Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Najbolja emisija do sada (IMO), obuhvacen najveci deo pojmova vezan za ovaj hobi. Preporucio bih pocetnicima da ga odgledaju/preslusaju bar 2 puta, mada, nebi bilo na odmet i starijim "iskusnim".

Dobar je deo o objasnjavanju razlika ribona vs klasicnih drajvera, mada je po meni ostalo malo nedoreceno. Naime, svi Acini riboni imaju impedantni trafo, sto mora na neki nacin da unosi neku vrstu izoblicenja u poredjenju sa true ribbon bez trafoa. Al, da ne ulazimo u sitna crevca.

Generalno, emisija, cista desetka.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Leonardo said:

Pohvala za rečitog, vrlo respektabilnog i poštovanog Nenada koji ima čemu da nas nauči. Emisije su sve bolje i bolje :thumbsup2 

Hvala puno!!! :thumbsup2 :cheers  Nenad je jedna od nasih legendi,bice ponovo gost u emisiji za nekoliko meseci  :)

Link to comment
Share on other sites

Odlicna emisija.

Nije mi samo jasno, kako to da pojacalo treba da bude od 1.5 do X 3 jace od jacine zvucnika? Zar to nije overkill?
Iz kog onda razloga su zvucnici uvek deklarisani sa preporukom snage pojacivaca, od koje do koje snage?
Pre nekoliko godina bio sam na decijem rodjendanu kad je dete odvrnulo potenciometar na pojacalu i kad su zvucnici momentalno utihnuli, citaj zavrsili kod servisera.

Ako neko moze da mi objasni bio bi mu zahvalan posto za ovo prvi put cujem.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Level3 said:

Nije mi samo jasno, kako to da pojacalo treba da bude od 1.5 do X 3 jace od jacine zvucnika? Zar to nije overkill?

 

Nisi pažljivo slušao taj deo, Nenad je dao i objašnjenje.

Ja ću dati jednu analogiju, jednu od onih zbog kojih već imam klub obožavalaca na forumu.

Recimo, radimo utovar cementa kolega i ja. Moj limit je vreća od 50kg, onako, jedva je ubacujem na prikolicu. Moj kolega bi mogao, ako bi hteo, da ubaci u kamion i mene i vreću, đuture.

Sasvim je verovatno da ću ja svaku drugu - treću vreću ispustiti ili pocepati i prosuti cement. 

Ukratko, slabo pojačalo radi na granicama svojih mogućnosti, ili preko njih, kada se odvrne.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Level3 said:

Odlicna emisija.

Nije mi samo jasno, kako to da pojacalo treba da bude od 1.5 do X 3 jace od jacine zvucnika? Zar to nije overkill?
Iz kog onda razloga su zvucnici uvek deklarisani sa preporukom snage pojacivaca, od koje do koje snage?
Pre nekoliko godina bio sam na decijem rodjendanu kad je dete odvrnulo potenciometar na pojacalu i kad su zvucnici momentalno utihnuli, citaj zavrsili kod servisera.

Ako neko moze da mi objasni bio bi mu zahvalan posto za ovo prvi put cujem.

Kod mene je tako i mogu ti reci da to radi bas kako je i NN objasnio.Dakle,radi super.A na koje god pojacalo da neko dete tako odvrne pot,desice se problem ( verovatno ).

Link to comment
Share on other sites

Scepo,necu da se javljam posle svake emisije ali znaj da uzivam.Tvoji gosti me navlace na Hi Fi sve vise i vise.Sad kad sam sve rasprodao od izvora i ostao na PC-u, doslo mi da opet kupim deck,imam CDP koji je u kvaru pa mi pada na pamet da ga popravim,skinuo sam gramofon " sa tavana" sredio ga,kupujem ploce i sad sam na kraju poceo da razmisljam o lampama !!!

Ova emisija jako deluje na mene :D .

Samo napred.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Peter said:

Scepo,necu da se javljam posle svake emisije ali znaj da uzivam.Tvoji gosti me navlace na Hi Fi sve vise i vise.Sad kad sam sve rasprodao od izvora i ostao na PC-u, doslo mi da opet kupim deck,imam CDP koji je u kvaru pa mi pada na pamet da ga popravim,skinuo sam gramofon " sa tavana" sredio ga,kupujem ploce i sad sam na kraju poceo da razmisljam o lampama !!!

Ova emisija jako delu je na mene :D .

Samo napred.

Hvala ti puno!!! :thumbsup2 :cheers Ziv bio!!! Puno mi to znaci! Jako mi je drago da emisije uticu pozitivno na tebe :thumbsup2:) Ovakav tvoj post mi daje dodatni motiv da emisije budu jos bolje. :)

Link to comment
Share on other sites

Dobra emisija sa NN.
Mozda je falila informacija sta koristi u svom sistemu (osim zvucnika o kojima je govorio da ih koristi kao referencu, one velike sa custom tannoy drajverima), koji izvor, koje pojacalo? Pretpostavljam da sve gledaoce zanima sta gosti slusaju kod kuce od opreme?


Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, TechA said:

A sledeći gost je ...

Sledeci gost je Bojan Jovic ( na forumu poznat kao Zvukoljub,moderator) ,zamenik glavnog urednika Hi-Filesa Ljube Miodragovica.Napisao je oko 360 recenzija(testova...) za Hi-Files.Pricacemo o hifi-ju iz zadnjih 10 godina ukljucujuci i najnovije modele (pojacala,zvucnici,cd Plejeri,DAC,USB DAC,slusalice,pojacala za slusalice...PC kao izvor zvuka.Predlozima kako sastaviti sistem(sta se sa cim najbolje uklapa),o preporukama komponenti koje je testirao (najbolje za ulozeni novac,od budzet uredjaja do visoke klase),Surroundu...Slusajte nas bice jako zanimljivo za sve :)

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, trotter said:

Dobra emisija sa NN.
Mozda je falila informacija sta koristi u svom sistemu (osim zvucnika o kojima je govorio da ih koristi kao referencu, one velike sa custom tannoy drajverima), koji izvor, koje pojacalo? Pretpostavljam da sve gledaoce zanima sta gosti slusaju kod kuce od opreme?

 

Nismo stigli sve da kazemo,ali bice Nenad Napijalo ponovo gost pa ce biti prilike.Uskoro cu ici kod Nenada Napijala da cujem njegov system(I nadam se slikam ;) ,pa cu postaviti slike ovde).Znam da ima DAC od naseg vrhunskog strucnjaka Zorana Dimovskog(na forumu poznat kao Majda).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...