организује и једна емисија на тему одржавања - сервисирања хи фи ја. квалитет мајстора, делова ... 

Da,bice uskoro jedna takva emisija.Poznajem nekoliko odlicnih servisera,tokom vremena cu ih pozvati u emisiju.Ali jedan od njih ce u jednoj od narednih emisija biti gost.

Link to comment
Share on other sites

Лепо.

Ја могу да слушам само репризне емисије, јер некако ми је звук лош када слушам преко звучника - кућне опреме. Није то случај само са твојом емисијом, чак и на фм у кад треба да слушам неку причу морам да појачам превише онда су ту разлике у нивоу звука када буде неки џингл или музика, глас ми је неразговетан ... то је можда и до мог слушног апарата, не знам, углавном радијску причу могу да слушам искључиво са слушалицама :( 

А на интернет радију је то још израженије ...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...