Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

28 minuta ranije, Alek5 said:

@Sonichammer hoces li vise prestati da provociras ljude na ovom forumu koji misle drugacije od tebe. Kako te nije sramota, mracis svaki post koji tebi ne odgovara, ili mislis da remeti tvoju prodaju novih uredjaja.

Kao prvo: Kontaktirao sam Scepa odmah posle odgledane emisije da pitam, kako ne zna ko je distributer za Mcintosh, rekao mi je da je doslo do nesporazume, mislio je na servisera i naravno da zna ko je distributer.. ( kakav distributer takav i servis ali dobro.. ) znaci doslo je do nesporazuma.. i nema razloga za dramu, znamo svi da je Scepo dobar covek i trudi se da svaka emisija bude realna, kolko je u mogucnosti.

Kao drugo, ako hocemo da napadamo i mracimo, prodvaoi si DAC M2Tech Young III kao nov, oglasavan i na KP kao nov, a koristio si ga gde si stigao, na sajmovima, kod kuce itd. da ni jednog trenutka nisi naznacio da je DEMO primerak, a da ne pricam o korekciji cene, jer uredjaj nije vise nov. Ali nisi jedini koji to radi, 90% distributera prodaje koriscene uredjaje kao nove i ne vidim razlog sto bi neko kupio nov uredjaj u Srbiji, ali to ovde niko ne govori javno ne bi li ugrzio prodaju.


Nemate ni ovlasceni servis za uredjaje za koje ste distributeri.. Ja nisam dobio nikakvu pomoc za servisiranje MA7000. Sretenovic je ponudio nabavku delova ali ovlascenog servisera nema.. ali je bio korektan, makar se ponudio da pokusa naci delove, ali neprihvatljivo je prodavati Hi End brend a nemati ovlasceni servis, kako da ja znam da taj serviser koji nije ovlascen za to, zna opraviti Mcintosha, sto se na kraju ispostavilo kako sam i mislio.. Kod priucenog servisera, kod koga sam bio da pogleda Mcintosh nalazila su se jos 3 Mcintosha na servis, bukvalno nova, da budem precizniji, novije generacije i da pritom nema ovlasceni servis, to je strasno, covek koji opravlja Mcintosh nema blage veze..

Kao trece: Zasto se plasis da moze Toma da ti ugrozi posao ili tamo neki pravise.. Odgledao sam svaku Scepinu emisiju, ali ne moze niko prometiti moje misljenje. Moraju ljudi shvatiti da je sve napredovalo u izradi od pre 40 godina. Kao sto novi passat bolje ide od starog, tako i novi hi fi uredjaji bolje rade od starih, sta god taj serviser uradio ne moze dostici novu tehnologiju. E sad ima uredjaja komercijalnih, pa se stvara zabuna da to nije kvalitetno itd.
 

Sto se tice izjave Sinise Rankova, zao je mnogima sto je tako ispalo, ali Scepa nema nista sa tim, on je samo pozvao konstruktore pravise i napravio emisiju, ko je od koga tu ideju ukrao, nije na Scepi da izigrava policajca. Ako je neko tu kriv, to su nesavesni kostruktori koji nisu pozvali Sinisu da obaveste o izradi uredjaja u kome i on ima udela... itd...

Nitti koga vredjam niti omalovzavam. Samo ukazujem na gluposti, lazi i nekorektnosti povodom emisije "Ne moze to ..." . Pametnom dosta.

Sto nas ovde prisutne briga da li si ti kontaktirao Scepa odmah posle emisije i sta ti je on rekao? Ako Scepo nesto ima da kaze. neka kaze javno. Neka se javi i javno izvini coveku ciji je posao marginalizovao. Dosta bre vise "advokatisanja" i pisanja u tudje ime.

Svoje problme sa Sreteovicem sa njim i resavaj. Ova tema nije za to.

Za M2Tech moram da ti kazem, izvini na izrazu ali - lazes. Lazes ili pokusavas da me glupostima diskreditujes. Odkle znas da li imam jedan ili stoijedan M2Tech Young na stanju? Prodavao sam nov a ne demo primerk. Poslednji komad jeste prodat kao demo primrak sa snizenom cenom. Da ti dam telefon kupca da ga pitas?

Za ovlaseceni servi isto - lazes. Moj ovlasceni serviser je uz jos jedan za koji se ovde ne zna i dobro poznati Misa Lukic za elektroniku i NN Acoustics (Nesa Napijalo) za zvucnike.  

Ako ne verujes, zovi pa proveri.

Pitaj i koliko smo se puta videli u protklih 10 godina. Mozes da nabrojis na prste jedne ruke.

Moji uredjaji se ne kvare mada rez. delova, za svaki slucaj ima.

Kad smo vec kod toga, koji je tvoj servis, MR Burson? Firmu nemas, sajt nemas, servis verovatno takodje nemas. Kako uvozis? Kako placas porez? Carinu? Jos na sajtu onih budala u Bursonu kao sajt srpskog dilera stoji tvoje ime kao fizickog lica i sajt www.kupujemprodajem... 

I ti ces ovde nekome da drzis lekcije?

Pa brate, sto ne ide, ne ide...

Link to comment
Share on other sites

@Sonichammer Eto, ponovo samo napadas i mracis.. Ja ti jednom pricam ti drugo radis.. Strasno.. Stvarno si nedokazan covek.. Nisam ti postavio ni jedno pitanje, sam odgovaras... Ne obracaj mi se nikada.. Mislim da ti je ovo bilo kratko i jasno.. Nemam vremena za tebe, vec sam ti jednom rekao, za razliku od tebe imam bitnijih stvari u zivotu, nego tebi pisati i pravdati se.. Slucajno ugrabih malo vremenda da ti kazem da nadjes sebi drugu zanimaciju i zaobidjes ovaj forum.. nije ti mesto ovde.. Cao Simo.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Alek5 said:


Kao trece: Zasto se plasis da moze Toma da ti ugrozi posao ili tamo neki pravise.. Odgledao sam svaku Scepinu emisiju, ali ne moze niko prometiti moje misljenje. Moraju ljudi shvatiti da je sve napredovalo u izradi od pre 40 godina. Kao sto novi passat bolje ide od starog, tako i novi hi fi uredjaji bolje rade od starih, sta god taj serviser uradio ne moze dostici novu tehnologiju. E sad ima uredjaja komercijalnih, pa se stvara zabuna da to nije kvalitetno itd.

 

E na ovome ti odajem priznaje i slazem se samo gresis u tome sto ti mislis da kad ti nesto razumes, razumeju svi a nije tako.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Alek5 said:

@Sonichammer Eto, ponovo samo napadas i mracis.. Ja ti jednom pricam ti drugo radis.. Strasno.. Stvarno si nedokazan covek.. Nisam ti postavio ni jedno pitanje, sam odgovaras... Ne obracaj mi se nikada.. Mislim da ti je ovo bilo kratko i jasno.. Nemam vremena za tebe, vec sam ti jednom rekao, za razliku od tebe imam bitnijih stvari u zivotu, nego tebi pisati i pravdati se.. Slucajno ugrabih malo vremenda da ti kazem da nadjes sebi drugu zanimaciju i zaobidjes ovaj forum.. nije ti mesto ovde.. Cao Simo.

Napao si ti mene a ne ja tebe, lazima o prodaji demo uredjaja, nemanju servisa... svim onim sto ti kao distributer nemas a ja imam... Nisi mi postavio ni jedno pitanje ali ja tebi jesam ali ti meni ne odgovaras. Jasno ko dan.

Nisam se obratio ja tebi nego ti meni. Ne obracaj mi se, necu ni ja tebi.

Evo "slucajno" da i ja tebi odgovorim , jer i ja nadjoh malo vremena;  da li je meni ove mesto illi nije ne mozes ti da odredis.

U duhu boljeg razumevanja, cao zdravo!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Krca44 said:

Hteo bih da skrenem paznju na jednu stvar koja se izgleda zaboravlja kad se prica o aparatima pravljenim pre 40 godina.

Oni su tada bili vrlo skupi, skoro pa isto kao i danasnji vrlo kvalitetni aparati a sem toga posle cetiri decenije diskutabilno je kako rade ako su uopste preziveli, da ne pominjem koliko je tesko neke od njih dovesti u stanje da rade kao kad su bili u naponu snage ( npr. Sansui ).

Samo su vrlo retki mogli u ono nekadasnje vreme da kupe npr. Tandberg dek ili Koetsu glave.

A ona prica kako se nekad radilo bolje nego danas... pa to su prosla vremena, nostalgija.

Evo npr, da je ovo bilo receno u emisiji od strane urednika i voditelja ne bilo problema.

Zasto ovo moze da smisli i kaze Krca a ne moze Scepan?

Cela istina, cela sustina, u tri recenice.

Jel bilo tesko ako se ima dobra volja i ako nema pristrasnosti?

Naravno da nije>

Krco i ostali, o tome pricam.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Krca44 said:

Sa recenim u emisiji mozemo da se slazemo ili ne ali ne moramo da pravimo show program oko toga.

Pozdrav, Krca

Naravno ali valjda imamo pravo da se sa izrecenim javno slozimo ili kritikujemo?

Show prave ovi "advokati" sto im kritika ne odgovara pa diskutuju sa vise strasti a manje argumenata.

Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2019 at 9:00 AM, ab said:

Uzimajući u obzir pretpostavku da gdin Rankov ne bi olako iznosio javno svoj stav jer mu to inače nije običaj, pa još i u vezi tako osetljive okolnosti koja pod pretpostavkom da može biti istinita jer druga strana medalje još nije otkrivena, zato kolega (ti koji daruješ opisne prideve) ne treba ostati gluv/glup/nem pa ne očekivati objašnjenje druge strane medalje. 

Ne bih da ostanem autističan i nem da ne primetim da u svemu tome ima nedorečenosti, možda i sakrivanje nekih činjenica o prisvajanju nečijeg rada i dela.

Rankov +1. Poznajem obojcu i dovoljno znam da se Sinisa ne bi javno obratio da nema razloga.Samim tim sto post nije obrisan ipak sumnajm da je redakcija bila dovoljno upoznata ali sta god da je u pitanju njih dvojca treba to da rese izmedju sebe.

Muka mi je vise da gledam kako ljudi napadaju Scepu.Pa cak i da radi sve iz interesa ako ima neko nesto protiv nek napravi svoju emisiju nek ishvali svoje proizvode a ne da blati tudje da bi digao cenu svojim.

Link to comment
Share on other sites

Nisam do sada komentariso Šćepinu emisiju jer je nisam redovno ni gledo tj slušo. Ybg, mator čiča, nervozan pa mu dva sata mnogo za bilo šta. Mislim da sam cele odslušao samo emisije u kojima su gosti bili Gox, Impuls i Rankov.

E sad, emisija je uz sve manjkavosti (a u čemu ih nema?, tj nedostataka), korisna i potrebna. Evo na pr. samo da saznaš koje uređaje, brendove cene ljudi koji ih servisiraju je neprocenjivo. Makar ovo poslednje bilo izrečeno na kašičicu a nekad i kroz zube.
Simo..................,......... ne poznajemo se .................lično. Nemoj ovo da shvatiš kao napad, kritiku, jer nije. Apsolutno sam dobronameran.
Način na koji žučno komentarišeš Šćepinu emisiju samo šteti tvom poslu. Nekad je moguće neke stvari reći na hiljadu načina. Ti kao da uvek biraš najgori.

P.S. Meni je po nekad zasmetala Šćepina, na izgled, nezaintersovanost za sagovornika. Ko da je daleko 10000 sv. godina.:)
 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, bogdan63 said:

Ok, ima i drugih. Distributeri bi mogli  bar jednom godišnje da gostuju. Noviteti se pojavljuju svakodnevno.

Ma šta jednom godišnje!?

Može i dva puta mesečno, ali 100 evrića Šćepi, a 100 evrića Radiju 2M za emisiju, pa prezentujte uredjaje.

Može i džabe ako Šćepa tako odluči. Ljudi pa to je njegova emisija.

A gost može biti i njegova baba, ako je ima i ako on tako odluči. Pa njegova je emisija. On je i autor i vlasnik.

 

Devedeset posto Šćepinih pitanja se zna unapred u svakoj emisiji. Odgovori gosta se ne znaju. To je ono što čekamo, ali ne možemo njega prozivati zbog nečega što je gost rekao, jer je to gostovo mišljenje. Mislim da Šćepa ne treba da reaguje ni na šta izgovoreno, jer je to prosto mišljenje gosta. Pa u pitanju je intervju.

 

A ako vas takve emisije ne interesuju, pa nemojte ih ubuduće gledati.

Isto se odnosi i na dosadašnje emisije, koje koliko vidim neki ipak gledaju, a ne podnose ni Šćepu ni njegovo delo. Žive emisije su čekali da mu odmah na početku, pre nego što je išta rečeno, daju dislajk. Boles' ljudi! Boles'!

 

Ako vam se emisija svidja podržite Šćepu, a ako ne napišite to, ali ne 253 puta. Pametnima je jedanput dovoljno.

Ako znate bolje, napravite svoju emisiju. Niko vas ne sprečava.

 

Šćepo, želim Ti još stotine emisija.  

Živ i zdrav bio!

 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Krca44 said:

Gospodin Rankov je napisao javno pismo ali istina je da mi ovde nemamo pojma sta se i kako desavalo i kojim redom, niti mozemo to da utvrdimo.

Pa sad izvlacite zakljucke a u medjuvremenu svi kamenjem na Scepu...

je...te kakav svet.

Odlično rečeno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:

Simo..................,......... ne poznajemo se .................lično. Nemoj ovo da shvatiš kao napad, kritiku, jer nije. Apsolutno sam dobronameran.
Način na koji žučno komentarišeš Šćepinu emisiju samo šteti tvom poslu. Nekad je moguće neke stvari reći na hiljadu načina. Ti kao da uvek biraš najgori.

P.S. Meni je po nekad zasmetala Šćepina, na izgled, nezaintersovanost za sagovornika. Ko da je daleko 10000 sv. godina.:)
 

Umrecu a necu dokuciti zasto ljudima smeta kad im se kaze istina direktno i bez uvijanja. :)

Ako je to taj, najgori nacin, jbg... moracu da zivim sa tim, to je deo mog temperamenta.

Nikog nisam vredjao, nisam koristio ruzne reci...a to sto nekoga istina boli pa od "komarca pravi magarca"...

Svakako hvala na dobronamernom komentaru, tako ga i shvatam. :cheers

 

Sto se tice ovih kojima je "muka" zelim da kazem - necu da pravim svoju emisiju, svoj forum, svoju drzavu, svoju galaksiju.... hocu da ova emisija, ovaj forum, ova drzava budu bolji.

Hocu i da hvalim i da argumentovano kritikujem, zadrzavam to pravo a imate ga i vi pa izvolite.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...