Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Vec jednom sam ti odgovorio da je Toma imao i radnju i distribuciju zvucnih jedinica i pratece opreme za gradnju zvucnika. Bese mu prepuna soba u Hyatt hotelu dok ti nisi ni znao sta je distributer i zastupnik. Bas u detalje mu nisam ulazio, da mu gledam papire. Tebe to jako svrbi a zasto, nikako nije mi jasno.

Ja s druge strane ceo radni vek provedoh upravo kao zastupnik, ovlasceni agent itd. u malo slozenijem poslu nego je to prodaja nekretnine. Zastupstvo u audio oblasti nije nista drugacije, u stvari daleko je prostije. Sto se zakona tice, u tri firme sam uveo tj. bio medju glavnim nosiocima programa sertifikacije 'Upravljanje sistemom kvaliteta' iliti QMS - Quality Management System' ISO 9001:2000.

Dakle ti nemas ni osnovu da diskutujes o 'zakonskim osnovama i drugim okvirima' - sas mene.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, dj.nik said:

1.

Vec jednom sam ti odgovorio da je Toma imao i radnju i distribuciju zvucnih jedinica i pratece opreme za gradnju zvucnika. 

2

Ja s druge strane ceo radni vek provedoh upravo kao zastupnik, ovlasceni agent itd...

...Sto se zakona tice, u tri firme sam uveo tj. bio medju glavnim nosiocima programa sertifikacije ...

Dakle ti nemas ni osnovu da diskutujes o 'zakonskim osnovama i drugim okvirima' - sas mene.

 

1.

I ja sam pre 20 godina imao 20 godina, manje. 

 

2.

A sto pukose te firme u kojima si bio sertifikovni agent zastupnik... you name it? ;)

Stvarno nemam sta sas tobom da pricam, da ne puknu i moje... :D

Pu, Pu, Pu...

 

Link to comment
Share on other sites

Ne pukose one, daleko bilo. Raspitaj se za najjacu pomorsku agenciju na ovim prostorima. E ta agencija u komercijali posluje onako kako sam ja osmislio. Njem upisani kapital je preko 2 miliona evritja kad sam zadnji put pogledao. Koliko ti imas upisanog kapitala?

Dakle, sitni pljuckavac, uvek bio, takav i ostao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, dj.nik said:

Dobro si naveo post pravobranioca. Opet tona pljuce na Tomu, koji je uzgred receno duplo duze u distributerskim vodama od istinobarnioca. Naziv emisije sa Jovom Grbom glasi: "Ne može to bez kabla - 02.02.2019 - gost Jovo Grba ( audiofil, Trifecta grupa)" dakle odmah vidljivo da je distributer u pitanju a ne 'pred kraj razotkriveni uvoznik i zastupnik.'

Pljuc po Tomi, vrlo kolegijalno. 

Pa pljuc po Scepi, pa trazenje nekakve skrivene istine ili zadnje namere. Jesi li ti cuo drugu stranu ili samo Sinisinu? Sto naglasavas velikim slovima, znas da je to na forumu vikanje a to nam ne treba. Neka strane u sukobu sednu, mozda bas u Scepinoj emisiji "Specijal Zemun Fajt" - uzivo, ne snimak pa razjasne. Sto pobogu i ti povlacis Scepu a nisi cuo drugu stranu?

 

Pozdrav Deki

 

 

nemoj me zezas,znas da ne vicem

pa o tome se bre radi vec 10 strana,jedna strana se oglasila potpisujuci se imenom i prezimenom a mi svi cekamo drugu stranu da da svoje vidjenje.....toga nema.......neka i slaze i to je odgovor......ne, on preti iznosenjem prljavog vesa i blate ga ovi sto su se obogatili od njega i njegove emisije i slikanja.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, dj.nik said:

Ne pukose one, daleko bilo. Raspitaj se za najjacu pomorsku agenciju na ovim prostorima. E ta agencija u komercijali posluje onako kako sam ja osmislio. Njem upisani kapital je preko 2 miliona evritja kad sam zadnji put pogledao. Koliko ti imas upisanog kapitala?

Onda znaci, izbacili te, za nagradu?

Posto po godinama bih rekao da za penziju nisi.

Po bezobrazluku, za otkaz - jesi. ;)

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, patason said:

nemoj me zezas,znas da ne vicem

pa o tome se bre radi vec 10 strana,jedna strana se oglasila potpisujuci se imenom i prezimenom a mi svi cekamo drugu stranu da da svoje vidjenje.....toga nema.......neka i slaze i to je odgovor......ne, on preti iznosenjem prljavog vesa i blate ga ovi sto su se obogatili od njega i njegove emisije i slikanja.

Tu je problem sto ti i jos nekolicina odgovor ocekuju od Scepe a on jasno napisa da je pogrsna aTresa. I ja bih se slozio. Nista vise.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Sonichammer said:

Onda znaci, izbacili te, za nagradu?

Posto po godinama bih rekao da za penziju nisi. Po bezobrazluku, za otkaz - jesi. ;)

Rekoh ti, tri firme sam uoblicio a ti zamisli nagradu. Zato i krenuh da troskarim po distribuciji hife, moze mi se.

Imam vec nesto novo a ti pljuckaj i dalje.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dj.nik said:

 

i sto nema distributera za mek

i sto ne zove Nuneta,tu je prava atresa i kompetencija

i sto je nestala pa vaskrsla emisija na youtube-u

 

........

samo ko duva u bulju je prava atresa.....e tesko

uz slavu idu i obaveze i odgovornost prema svima,slusaocima,gostima,sponzorima,donatorima......

 

Link to comment
Share on other sites

NaraFski da sam se cuo sa Scepom i ako kaze da je pomislio da je pitanje o serviseru za Mek, ja mu verujem. Onoliko lapsusa po te-ve-ju, nista neobicno i za taj previd.

Ako Nune ima patent valjda treba da dodje kod Ljube pa da to oficijelno prozuji u carsiji, ne na minornoj radio stanici i emisiji. Pardoniram Scepa, ipak je to lokalna stanica i YT kanal.

Koliko sam upucen jos nekoliko emisija je nestalo pa se ponovo vratilo. Svako moze da napravi prigovor upravi YT, oni skidaju po automatizmu pa nakon provere zalbe/protesta vracaju, ako nema realne osnove za trajno povlacenje.

Sad ispada da i Zoran Mihajlovic (valjda je prezime OK) nije napravio sveCku rucku, ne proizvodi klamp i matove za gramofone vec godinama unazad i ko zna sta jos. Broj pregleda je sporan? Vidjeno vise puta nego Sinisina emisija? Scepa platio broj pregleda?

Ovo su mLogo znacajna pitanja, sva odreda.

:D

 

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, dj.nik said:

NaraFski da sam se cuo sa Scepom i ako kaze..., ja mu verujem. 

Sad ispada da i Zoran Mihajlovic (valjda je prezime OK) nije napravio sveCku rucku, 

Ja sam se cuo sa Sinisom, kaze da je tvorac tj konstruktor pomenute gramofonske rucke Sloba Kobac, firma Petros Audio iz Trstenika, informacije o firmi mozete naci na APR-u u pretrazi privrednih drustava (koga interesuje).

Ne znam da li je "Kobac" naimak ili prezime ali evo, prenosim sto sam cuo.

To sto je Sinisa rekao meni, verovatno je rekao jos po nekome.

Da li verujem na slepo? Ne mogu to da kazem.

Da li mislim da Sinisa Rankov laze? Tek to NE mogu da kazem spram renomea koji uziva !

"stvar" je vrlo skakljiva i trazi analizu ozbiljniju od crno-belo...

... teske optuzbe su iznete. Bilo bi dobro da cujemo objasnjenje.

Zbog cega?

Pa... izmedju ostalog,  zbog kredibiliteta emsije u kojoj gostuje neko ko je pretstavljen kao konstruktor a osporava ga neko ko je prilicno zasluzan sto je emisija stekla popularnost koju sada ima.

Mislim da publika zasluzuje objasnjenje. To je stvar principa. 

Ako autor i voditelj postuje svoju publiku, treba da objasni, treba da istera stvari na cistinu pa koliko god istina bila porazavajuca za onoga koji je izvrce.

Link to comment
Share on other sites

Promotivne emisije treba označiti i najaviti kao takve. To predstavniku Moje je najbolje doo-a ostavlja prostor da se hvali i bavi svojom ponudom u skladu sa stanjem svoje savesti. Prenemaganje kakvo je viđeno u emisiji koja je pokrenula porodičnu svađu je običan pokušaj navlačenja, verovatno ne iz nehata. Mistifikovano predstavljen uređaj, a između isprazno pripovedanje, kao preduga priprena za skok u klizanju. I nije prvi slučaj.

Neki od učesnika u takvim emisijama ostavili su, ipak, na mene povoljniji utisak od većine, ali bi se uvek osetilo kad bi se primakli zoni svog intresa. Voditelj bi zaista trebalo da izbegava pitanja koja ih dovode u konflikt interesa, ukoliko mu je do kvalitetnih odgovora. Ista osoba može biti gost i u redovnoj emisiji, ali svesna granice koju bi trebalo da kontroliše još svesniji voditelj.

Pogledao sam sve emisije i mogu da konstatujem da je od većine gostiju moglo da se nauči ništa, osim banalnih podataka i u ponekom slučaju čuje zanimljiva lična priča. Profesionalci su se snalazili u svom domenu i većinu sam s pažnjom saslušao, ali nerazumevanje izlazne strane - kućne reprodukcije - je najčešće poražavajuće.

U emisiji voditelj mora da održi izvesnu distancu. Ćaskanje s gostom može da obavi i u drugom terminu.

Podrška domaćim proizvođačima bi trebalo da bude deo misije projekta. "Naši smo" šema krije opasnost da budeš uvučen u igru koja nije tvoja pa oprez nije naodmet. Refleks mi je da otprilike citiram jednog drugara: "Od dvanaest nejvećih audio dizajnera najmanje dvadeset je iz Beograda." Da predupredim lokalpreosetljivost, otac mi je rođeni Beograđanin i tamo imam s obe strane pet puta više rodbine nego u Nju Nau, istina uglavnom zahvaljujući crnogorskim kolenima.

Link to comment
Share on other sites

On 18.2.2019. at 14:01, lobster6117 said:

Ja sam anoniman u svetu HI FI, radio sam u fabrici kablova u Jagodini. Na koju smo se i posrali, a pravili smo kablove za celi svet, izmedju ostalog i gospodin Sinisa je pricao o jednom od njih. Emisije sam slusao sve, pomogle su mi dosta, hvala Scepi i hvala uvazenim gostima na edukaciji i novim saznanjima. Ali dajte da jednom iznad svega stavimo nas srpski inat. Da se ljudi udruze i naprave firme velike,male, da uvoznici postanu izvoznici. Nemojte se vise svadjati,raspravljati, izdjimo u svet udruzeni,sami, ko kako moze.

Pozdrav svima.


Sent from my iPad using Tapatalk

Hvala ti puno!!! :):thumbsup2 Svako dobro ti želim!!! :):cheers

Link to comment
Share on other sites

Koliko se secam ja dadoh neki odgovor na temu YT a ovo konkretno moze da ti odgovori sujetni cikica iz pomenutih emisija, koga odlicno poznajes a bese imas i njegove zvucnike :)

Dakle, S.R. poznaje vlasnika YT kanala sa Scepinim emisijama i izricito je trazio skidanje njegovih emisija.

To je delimicni odgovor na pitanje oko YT. Jedan razlog za skidanje sadrzaja jeste nekakava prijava krsenja propisa/zakona/prava a druga kao sto se da zakljuciti, licna sujeta i zloupotreba 'poznanstva'. Nista cudno na ovijeh prostora.

PS, videh se sa Scepom, on se sprema oko skorasnjeg srecnog dogadjaja pa i nema vremena da se prepucava sa svakojaki, odje.

Link to comment
Share on other sites

Srecni dogadjaj?

Trstenik high end show?

 

 

Ima vremena da se zahvaljuje a i mora da vezba za konferansijea.....samo je promenio scenariste (ko mu pise tekstove).

 

A ko je skinuo i sad vratio emisiju Zorana i koji su razlozi....ko velim kad si dobro informisan da i to saznamo (odmeni prezauzetog drugara)....ali bez friziranja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...