Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Nisam ljubitelj razglasnih drajvera za Hi Fi i preferiram vise za referencu akusticne instrumente... ima deo audiofila koji ganjaju referencu amplifikovanih instrumenata sa koncerata ili zvuk iz klubova, ja licno nisam takav fun. Svako je ipak gospodar svog kucnog sistema i svoj stil zeli postici za personalno slusanje.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da se nećete ljutiti g. Solderer ali ja imam potpuno drugačije mišljenje (naravno ne dovodim ni na koji način u pitanje Vaše mišljenje, jer Vi ste na znatno višem nivou od mene).

Gospodin Gordan je upravo govorio o onim stvarima koje mene (verujem i mnoge druge) zanimaju i pri tome je iz cele priče prosto “izbijalo” ogromno iskustvo koje sam ne posedujem a koje je veoma znacajno za neke moje odluke koje mi predstoje.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovde ima nekih pogresnih tumacenja onoga sto je Anubis pricao, izvadjenih iz konteksta kompletne price.  

Al' ok svako ima pravo na svoje misljenje i vidjenje Hi Fija i svoju filozofiju slusanja.

Sigurno jedna od emisija za odgledati jos jedanput kad prodju prvi utisci ( ja cu da gledam dvaput :) ).

Dum Dum City....   :D

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, anubisgrau said:

Odnosno Den Den Town, zvanično. Koren je isti, onomatopeja glasnog zvuka i buke kako je Japanci doživljavaju.

Anubise da li je moguce da Jico igla kod njih kupljena u Japanu bude skuplja od njihovog online shopa ili kod japanskih preprodavaca ( ili mi neko daje pogresan info ) ?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, anubisgrau said:

Daj mi podatke o igli da pokusam da iskopam cenu.

Izvini sto te maltretiram ne bih dalje, dovoljno je ovo sto si napisao, hvala ti puno.

Prva pretpostavka je bila da bi kupovina u Japanu bila jeftinija pa ja dam pare za dve.

Narucila je sestra iz Japana od nekod prodavca Jico VN35HE za 73 $.   Cena u Jico online radnji je 115$ i postarina.  Problem je nastao kad je covek koji zivi u Minoto Ku, kraju u Tokiju gde Jico ima Sales Department javio sestri da kupovina u Japanu izadje 150 Funti ( britanskih ) pa je bolje da kupi online za oko 100 Funti.  

Meni je ovo bilo cudno iako znam da preprodavci mogu nabaviti proizvod po VP ceni pa ga onda i cak mogu prodavati po ceni nizoj od cene samog proizvodjaca.  

Posto sestra ipak ide u Japan, ja rekoh da pitam nekoga ( tebe ) ko poznaje prilike tamo.

Nemoj da se angazujes molim te, samo da objasnim zasto sam pitao.

Hvala jos jednom  :)

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Odlicna emisija i sagovornik!Gost je rekao sve i jos mnogo toga.Nije mitoman potpuno jedan realan pristup zvuku i ovom hobiju.Njegovo izlaganje je jednostavno, jasno, pitko i razumljivo i za laika.Scepo gosti sve bolji, interesantniji, a ti odlican, smiren, opusten.Bravo!

Mozda bi trebao malo da razbijes ovaj trend vrlo kvalitetnih gostiju, kvalifikovanih i dovedes nekog dilera preprodavca, malo radi promjene.Ko zna sto bi culi?Nijesu za potcjenjivanje jer uticu na cijene i formiraju cijene, a oni bi nam objasnili mozda sto im je orjentir u tome.Prate tvoju emisiju i u njoj pohvali li gost neki brend cijene odu gore.Bilo kako bilo , emisije su ti vrh, gosti, sve je super!Samo nastavi!!! 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Krca44 said:

Izvini sto te maltretiram ne bih dalje, dovoljno je ovo sto si napisao, hvala ti puno.

Prva pretpostavka je bila da bi kupovina u Japanu bila jeftinija pa ja dam pare za dve.

Narucila je sestra iz Japana od nekod prodavca Jico VN35HE za 73 $.   Cena u Jico online radnji je 115$ i postarina.  Problem je nastao kad je covek koji zivi u Minoto Ku, kraju u Tokiju gde Jico ima Sales Department javio sestri da kupovina u Japanu izadje 150 Funti ( britanskih ) pa je bolje da kupi online za oko 100 Funti.  

Meni je ovo bilo cudno iako znam da preprodavci mogu nabaviti proizvod po VP ceni pa ga onda i cak mogu prodavati po ceni nizoj od cene samog proizvodjaca.  

Posto sestra ipak ide u Japan, ja rekoh da pitam nekoga ( tebe ) ko poznaje prilike tamo.

Nemoj da se angazujes molim te, samo da objasnim zasto sam pitao.

Hvala jos jednom  :)

 

https://item.rakuten.co.jp/gakkiwatanabe/a101574/

 

9288 jena plus 800 shipping 

u prevodu tacno 90 dolara.

ne kapiram sta je problem tacno, sem ako je neko probao malo malo vrlo malo da se ugradi....

 

Link to comment
Share on other sites

On 7.6.2018. at 3:17, jorgo said:

Za pocetak, ne bi bilo lose da ne zaboravimo da pomognemo Scepu sa "nekom uplatom",  koliko ko moze!  Naravno, ako nam je stalo do njegovih emisija.

 Kako mi se cini, od ovih 2-3 hiljade ljudi, koliko prosecno prati Scepine emisije, samo njih nekoliko se setilo da ga "pomogne"!?

Mnogo price, saveta, zelja, ...., a malo "delanja"! 

PS. I internet radijo 2M,  gde se snimaju Scepine emisije,  opstaje, iskljucivo, od donacija ljudi koji ga slusaju!

Svi koji hoće da pomognu rad emisije, sad je prava prilika za to. U planu je kupovina opreme kad putujem kod budućih gostiju u emisiji ( koristio bi je kad idem kod budućih učesnika u emisiji) :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, anubisgrau said:

https://item.rakuten.co.jp/gakkiwatanabe/a101574/

 

9288 jena plus 800 shipping 

u prevodu tacno 90 dolara.

ne kapiram sta je problem tacno, sem ako je neko probao malo malo vrlo malo da se ugradi....

Anubise hvala ti puno !

Mislim da nije ugradnja nego mozda pitanje na pogresnom mestu ili izbegavanje da se kupi u Tokiju... ko zna.

Pozdrav, Krca

:)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ScepanBG said:

Svi koji hoće da pomognu rad emisije, sad je prava prilika za to. U planu je kupovina opreme kad putujem kod budućih gostiju u emisiji ( koristio bi je kad idem kod budućih učesnika u emisiji) :)

Hvala puno Siniši Rankovu ( Sinevoice), Branku Binu ( Branko Kašiković, Servis zvučnika BIN u Zemunu), članu foruma Gile koji su se odmah javili da pomognu kupovinu opreme!!! :):) Da ste živi i zdravi!!! :):thumbsup2:cheers

Link to comment
Share on other sites

Scepo na mene mozes da racunas. Sta god treba, tu sam. Prvenstveno mislim na novac, posto zelju da pomognemo svi imamo. A sa druge strane zasluzio si jer si nas sve ujedinio i edukovao,...Veliki pozdrav za tebe i sve ljude koji su pomogli da ova emisija uspe.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Dane said:

Scepo na mene mozes da racunas. Sta god treba, tu sam. Prvenstveno mislim na novac, posto zelju da pomognemo svi imamo. A sa druge strane zasluzio si jer si nas sve ujedinio i edukovao,...Veliki pozdrav za tebe i sve ljude koji su pomogli da ova emisija uspe.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dane hvala ti puno na uplati ( brzoj)!!! :) Svaka čast!!! :):thumbsup2:cheers Da si živ i zdrav!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...