Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Ako ako, valja se!

Jbte da se bavim filmom, snimio bi dokumentarac o ovom čoveku. Kakva posveta znanju, strepljenju, fokusiranosti na ciljeve. Kao sto sam negde pomenuo, na sajtu 6moons iz 2008. godine sam nasao fotke slusalica sa true ribonnima na kojima je covek tada uveliko radio. I 10 godina kasnije - rezultat sa krajnjih granica kreacije u audiju.

 

Kapa dole do zemlje i veliki naklon bratu i zemljaku Zaječarcu.

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, anubisgrau said:

Ako ako, valja se!

Jbte da se bavim filmom, snimio bi dokumentarac o ovom čoveku. Kakva posveta znanju, strepljenju, fokusiranosti na ciljeve. Kao sto sam negde pomenuo, na sajtu 6moons iz 2008. godine sam nasao fotke slusalica sa true ribonnima na kojima je covek tada uveliko radio. I 10 godina kasnije - rezultat sa krajnjih granica kreacije u audiju.

 

Kapa dole do zemlje i veliki naklon bratu i zemljaku Zaječarcu.

Sada je 4:15 ujutro  Subota, vratio sam se u 3:00h sa svirke Ljubljanske grupe "Otkaceni profesori bluza" iz baru "Ulica" (uzgrad svirka je bila sjajna, i skoro nisam slusao neku grupu koja ima tako dobar nastup) i nisam mogao da odolim a da ne odgledam emisiju. Samo mogu da kazem, sjajno. Toliko informacija i toliko argumenata zasto su slusalice dobre. Moram da se pohvalim da sam Aci ubacio crv da se pojavi na Hi Files show. Ako dodje, a nadam se iz svog srca da hoce, to ce biti sjajan dogadjaj. 

Link to comment
Share on other sites

Odavno nisam čuo nekoga ko ovako dobro vlada materijom, kada je u stanju da prilično jednostavno objasni suštinu.

A posvećenost cilju i istrajnost neću ni da komentarišem, to je već karakterna crta uspešnih ljudi, što Aca usitinu i jeste.

True ribon sluške su definitivno revolucionarni proizvod i ako ih bude na Hi-Files sajmu narednog meseca dolazim samo zbog njih. Nisam fan slušalica, nemam nijedne (i teško da ću ikad imati), ali ove moram da čujem po svaku cenu.

Link to comment
Share on other sites

Sjajna emisija. Aca vrhunski profesionalac. Kontam da sluske izuvaju. Ne treba zaboraviti da su ciljna grupa profesionalci, shodno mislim da je i cena sasvim ok za tu grupu ljudi, i/ili one konzumente koji mogu da priuste high end sluske poput ovih. Ono sto je sjajno to je da Aca planira da uvede jos dva, znacajno jeftinija, modela, cime ce ozbiljno uzdrmati upper middle segment trzista ako uspe da prodje sa dizajnom. Jos jednom Scepo, svaka cast za odabir gosta, nisi mogao biti aktuelniji s obzirom na momenat.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, anubisgrau said:

Kao sto sam negde pomenuo, na sajtu 6moons iz 2008. godine sam nasao fotke slusalica sa true ribonnima na kojima je covek tada uveliko radio. I 10 godina kasnije - rezultat sa krajnjih granica kreacije u audiju.

Svašta!

Mogao je da izračuna, izmeri i napravi kako bog zapoveda, za jedno tri popodneva. Smešan čovek.

Link to comment
Share on other sites

Lepa emisija. Malo promenjen format ka konkretnijem i fokusiranijem sadržaju, što je fino osveženje. Vrlo interesantan osvrt na postignuće i konstruktorski odgovor na nešto do sada nedokučivo na globalnom nivou.

Aci upućujem divljenje za postignuti uspeh kao i za vrlo otvoreno iznesene detalje koji prate i ilustruju rešenja primenjena na putu ka uspešnom okončanju istraživanja. Čestitam i na izuzetnom odzivu u profesionalnim krugovima na prezentacijama prototipa u svetu.

Šćepo, ovoga puta pohvaljujem izvanredan kvalitet slike i tona i želim ti da nastaviš sa radom kao i mnogo novih zanimljivih gostiju, koji će svojim znajem i iskustvom, a nama na plezir doprineti širem znanju i boljoj percepci ovog našeg hobija.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo snimka predavanja Profesora Dragana Drinčića koji je bio gost u mojoj emisiji. Tema je bila Uticaj ulazno izlaznih karakteristika uredjaja u audio lancu i njihovih medjusobnih veza na kvalitet audio signala. Snimio sam juče na Belgrade Audio Video Show 2018 u hotelu Crown Plaza. 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas od 15:30 časova nova emisija, ukupno 67.po redu ( ukupno 61.gost) :) Gost u emisiji će mi biti mr Zoran Živković ( muzičar - violina i klavir, audiofil, u svom sistemu ima McIntosh Mc 2205 i C - 27, Thorens TD-126 mkIII... sin naših poznatih majka Radojke Živković i otac Tine Živković ) :)

Link to comment
Share on other sites

Vrlo lep primer jednog razvijenog znanja o realnom dometu kućnog HiFi-a i usvojenom nivou za uživanje.

Nije sve ni u preteranoj količini detalja bez duše ili kako reče prirodne boje tonova. Umerenost je ključna, a suština je da je "nivo umerenosti" individualno - apstraktna dimenzija te je i zvučno sviđanje onda vrlo teško univerzalno deklarisati.

I gost se u svoje vreme bavio traganjem i "čačkanjem", preslušavanjem i štelovanjem, što neki od nas još uvek rade i što je normalno u potrazi za tim nekim sviđajućim zvukom u kome će mo isključivo mi uživati. Uvek je lepo dobiti i od drugih potvrdu sviđanja za zvuk koji preferiramo ili doživljavamo kao veran, ali isto tako ne treba ni da padamo u vatru ako neko ne nalazi zvuk "naših" sistema kao dopadljiv.

Sve je u domenu dopadljivosti, pa i sami instrumenti istog tipa zvuče različito u beskonačno mnogo varijacaija. Kad pomenu temperaturu, bilo je jasno da reference ne postoje i da su one samo u našim glavama, izgrađene na ovaj ili onaj iskustveni način. Važno je izgraditi sistem koji slušanje muzike pretvara u uživanje, ma kakvi ti kriterijumi bili ili nekome drugom bili nelogični ili neprimereni.

Važno je da se mi lično osećamo konforno i udobno kada zaronimo u muzičko delo i potpuno se njemu prepostimo.

Divna emisija i vrlo jednostavan i racionalan pogled gosta koji se nalazi sa obe strane studijskog stakla, a takođe i sa ove naše audiofilske.

Svako dobro Šćepane!

Link to comment
Share on other sites

RingeRaja, Microfarad, Father, Audiofix hvala Vam puno!!! :):thumbsup2 Da ste živi i zdravi!!! :):cheers

Sutra ( četvrtak) od 15:30 do 17:30 časova je moja nova emisija, ukupno 68.po redu ( ukupno 62.gost) :) Gost u emisiji će mi biti Miodrag Petković ( audiofil, bavi se upgrejdom uredjaja, ima veliko iskustvo u hifi-ju...) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...