Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Scepo  kako si krenuo ima da pokreneš buduću srpsku audio industriju.

Istini za volju za neke od njih čuo nijesam do ove emisije, ali šteta što svoje radove nijesu komercijalizovali.

Kuzma gramofona se sjećam i 89 - te u Svedskoj u jednom salonu gdje je najjeftiniji bio LP 12 , Kuzma onako sa onim drvenim poklopcem....ne lijep, ali prepoznatljiv. 

Link to comment
Share on other sites

Nase firme već uzivaju veliki respekt u svetu.Karan,Trafomatic,Raal ...mozes da pomenes u bilo kojem highenderskom drustvu bilo gde u svetu,sinonim su za top kvalitet..Igorov Soullines gramofon,probija se na zahtevnom trzistu, dobija odlicne ocene.Soltanusov Virtuozo ima odlicne ocene i veliku cenu u USA...primera koliko hoćeš.

Šćepina emisija je samo nesto sto je retko kod nas zbog mentaliteta,da budeš primećen, cenjen i postovan u svojoj zemlji kojoj plaćaš porez.Takvi i treba da se vide i podrze...Ako se nekim gostom i omane,u malom je to procentu...većina gostiju su mu bili odlicni.

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, sondek said:

Nase firme već uzivaju veliki respekt u svetu.Karan,Trafomatic,Raal ...mozes da pomenes u bilo kojem highenderskom drustvu bilo gde u svetu,sinonim su za top kvalitet..Igorov Soullines gramofon,probija se na zahtevnom trzistu, dobija odlicne ocene.Soltanusov Virtuozo ima odlicne ocene i veliku cenu u USA...primera koliko hoćeš.

Da, bez namere da oduzmem na znacaju, nabrajajuci firme sa ovih prostora, ptopustio sam da , izmedju ostalih, spomenem Raal, Soulines... 

Link to comment
Share on other sites

Postovani Scepo,                                                                                                                                                                                                                        obracam ti se javno,zato sto nas telefonski razgovor povodom poslednje emisije nije urodio plodom.U toj emisiji,kada se govorilo o faznom korektoru,nije pomenuto moje ime,kao nosioca ideje o predstavljenom uredjaju.Ime ,,korektor faze",u emisiji invertovano u ,,fazni korektor",je iskljucivo i samo moja ideja.Potenciometar za fino podesavanje faze je ne samo moja ideja,nego i moj zahtev,kao nekog ko je trebalo da finansira taj projekat.Sve ostalo je vec vidjeno u svetu tehnike.Ove cinjenice su ti bile poznate od samog pocetka,jer si,pored clanova ekipe,ti to prvi saznao.Kao autor i voditelj emisije to nisi smeo da zanemaris.Taj uredjaj je zamisljen kao pomirenje elektricne i akusticke faze. Koliko sam u emisiji saznao,to je sada oplemenjivac MP3-a,zato i ne polazem koautorsko pravo na pomenutom uredjaju.Svedoci ste mi bili ti i Misa Lukic,koji,na moju veliku zalost,nije bio zainteresovan za realizaciju uredjaja.Kao sto sam zakljucio,ti vise nisi svedok,ostaje Misa Lukic.Ja sam taj uredjaj odavno realizovao sa Perom Trifuljeskuom,u skladu sa mojim zahtevima.I te cinjenice su ti poznate.U nekoliko navrata sam te obavestavao da je Nune dobio jos jedno medjunarodno priznanje za svoje kablove,ali si odbio da ga pozoves kao gosta,zbog navodnih sumnji da je prisvojio tudj projekat.Nisi mi naveo argumente za to,osim da si cuo.U mom slucaju si znao.Posto tvoji i moji kriterijumi ne gadjaju istu metu,izjavljujem da vise necu da pomazem tvoju emisiju.                                                                                                                                                                                                                                                                                           Puno pozdrava tebi i clanovima foruma sa punim imenom i prezimenom.                                                                                                                    Sinisa Rankov

Link to comment
Share on other sites

On 13.2.2019. at 22:50, ScepanBG said:

Evo snimka moje 72.emisije "Ne može to bez kabla", u kojoj su mi gosti bili Branko Kašiković ( servis zvučnika BIN) i Goran Mihajljut ( Samograditelj) :)

 

 

Moram da primtim da je i ova , kao i prethodne emisije, obilovala neumesnim i neistinitim a tendencioznim komentarima mada u malo zavijenijoj formi nego inace.

Emisiju sam pratio na preskok ali od onoga sto sam cuo, par stvari mi je zapalo za oko/uho.

Pre svega bih se osvrnuo na komentar jedog od gostiju da rezervnih delova za nove uredjaje nema :eek: dok za stare ima :eek: , pa je zato bolje kupovatu uredjaje iz 70ih i 80ih godina jer rezervnih delova ima. Neverovatno, zar ne? 

Pretpostavljam da je situacija ista i sa ostalom tehnikom, automobilima, friiziderima... za nove automobile rez delova nema ali zato za stare i po 50god ima? :D

Nesto kasnije isti gost valjda zaboravlja sta je rekao pa kaze kako su proizvodjaci duzni da od momenta kad je prestala proizvodnja odredjenog modela uredjaja, imaju obavezu obezbedjivanja rezervnih delova "samo" osam godina.

Uredjaj koji se pravio pet godina, kada poslednji izadje iz fabrike, proizvodjac je duzan da obezbedi rezervni deo samo jos osam godina? Pa koliko treba? Dvadeset? Pedeset? Dvesta?

Zakljucak je, rezervnih delova za nove uredjaje dakle ipak ima!? :crno-na-belo

Da li proizvodjaci uredjaja starih 30 godina obezbedjuju rez delove za te uredjaje? Naravno da ne. Mnogi vise i ne postoje. Pa zasto je onda bolje kupiti uredjaj star 40-50 godina a ne novi? Pa zato sto to kaze serviser (nista licno, nije jedini...) koji treba da uredjaj popravi i ima interes da popularise staro i dotrajalo jer onda sebi obezbedjuje izvor prihoda. ;)

Pa nismo bas toliko "sisali vesla", bar neki od nas sto slusamo i gledamo ovu lakrdiju od emisije.

Dalje, na pitanje da li je bolje kupiti uredjaj domacih proizvodjaca ili strani brendirani uredjaj(?) ,  gost u emisiji kaze bolje je kupiti domaci proizvod jer to su male manufakture, tu proizvodjaci do najsitnijih detaja vode racuna o kvalitetu delova, elektronskih sklopova, kvalitetu sastavljanja dok kod brendiranih uredjaja to rade neke masine i roboti... Sticjem okolnosti znam da kod nas ima proizvodjaca i "proizvodjca". Ovim prvima, svaka cast, voleo bih da mam nesto iiz njihovih proizvodnih pogona ali... od ovih drugih bezao bih glavom bez obzira. Znam vise od jednog "proizvodjaca" kojima su isporuceni uredjaji odmah po isporuci krcali, zujali, brujali pa su vracani na doradu ili su im trazene pare nazad. Njihoi uredjaji cesto jesu unikati ali ne zato sto su zamisljeni kao jedinstveni vec zato sto se prave od delova kojih ima tu "pri ruci" a ne po standardu i proizvodnoj specifkaciji.

Necu da imenujem ali hocu da kazem da generalizaciji ni ovde a i bilo gde drugde mesta nema.

E da, jos nesto... kaze gost - kao i za automobile na primer, tek za deset godina eksploatacije nekog auta , pokaze se koji je model bio dobar i treba ga kupiti a koji se lose pokazao i treba ga izbegavati. :D Znaci, kad vidim auto koji mi se svidja ili pojacalo, treba da cekamo deset godina da vidimo kako ce da "prodje" test vremena pa da kupimo ili ne. Interesantan ugao gledanja na stvari, vrlo interesantan. :heat

Nastavice se...

Link to comment
Share on other sites

-Cirkus Kolorado nastavlja sa predstavom :) 

-Licni stav i misljenje pojedinca nije aksiom,kako gosta,tako i diskutanta.

-Nije tesko biti fin ...Scepa se svojski potrudio da unese vizuelna i tonska poboljsanja u ovu i sve naredne emisije,cudno da njegov trud neki nisu zapazili i pohvalili ...ispada da su bitnije neke "druge stvari " ....riality.

Link to comment
Share on other sites

On 13.2.2019. at 22:50, ScepanBG said:

Evo snimka moje 72.emisije "Ne može to bez kabla", u kojoj su mi gosti bili Branko Kašiković ( servis zvučnika BIN) i Goran Mihajljut ( Samograditelj) :)

 

 

U emisiji 0d 13.02.2019. godine na poziciji 1:08:44 sec gost komentarise temu sa foruma koju je spomenuo voditelj a u vezi servisa McIntosh pojacala i kaze: "Ja ne znam da li u Srbiji postoji zvanicni uvoznikk za firmu McIntosh?" na sta voditelj odgovara : "Ja kol'ko znam u Srbiji ne postoji. Koliko ja znam..."

 

Iskoristio bih priliku da potsetim voditelja Scepana Vujisica, gorskog cara, da je na HiFiles Sajmu odrzanom 2017. god intervjuisao "nepostojeceg" distributera McInosh-a za teritoriju Srbije, firmu Sretenvic audio, sto se moze videti i na linku emisije (dole) i to u 35minutu i 30oj sekundi kada pocinje najava za firmu Sretenovic Audio.

 

 

 

Takodje, potsecam pomenutog voditelja i autora emisije da je na prethodnom sajmu odrzanom novemra 2018, dakle pre nekih cetiri meseca, na forumu postavio gomilu fotografija iz sobe Sretnovic Audio koja je prezentovala McIntosh elektroniku i JBL zvucnike.

 

 

 

 

 

Dakle, Scepan Vujisic zna ko je zvanicini zastupnik firme McIntosh za Srbiju. Zna ali kaze da ne zna. Pitam se, zasto javno izgovara notornu neistinu?  Koja je pozadina toga? Sta se "iza brda valja" , "sto kazu"... 

Ovog puta je "uhvacen" u izgovaranju neistine. 

Pitanje je, koliko puta nije?

 

@edit

jedan od clanova foruma je ucestvovao u sobi Sretenovic Audio kao prezenter ili bar ispomoc. Vidim gledao je emisiju i pohvalio je... Cudi me da nije reagovao na ovu kardinalnu dezinformaciju izrecenu na racun Sretenovica i McIntosh-a (???) .

 

A moze i ovako za neverne Tome

IMG_3812 (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, RingeRaja said:

Interesantan momenat autizma na komentar gospodina Rankova.

Pod rizikom da ću dobiti perma ban mogu samo da konstatujem da ovaj forum nije daleko od SNS riality bljuvotine u kojoj moramo svi kolektivno da gacamo, dok se neki u njoj valjaju sa kezom od uveta do uveta.

Od mene jedno veliko bljak.

Samo da se ponovi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...