Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

8 minuta ranije, Sonichammer said:

Kojih vaznih informacija?

Da ”nema” rezervnih delova za nove uredjaje? Treba da pazljivije procitas moje argumentovane postove. Treba da, pre nego das podrsku, trazis objasnjenje za post Sinise Rankova, da trazis odgovor na pitanje zasto voditelj javno iznosi neistine i dezinformacije vezano za distribuciju McIntosh-a a POZNAJE coveka licno. Treba da se zapitas gde je jos “lagio” a do sada nije izaslo na videlo. 

 

... i zasto voditelj nosi 2 rucna sata?

 

 

 

...ziv nisam ..

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Sonichammer said:

Slazem se samo kazi nam na koga mislis. Jel na ove tvoje drugare koje proteziras na forumu? Jedan servisira i (tebi) pravi a drugi  pravi i prodaje a ti ih na sva usta hvalis i bivas nagradjen za trud nizim cenama. 

Na njih si mislio?

Da!

Kako si uspeo da pogodiš iz cuga uopšte mi nije jasno.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, sondek said:

Sćepo najbolje ti odustani od daljeg emitovanja emisije.Već si jednom u bolnici zavrsio od stresa od nje.Nije vredno gubiti zdravlje zbog tuđe sujete, zavisti, opanjkavanja,podmetanja i sl.Pre svega INTERESA.Ispadas nekom kriv zbog tuđih reči i dela,prrtvara se nesto lepo u realiti show,gleda ti se dlaka u jajetu i čeka iz zasede i ljudi se sa tim naslađuju.Nismo bolji kao ljudi ni od farme,ni od zadruge.Sta ti treba da te neko javno lincuje zbog tuđih interesa.Tvoj entuzijazam se nedovoljno postuje.Negativa pobeđuje ,srbijica je ovo.

Mi koji smo emisiju voleli mozemo samo da ti kazemo VELIKO hvala sto si ulozio svoje vreme,novac i najvaznije ZDRAVLJE.Ucinio si veliku stvar za ovaj nas hobi,emisije su tu pa nek ih pozitivni ljudi gledaju.Očigledno je da ne zasluzujemo ovako dobre stvari...bilo je lepo misliti drugacije.

Ako odlucis drugačije ja ti skidam kapu,ali nisam siguran koliko je to za tebe dobro.

Čekajte... Šćepan završio u bolnici zbog emisije? Pa onda sam ja trebao do sad u Lazi da budem. 

Šćepo, pravi emisiju i prestani da čitaš komentare. Ti praviš emisiju jer to voliš i radiš to za tvoje slušaoce. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Ljuba said:

(....)

Šćepo, pravi emisiju i prestani da čitaš komentare. Ti praviš emisiju jer to voliš i radiš to za tvoje slušaoce. 

:thumbsup2

Nisam odgledao nijednu emisiju (celu) jer traju po dva sata ali mi je drago što postoje.

@ScepanBG samo nastavi. Ovi ostali i onako nikad ne prestaju.

No, verujem da u našim krajevima ipak nema beskonačno mnogo interesantnih gostiju-konstruktora. 

Sad bi mogao postepeno da menjaš koncept emisije. da se priča o odredjenim vrstama uredjaja, da neki vešti ljudi podele savete oko setapovanja gramofona ili o akustičkim tretmanima prostorije i slično.

Link to comment
Share on other sites

^^Ja se sećam da sam pokušavao da nekome ovde objasnim distorziju koja se čuje na izraubovanim ili zaprljanim pločama kao i, u manjoj meri,  kod loše podešene zvučnice/trackinga.

Izgleda da dosta novokomponovanih hipstra ne zna dovoljno takvim stvarima.

A i mi, kao iskusni™  ne znamo sve. Eno s kojim zadovoljstvom i interesovanjem čitamo InSidesov topik o azimutu. :thumbsup2

 

Tako neke teme. Prednosti i mane lampaških uredjaja, i u zvuku i u praktičnoj upotrebi.

 

Akustički tretman sobe. Ima valjda profesionalaca voljnih da gostuju. A ako treba, možemo i da skupimo novac i da platimo nekog.

 

Oh, fuck, spomenuo sam novac. Propade sad sve  :o 

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi pozvati distributere novih uređaja u emisiju, što da ne? Neko će da prokomentariše da će im se pružiti prilika da reklamiraju firme koje zastupaju. Ja tu ne vidim nikakav problem. Neka iznesu svoje argumente. Ako se dozvoljava serviserima da iznose trvrdnje kako je staro dobro a novo ne valja (sa čime se generalno ne slažem sem kad su gramofoni u pitanju), trebalo bi dozvoliti i distributerima da iznesu svoje mišljenje. Voleo bih da čujem nešto o uređajima koji su trenutno u ponudi na srpskom tržištu. Nemam ništa protiv  promocije domaćih konstruktora, naprotiv, sa velikom pažnjom sam slušao njihova izlaganja. Ali, realno interesovanje kupaca koji žele neki nov uređaj je ipak usmeren u nekom drugom pravcu. Za Sćepu jedan veliki pozdrav i veliko hvala (već se ponavljam) za ogroman trud koji ulaže da bi mi u dokolici odgledali emisije koje pravi! Slažem se da bi i koncept emisije mogao malo da se revidira.

Link to comment
Share on other sites

Scepo nastavi sa svojim entuzijazmom i vlonterskim radom kao i do sada,jer ti to prvestveno radis jer volis,i ne dozvoli da razna naklapanja uticu na tebe.

Nisi duzan da odgovaras ni na kakva pitanja,nikome,a pogotovu ne za nesto sto gost izjavi u emisiji.

Shvatam tehnicke i finansijske probleme  s kojima se svakodnevno boris,i divim se tvom entuzijazmu i istrajnosti...provesti cela 2 dana u pripremi emisije od 2 sata, je mukotrpan rad, i za svako postovanje.

Ziv i zdrav ti nama bio !

Link to comment
Share on other sites

Hteo bih da skrenem paznju na jednu stvar koja se izgleda zaboravlja kad se prica o aparatima pravljenim pre 40 godina.

Oni su tada bili vrlo skupi, skoro pa isto kao i danasnji vrlo kvalitetni aparati a sem toga posle cetiri decenije diskutabilno je kako rade ako su uopste preziveli, da ne pominjem koliko je tesko neke od njih dovesti u stanje da rade kao kad su bili u naponu snage ( npr. Sansui ).

Samo su vrlo retki mogli u ono nekadasnje vreme da kupe npr. Tandberg dek ili Koetsu glave.

A ona prica kako se nekad radilo bolje nego danas... pa to su prosla vremena, nostalgija.

Sem ovih moj "aporija" zelim Scepi da javno dam podrsku za emisiju koju radi.

Link to comment
Share on other sites

Ili dovesti neke renomirane muzičare koji su i audiofili pride. Na koji način oni, kao muzičari, svirači, uživaju u HiFi sitemu i šta traže od njega.

Vlada Džet je ljuti gramofondžija. Gotivi  je moj bend pa nam je sredio neke dobre svirke a mi smo mu uvek svirali njegovu omiljenu pesmu, Train kept a rollin.

Ili Bane Lokner. On je audiofil takodje i skroz gotivan lik.

Stavio je i moj bend u knjigu koju je napisao o rocku na ovim prostorima :) 

 

Ima ih još, sigurno.

A kad sam Pitao Borka šta će mu onoliko narodnjačkih ploča u Yugovinilu, on mi je ispričao da medju tim narodnjacima ima baš ozbiljnih kolekcionara/gramofondžija. Trebalo bi dovesti i nekog od takvih. Ovde je svima vrhunac Dajana Kral ili oni Pink Floyd. Hajde da čujemo i drugu stranu.

Link to comment
Share on other sites

Poštovane kolege,

Pustite Ščepu na miru. Siniša Rankov ( koga izuzetno uvažavam, malo ih je takvih ovde) i gospoda sa novom spravom, treba medjusobno da reše stvari. Ovakve diskusije ne pomažu ni njima ni nama. Verujem da je Sinišina ideja, opet nije patentirana, oni se snašli, malo ovde malo onde promenili ( napominjem to je samo moje sakato mišljenje) guraju spravu ko svoju.... Šćepa nit j***, nit gledo, osto sa životinjom mikroskpskom na  onoj stvari, na pravdi boga.  Siguran sam da nije imao nikakvu korist. Uostalom kako bi Siniša znao da oni tu nešto petljaju ( ako je to zaista tako) bez Šćepine emisije. I to je neki benefit. Nažalost, ovde se intelektualna svojina baš i ne poštuje. Pun region ( u jbt al jaka reč) klonova svakojakih, samoproklamovanih genija, bolje od Dajnaudija, BW, Passa, Quad-a,...čega god, secikese haraju, ono malo poštenih ljudi, koji imaju šta da kažu i prikažu ( Ferenc, M. lukić, Impuls, Siniša, Sale Bolanac...da ne nabrajam dalje) sklonili se rade polako u dobrovopljnom ofu, a mesije divljaju. U mom slučaju su uspeli da me odvuku od DIY-a samo tako,  a ne bi trebalo da je tako. 

Šćepa je prikazao gomilu ljudi, u svojim emisijama, slažem se da neki možda to ne zaslužuju po nekim košer merilima, ali je bar dao, pa recimo, presek hi fi scene, razne stavove  i neke ponude. Pustite  ( to jest ne j...te Šćepu), a posebno ne završavajte prljave poslove na ovoj temi preko njega. Trenutno ne vidim nikoga ko bi se zezao s time, pričao sa svima njima, mirio ukuse, ostajao koliko god je moguće neutralan ( bar ja nisam primetio neko suptilno guranje), gubi svoje vreme, jurca po Srbiji,.... Aman bre, dosta.

U ovoj Srbijici ima mesta i za nove i za polovne i za DIY sprave. Šćepa ko saobraćajac, kakav takav, ali niko od Vas nije k...m mrdnuo da to objavi, uredi, prikaže... al ajde sad svi na njega. 

Šćepo, guraj samo, uvek po neko nezadovoljan, al bi bilo dosadnije bez tebe.

Još jednom, ne stavljam se na ničiju stranu, nit Sinišinu ( njega lično poznajem, pa po tome na njegovoj strani,  ajd sad čisto poštenja radi) nit Brankovu i Goranovu,  na koncu otvorite posebnu temu o autorskim delima u Srbiji, e onda i Siniša i gospoda iz zadnje emisije mogu da kažu šta imaju po tom pitanju. A i ostali mogu svoje projekte da prikažu.

p.s.

Mali predlog. Možda bi bilo zanimljivo praviti uporedne testove sprava, muzike za testove a da nisu Stokfiš i Dali... u jednom momentu ponestaće samograditelja u Srbiji, a šta onda.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Milosav Grozni said:

Poštovane kolege,

Pustite Ščepu na miru. Siniša Rankov ( koga izuzetno uvažavam, malo ih je takvih ovde) i gospoda sa novom spravom, treba medjusobno da reše stvari. Ovakve diskusije ne pomažu ni njima ni nama. Verujem da je Sinišina ideja, opet nije patentirana, oni se snašli, malo ovde malo onde promenili ( napominjem to je samo moje sakato mišljenje) guraju spravu ko svoju.... Šćepa nit jebo, nit gledo, osto sa životinjom mikroskpskom na  onoj stvari, na pravdi boga.  Siguran sam da nije imao nikakvu korist. Uostalom kako bi Siniša znao da oni tu nešto petljaju ( ako je to zaista tako) bez Šćepine emisije. I to je neki benefit. Nažalost, ovde se intelektualna svojina baš i ne poštuje...

Sad je onaj Sinisin post dobio na smislu. 

On misli, s pravom ili ne, da je izogran u nekoj poslovnoj kombinaciji a Scepanu je ukazano da na to reaguje sto on nije ispostovao. Ako sam dobro razumeo...

Mislim da Sinisa ima pravo da se ljuti u tom slucaju.

Uz to i i u tom smislu da dodam, kao voditelj i urednik duzan je da  kanalise razgovor i vodi racuna sta gosti pricaju. Treba takodje da vodi racuna sts on prica, da govori istinu a ne ovako.... 

Link to comment
Share on other sites

@Sonichammer hoces li vise prestati da provociras ljude na ovom forumu koji misle drugacije od tebe. Kako te nije sramota, mracis svaki post koji tebi ne odgovara, ili mislis da remeti tvoju prodaju novih uredjaja.

Kao prvo: Kontaktirao sam Scepa odmah posle odgledane emisije da pitam, kako ne zna ko je distributer za Mcintosh, rekao mi je da je doslo do nesporazume, mislio je na servisera i naravno da zna ko je distributer.. ( kakav distributer takav i servis ali dobro.. ) znaci doslo je do nesporazuma.. i nema razloga za dramu, znamo svi da je Scepo dobar covek i trudi se da svaka emisija bude realna, kolko je u mogucnosti.

Kao drugo, ako hocemo da napadamo i mracimo, prodvaoi si DAC M2Tech Young III kao nov, oglasavan i na KP kao nov, a koristio si ga gde si stigao, na sajmovima, kod kuce itd. da ni jednog trenutka nisi naznacio da je DEMO primerak, a da ne pricam o korekciji cene, jer uredjaj nije vise nov. Ali nisi jedini koji to radi, 90% distributera prodaje koriscene uredjaje kao nove i ne vidim razlog sto bi neko kupio nov uredjaj u Srbiji, ali to ovde niko ne govori javno ne bi li ugrzio prodaju.


Nemate ni ovlasceni servis za uredjaje za koje ste distributeri.. Ja nisam dobio nikakvu pomoc za servisiranje MA7000. Sretenovic je ponudio nabavku delova ali ovlascenog servisera nema.. ali je bio korektan, makar se ponudio da pokusa naci delove, ali neprihvatljivo je prodavati Hi End brend a nemati ovlasceni servis, kako da ja znam da taj serviser koji nije ovlascen za to, zna opraviti Mcintosha, sto se na kraju ispostavilo kako sam i mislio.. Kod priucenog servisera, kod koga sam bio da pogleda Mcintosh nalazila su se jos 3 Mcintosha na servis, bukvalno nova, da budem precizniji, novije generacije i da pritom nema ovlasceni servis, to je strasno, covek koji opravlja Mcintosh nema blage veze..

Kao trece: Zasto se plasis da moze Toma da ti ugrozi posao ili tamo neki pravise.. Odgledao sam svaku Scepinu emisiju, ali ne moze niko prometiti moje misljenje. Moraju ljudi shvatiti da je sve napredovalo u izradi od pre 40 godina. Kao sto novi passat bolje ide od starog, tako i novi hi fi uredjaji bolje rade od starih, sta god taj serviser uradio ne moze dostici novu tehnologiju. E sad ima uredjaja komercijalnih, pa se stvara zabuna da to nije kvalitetno itd.

Sve u svemu @Sonichammer batali malo ovaj forum. Napravi svoju emisiju. Uradi uporede javne testove sa svojim prijateljima i napravi reklamu gde ce svi videti da novi uredjaji sviraju bolje od starih. Prestani sa vredjanjem i omalovazavanjem ljudi koji ne misle kao ti, ima mnogo boljih resenja da svima bude zanimljivije a to je da dokazes delima suprotno.

Sto se tice izjave Sinise Rankova, zao je mnogima sto je tako ispalo, ali Scepa nema nista sa tim, on je samo pozvao konstruktore pravise i napravio emisiju, ko je od koga tu ideju ukrao, nije na Scepi da izigrava policajca. Ako je neko tu kriv, to su nesavesni kostruktori koji nisu pozvali Sinisu da obaveste o izradi uredjaja u kome i on ima udela... itd...

@ScepanBG Nastavi sa svojim emisijama.. Radi to sto volis i boli te uvo za komentare negativaca, oni nikad nece razumeti tvoju emisiju, jer samo misle kako da prodaju svoje uredjaje. Za sada ne vidim nikakvu tvoju licnu korist od bilo koje emisije, tako da, samo napred.. Nadam se da ce neko videti tvoj trud, mozda se nekad isplati i zaradjivaces kao ozbiljan distributer.. ugasices sve neistomisljenike.. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...