Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

11 minuta ranije, jorgoss said:

Ljudi, zbog dve lose emisije izvadiste topove I poce rat?! Scepa radi vrhunski posao a cesto dobije kritiku iako nema veze sa problemima koji su u pozadini. On je zapoceo I vodi fenomenalni posao, to sto gosti imaju ili nemaju renome, sto se cesto nalupaju neproverenih stvari je drugo, sto nam pricaju o MP3-ju I AAC  a o Flac-u ,DSD-u I naprednim formatima treba tek da saznaju a kao prave DAC-ove sto bubnu da se zahuhtava strimovanje muzike a to postoji vec deceniju....znaci cekamo nove goste sa znatizeljom, pozdrav svima I maceve nazad u korice!

da je ovo boldovano tacno,sve bi bilo drugacije!

ova emisija je zamisljena kao cedo ljubavi,entuzijazma,posvecenosti hobiju i to se svima svidelo i pohvalili su i mnogi pruzili pomoc i podrsku.Scepan je frontmen svega toga ali ne budite u zabludi da bi ista od toga bilo i u odredjenom kvalitetu da nije bilo velike,srednje i male  pomoci vise ljudi....kojima interes,profit,reklamerstvo nije bilo motiv,vec ljubav i entuzijazam.

To je nestalo iz emisije,prave se neke interesne sfere,zakulisne radnje....

-ne pozivanje nagradjivanog konstruktora jer si dobar sa njegovim konkurentom-protivnikom-neprijateljom

-ne poznavanje zastupnika i servisera odredjenog brenda,koga licno poznaje i kaci slike sa sajmova

-upoznat je sa situacijom oko uredjaja iz poslednje emisije i nikakva reakcija,tj odabir kome ce se zameriti a kome  prikloniti....zasto?

-dozvoliti gostima da baljezgaju gluposti i svesno prave sebi korist neistinama,na sta on ne reaguje.....nece ili ne zna da to rade,sta god da je nije opravdanje i nije mu tu mesto...moras da znas sve o tome sta radis,ako ne znas da se pripremis,naucis.....

-itd

 

U radu na sebi  i podizanju lestvice sopstvenog znanja o temi,o gostu,o novinarstvu...samim time i kvaliteta emisije nije mdrnuo ni milimetar od pocetka ove epopeje.....ali da se bavi proteziranjem podobnih,unizavanjem i nanosenjem stete ovim koji to nisu je doveo na visok nivo.

 

I sada imamo ovu situaciju da su ljudi uvredjeni i razocarani,nivo uvredjenosti i razocaranja je upravno proporcionalan vremenu,znanju,energiji,moralnom,tehnickom,materijalnom pomoci ulozenoj u emisiju "ne moze to bez kabla"

a medijska zvezda ne moze da se udostoji da odgovori bilo kome bilo sta,a "ziv bio i kucanje pivom" je postovao milion puta na pohvale. .

 

"moze to bez Scepana".....

Link to comment
Share on other sites

Gospodine Šćepane potpuno je prirodno da nas ima onih koji smo oduševljeni vašom emisijom ali i onih drugih.

Bez obzira kojoj grupi ko od nas pripada jedno je sugurno da svi cenimo trud koji ulažete da bi ste napravili svaku od emisija i održali kontinuitet.

Cena koju plaćate za svoj “san”, svi vidimo, je veoma visoka (narušili ste i zdravlje).

Ne zamerite sto ponekad iznesemo i neko kritičko mišljenje. To je lako i može svako (teško je biti kreativan i nešto napraviti).

Suštinski su (iako na prvi pogled to ne izgleda tako) sva ta i negativna mišljenja dobronamerna i mislim da Vam pomažu da “svakim danom u svakom pogledu sve više napredujete”.

Moj naklon ne za rad nego za REZULTATE RADA, koji su veoma vidljivi čak i nama koji ponekad i nešto kritikujemo, a greške ste pravili i tek ćete ih praviti.

Gledamo Vas već u četvrtak (nadamo se).

 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, ScepanBG said:

Vraćena je najgledanija emisija do sad, a i ujedno da najavim novu emisiju sa Zoranom Mihajlovićem ( Supreme Analog). U martu će biti prezentacija u Trsteniku ( Supreme Analog, BFA, Šolaja, BIG, Dr. Kabl-Dragan Radić...) :)

Је ли то емисија о којој сам питао прошле године?

On 24.2.2018. at 12:13, InSides said:

Него, где је емисија где је гостовао конструктор ове ручице? Можда би могли добити више информација?

Линк у теми "Не иде то без кабла" је неактиван (video unavailable).

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, patason said:

da je ovo boldovano tacno,sve bi bilo drugacije!

ova emisija je zamisljena kao cedo ljubavi,entuzijazma,posvecenosti hobiju i to se svima svidelo i pohvalili su i mnogi pruzili pomoc i podrsku.Scepan je frontmen svega toga ali ne budite u zabludi da bi ista od toga bilo i u odredjenom kvalitetu da nije bilo velike,srednje i male  pomoci vise ljudi....kojima interes,profit,reklamerstvo nije bilo motiv,vec ljubav i entuzijazam.

To je nestalo iz emisije,prave se neke interesne sfere,zakulisne radnje....

-ne pozivanje nagradjivanog konstruktora jer si dobar sa njegovim konkurentom-protivnikom-neprijateljom

-ne poznavanje zastupnika i servisera odredjenog brenda,koga licno poznaje i kaci slike sa sajmova

-upoznat je sa situacijom oko uredjaja iz poslednje emisije i nikakva reakcija,tj odabir kome ce se zameriti a kome  prikloniti....zasto?

-dozvoliti gostima da baljezgaju gluposti i svesno prave sebi korist neistinama,na sta on ne reaguje.....nece ili ne zna da to rade,sta god da je nije opravdanje i nije mu tu mesto...moras da znas sve o tome sta radis,ako ne znas da se pripremis,naucis.....

-itd

 

U radu na sebi  i podizanju lestvice sopstvenog znanja o temi,o gostu,o novinarstvu...samim time i kvaliteta emisije nije mdrnuo ni milimetar od pocetka ove epopeje.....ali da se bavi proteziranjem podobnih,unizavanjem i nanosenjem stete ovim koji to nisu je doveo na visok nivo.

 

I sada imamo ovu situaciju da su ljudi uvredjeni i razocarani,nivo uvredjenosti i razocaranja je upravno proporcionalan vremenu,znanju,energiji,moralnom,tehnickom,materijalnom pomoci ulozenoj u emisiju "ne moze to bez kabla"

a medijska zvezda ne moze da se udostoji da odgovori bilo kome bilo sta,a "ziv bio i kucanje pivom" je postovao milion puta na pohvale. .

 

"moze to bez Scepana".....

Pravo u prepone!

Ali ti i ne znaš drugačije...

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, RingeRaja said:

(.....)

Ringe, takvima ne vredi odgovarati. Oni se hrane reakcijama koje zlobno izazivaju.

Neka gladuju.

 

Nego, hajde da se vratimo na moj predlog o proširivanju emisije. I neka drugi konstruktivni iznesu predloge, šta bi voleli da vide u jednoj HiFi emisiji. Mene ne interesuje priča konstruktora. Nisam pravljač pa ih ništa neću razumeti. Ali ima toliko drugih dobrih tema i ljudi koji imaju šta da kažu.

Evo opet

9 sati ranije, Bujodrag said:

Bilo bi lepo kad bi @ScepanBG posvetio celu emisiju akustici prostora i doveo neke stručnjake za to, da srede neku lošu sobu i da pokažu kako se to radi. A mogao bi i @Ljuba da  pripomogne oko budžeta emisije te da time dodatno reklamira svoj časopis. I posle da napišu detaljan članak o tome u sledećem broju.

 

On 16.2.2019. at 23:37, Bujodrag said:

Ili dovesti neke renomirane muzičare koji su i audiofili pride. Na koji način oni, kao muzičari, svirači, uživaju u HiFi sitemu i šta traže od njega.

Vlada Džet je ljuti gramofondžija. (...)

Ili Bane Lokner. On je audiofil takodje i skroz gotivan lik.

(....)

 

Ima ih još, sigurno.

(....)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Procitajte svi malo bolje to javno pismo gospodina Rankova pa razmislite pre komentarisanja.

Emisija, takva kakva je, bila je svima na koristi : ljubiteljima muzike, audiofilima, proizvodjacima domace tehnike, distributerima, serviserima pa cak i prodavcima i preprodavcima.

Jel Scepa digao kucu, kupio auto ?

Nije.

Jel Scepa medijska zvezda ?

Nije.

Pa i dalje neki zele da se emisija ugasi.

 

Link to comment
Share on other sites

Kada jedna emisija izazove ovakav odijum u jednom delu populacije-publike i polarise je u ovom obimu, to znaci da je “pogodila u živac”.

Ovakva “intrigantna” emisija, koja je pokrenula obimnu polemiku na forumu, je napravila izuzetnu reklamu za emisiju i na Zapadu bi tako osmišljen potez morao biti jako skup.

Zato, čestitke gospodine Šćepo za vrhunski potez, ako Vam je ovo bila namera a nije se desilo slučajno.

Najlepše od svega je sto kad se strasti smire svi će videti da tu i nije bilo ničega značajnog do nesporazuma i propusta koji nam se svima svakodnevno dešavaju; osim odnosa g. Siniše sa dotičnom gospodom (jedino ozbiljno i za više od diskusije).

Taj “problem” se naravno može resavati jedino kroz institucije sistema, a ne u radijskoj emisiji.

Jedva čekam sledeću emisiju.

Možda ćemo na stavove (znanje) gosta-gostiju opet imati primedbe ali se nadam da će emisija ponovo biti intrigantna kao i ova poslednja.

 

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Srecko said:

Kada jedna emisija izazove ovakav odijum u jednom delu populacije-publike i polarise je u ovom obimu, to znaci da je “pogodila u živac”.

(....)

Publika se nije polarizovala u velikom obimu. U pitanju je isti mali broj glasnih trolova i zlobnika. 

Ako ih je emisija pogodila u živac to znači da imaju slabe živce a slabi živci znače i slabu pamet.

 

A što se tiče Siniše Rankova, on je super lik. Davnih godina nam je  pomogao da sredimo i prepravimo bendovski razglas tako da je posle toga zvučao fenomenalno u manjim i srednjim klubovima. Hvala @Siniša Rankov 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ScepanBG said:

Za Sinišu Rankova odgovor: Ja nisam osoba koja može da ti pomogne u rešenju spora koji imaš oko ideje za koju smatraš da je tvoja( Fazni korektor- Korektor faze), a koga su kao finalni proizvod moji gosti predstavili u mojoj emisiji. 

Postovani Scepane i ostali,kada se nekom obracas,to moras da radis na civilizovan nacin.Koliko sam primetio,moje pismo pazljivo je procitao mali broj ljudi.U pismu ne trazim Scepanovu arbitrazu za moj odnos prema gostima iz poslednje emisije,to je moja stvar.Obratio sam se iskljucivo iz razloga da najavim moj prestanak bavljenja emisijom,koja treba da postoji,ali ne u ovom pravcu,u kom je krenula.Poslednja emisija mi se dopala,jer je u osnovi prica o entuzijastima.Problem su arsini koji kod Scepe nisu konstanta.                          Sinisa Rankov

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Siniša Rankov said:

(...)

Problem su arsini koji kod Scepe nisu konstanta.                         

Ma, aršini nisu konstanta ni kod Kventina Tarantina.

Kao i sviranje instrumenta, vodjenje emisije ali i socijalna svest se uči. 

Ako pomognemo Šćepi, makar i samo dobrom voljom i verbalnom podrškom, emisije će biti sve bolje.

 

Link to comment
Share on other sites

Vec duze vremena, pratim forum, posebno ovu temu i moram nesto da primetim

 Voditelj kao voditelj nije duzan da koriguje svoje goste, hvala Scepanu sto nam je u emisiji dopustio da upoznamo mnogo ljudi koji se bave ovim poslom a do sada nismo bili u mogucnosti da ih cujemo i vidimo

Jedna stvar je evidentnta na ovom forumu a to je da svako moze da iznese svoje misljenje(pod pseudonimom ili licno) ali postoji druga stvar

Svako ko se bavi ovim poslom ima svoje mesto pod suncem(lokalno ili svetsko), zal je u tome sto se na forumu mnogi ljudi postavljaju na mesto koje im ne pripada i kritukuju nesto za sta nisu kompetentni

pricam licno iz iskustva jer za godinu dana od promocije moje rucke na ovom forumu sam nailazio samo na negativne kritike iako niko od clanova foruma nije cuo ili video moju rucku u radu

Mnogo konstatacije na ovom forumu su proizvoljne i samim tim nije im ovde mesto, zato Scepane ne obaziri se na maliciozne komentare, svima nama koji smo gostovali u tvojoj emisiji si pomogao, ja licno sam ti zahvalan za sva poznanstva koje sam stekao zahvaljujici tvojoj emisiji, samo tako nastavi

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, trstenkirhen73 said:

... pricam licno iz iskustva jer za godinu dana od promocije moje rucke na ovom forumu sam nailazio samo na negativne kritike iako niko od clanova foruma nije cuo ili video moju rucku u radu

Ko je tome kriv?

Ja bih licno voleo da organizujes neku prezentaciju u Beogradu, da tvoja rucka zasvira na npr Soulines gramofonu sa Patasonovim phono preampom (za koji si se izrazio u emisiji da je fantastican), sa Auris amplifikacijom i zvucnicima.

Meni bi to i verujem ne samo meni, bilo interesantno.

Sistem sam predlozio onako, da bude sve "made in Serbia", moze i nesto drugo, you name it.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, trstenkirhen73 said:

Vec duze vremena, pratim forum, posebno ovu temu i moram nesto da primetim

 Voditelj kao voditelj nije duzan da koriguje svoje goste, hvala Scepanu sto nam je u emisiji dopustio da upoznamo mnogo ljudi koji se bave ovim poslom a do sada nismo bili u mogucnosti da ih cujemo i vidimo

Jedna stvar je evidentnta na ovom forumu a to je da svako moze da iznese svoje misljenje(pod pseudonimom ili licno) ali postoji druga stvar

Svako ko se bavi ovim poslom ima svoje mesto pod suncem(lokalno ili svetsko), zal je u tome sto se na forumu mnogi ljudi postavljaju na mesto koje im ne pripada i kritukuju nesto za sta nisu kompetentni

pricam licno iz iskustva jer za godinu dana od promocije moje rucke na ovom forumu sam nailazio samo na negativne kritike iako niko od clanova foruma nije cuo ili video moju rucku u radu

Mnogo konstatacije na ovom forumu su proizvoljne i samim tim nije im ovde mesto, zato Scepane ne obaziri se na maliciozne komentare, svima nama koji smo gostovali u tvojoj emisiji si pomogao, ja licno sam ti zahvalan za sva poznanstva koje sam stekao zahvaljujici tvojoj emisiji, samo tako nastavi

 

 

 

Postovani gospodine Mihajlovicu,samozvani vlasnice virtuelne firme ,s obzirom na to da sam bio gost u tvom domu,do groba zahvalan tvojoj majci i ocu na gostoprimstvu,ovim putem javno te oglasavam nekompetentnim za bilo koju vrstu stvaralastva u hi fi-ju.Uverio sam se u to kako neovlasceno prisvajas tudje ideje,radove i rezultate,tako si i mene samoproglasio za svog mentora.Konstruktor i proizvodjac izuzetne gramofonske rucke je Sloba ,,Kobac".Tim saznanjem i uvidom u sve o cemu govorim prekinuo sam saradnju sa tobom,ne u strahu od prisvajanja i mojih rezultata,vec sto sa takvim ljudima,koji lazu  i kada cute,ne zelim nikakav odnos.Za emisiju u kojoj si gostovao si za noc kupio 18 000 pregleda i zbog toga je bila skinuta sa kanala.Zasto je bas sada vracena,mozda ce nam Scepa objasniti.Tebi je saopsteno da je youtube skinuo emisiju,da li je on i vratio?Zbog tvoje zarke zelje da budes najgledaniji,ja sam morao provesti noc na vezi sa Scepom ,koji je bio u totalnoj panici.Zasto za svo ovo vreme koliko ti je emisija bila skinuta nikada nisi pitao sta se desava i koji je razlog sto nema tvoje emisije,nego se sada odjednom javljas?Pozdravi Slobu i kazi mu da je mogao da nadje boljeg menadzera.Molim te,u sledecu emisiju ponesi pecat,resenje i PIB,ako moze,stariji od prethodne emisije.Mozda cu poceti da verujem u tebe i da povucem sve ovo sto sam izjavio.                                                                                                                                                                        Sinisa Rankov,majstor

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...