Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Sutra 16.08.2018 ( četvrtak) od 14:00 do 15:15 časova će biti moja 61.po redu emisija "Ne može to bez kabla" na internet tv radio 2M u kojoj će mi gost biti Dragan Drinčić ( bio je profesor na Visokoj školi Elektrotehnike i računarstva i na Akademiji Umetnosti) :) Gledajte/slušajte nas biće jako zanimljivo! :)

FB_IMG_1534356236258.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, TechA said:

Pa Ti nisi na godišnjem odmoru?

A izgleda ni gosti.

Nisam na odmoru, a zaista mi treba da odem negde bar 10 dana da se odmorim(oporavim malo od svega što mi se desilo). I dalje imam problema sa zdravljem. A ima i dosta trenutnih dešavanja u mom životu koja jako utiču na mene.Jedne nedelje je bila pauza zbog toga što je Tonac išao na odmor.Sada nastavljam u tempu da emisija bude svaki četvrtak. Pozdrav, da si živ i zdrav!!! :):cheers

Link to comment
Share on other sites

Drz' se Šćepo.Ako ti je glavni posao stresan razmisljaj na temu da nedostatak odmora i stres mogu da budu i uzrok losem stanju.Ja radim visokostresan posao,pa svakodnevno pribegavam gramofonskoj tj muzickoj terapiji ali obavezno nestanem iz svog zivota vise puta godisnje u vidu kracih putovanja,zbrisem bajkom u prirodu svako malo...Lepo je sto nas ovde redovno obradujes dobrim emisijama, koje ti dobrim delom pojedu slobodno vreme,ali misli na sebe.Nismo mašine,a uostalom i njih treba odzavati i povremeno isključiti.

Btw.super ovaj zadnji gost...lepo objasnio kako se kupuje uređaj-ISKLJUCIVO uz ličnu probu(Oću da crknem sto nesto ne mogu da probam)...

Ziv i zdrav bio .Cheers!

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, ScepanBG said:

Sutra 16.08.2018 ( četvrtak) od 14:00 do 15:15 časova će biti moja 61.po redu emisija

Odličan termin za slušanje na poslu. Sve ranije emisije su padale kada krenem kući sa posla.

Samo groovaj Šćepane, svaka emisija je poseban užitak i dopuna znanja, kao i svojevrsno preispitivanje ili "provokacija" ustaljenih verovanja ili HiFi mantri...

Uz tebe smo i sa velikim nestrpljenjem očekujemo svakog novog gosti. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Sondek, Father, TechA, Microfarad, Gile, Krca44, Bato HiFi, Nackom, Vladat1, Todor NS, RingeRaja,Damic,Ab, AlexBGD, Alek5, Vlajo, Audiofix, Misko1989, ZoranZu, SrdjanB., Laky, Milovan1963, Low-fi, Canma, Thezox, Traumatolog, Nomimasen, Woland, Aleksandar75, Jagermaister, Lobster6117, Goran_P, No1Livz4Ever, Sre76, Toni67, Zek, Zexx, Vladastevic, Jorgoss, Prophet, Banebg81, Pirate, Srecko, Peter, Gvlada, Bogdan63,  Zbrujic, Retroman, Golum, Suca77, McShowmaster, Bec, Lines, Fege ,Beatgoeson, Alex Grand, Tuturutu, Dane, Bokkie, Nutcracker, Generalna_skupstina, hvala Vam puno još jednom na lepim postovima podrške :)

I moj posao je stresan(radim u osiguranju godinama) i teško mi je da radim od kako sam izašao iz bolnice, primećujem da mi utiče na zdravlje. Dosta puta tog dana kad mi je emisija sam doživeo veliki stres na poslu ili privatno i onda treba doći i voditi emisiju (a pritom mi uopšte ne bude dobro). A mnogo puta sam se i loše zdravstveno osećao. A danas je situacija u firmama takva da te niko ne pita kako ti je, samo traže rezultat. Onda privatni problemi koje svi imamo, sve to jako utiče na mene.A treba kad počne emisija isključiti se iz svih problema. Onda Radio teško opstaje jer ima i puno troškova (iznajmljivanje prostora, mesečni troškovi, računi, treba platiti i Tonca koji je tu svaki radni dan...). Pokušaću u narednom periodu da kupim/nabavim sve što je potrebno da mogu sam da snimam emisije sa ljudima koji ne mogu da dodju na Radio ( ima tu izuzetnih ljudi koji su u godinama a i onih koji nisu dobrog zdravlja, a mogli bi dosta da kažu: Nebojša Maričić, Branko Nojković, Petar Pravica... A i ljudi kod kojih bih otišao a žive u drugom gradu:Tibor Šindrić, Zoltan-Soltanus, ponovo kod Ace Ribona, pevač Bojan Milanović...Zvaću ponovo i Dejana Nikića (NAT Audio),ako treba i da odem u Kragujevac kod njega da snimim emisiju. A kontaktirao bih i mnoge druge...). Emisije sa Acom Ribonom i Atillom Milojkovićem sam snimio mobilnim telefonom,slika jeste odlična (Full Hd) ali zvuk nije ( opet smatram da je bolje i što je tako snimljeno nego da uopšte nije snimljeno). U emisijama postoji problem sa zvukom, na primer u emisiji sa Draganom Domanovićem se ja nisam čuo dobro preko bubice i to me jako iznerviralo kad sam pustio posle snimak, a to već nije do mene.Plus druge stvari. Iznerviraju me takve stvari i zbog svih koji gledaju/slušaju a i zbog mene jer mnogo truda ulažem u svaku emisiju.Videću da se to nekako reši. Stalno tražim nove goste, kad ih nadjem treba da se uskladim sa njima da mogu taj dan, ne odgovara mnogima vreme emisije jer tad rade pa se onda po mesec dva uskladjujemo da unapred najave na poslu. A svi vide samo emisiju, a niko ne zna šta se sve dešava da do nje uopšte dodje. Oprema na radiju je takva kakva je, bilo bi lepo da može da se kupi bolja ili da se srede nedostaci na postojećoj.

Veliko hvala Siniši Rankovu, Peru Trifuljesku i Gaji koji su napravili telefonski hibrid za Radio, tako da su sad moguća uključenja uživo u emisiju. Neki gosti traže da se i ja aktivno ubacim u celu priču u emisiji (primer je Dragan Domanović), opet pazim da to ne radim previše jer svaki gost predstavlja samog sebe. Zato svakog pustim da kaže onako kako misli, bilo je puno situacija gde nisam delio isto mišljenje sa gostom ali sam ih pustio da pričaju jer ne želim da dodje do sukoba mišljenja, rasprave i time da upropastim emisiju. A i to je njihovo iskustvo, moje je drugačije. Kao i iskustva drugih ljudi, nismo svi isti i na osnovu ličnih iskustava ne mislimo svi isto. Neka svako kaže kako misli da jeste. A i kako bi na to gledali ostali ljudi koji trebaju da budu gosti u emisiji, da li bi onda došli. Nekad sebe preispitujem da li sam trebao nekom da kažem svoje mišljenje,na primer Srdjanu Moby Dick-u ili Vladimiru Rackoviću koji je insistirao na preciznom izražavanju (Cevno pojačalo a ne lampaško na primer). Opet baš mislim zato što sam ih pustio da slobodno pričaju su te emisije i ispale jako dobre. Iako sam ja tu bio možda i omalovažen, ili kako god... sa njihove strane. Istrpeo sam zarad same emisije i zbog ljudi koji su ih preporučili,a i svsko prrdstavlja sebe. Što ne znači da nekom sledećem neću reći, iako se zaista trudim da budem jako korektan.

Bilo je raznih komentara(u velikoj većini pozitivnih) i ovde i na facebook-u na gostovanje Dr Miomira Mijića a čovek je sam rekao da postoji preduslov da bi ga razumeli a to je da se ima odredjeno znanje iz Elektrotehnike. Emisiju sa Dr Mijićem su mi lično pohvalili: Siniša Rankov, Nenad Napijalo, Vladimir Racković, Miša Lukić, Bojan Jović... i rekli da im je jedna od najboljih ako ne i najbolja. Činim sve da što više ljudi sazna za emisiju.

Eto malo i ja da se požalim (olakšam dušu) , jer mi nekad zaista bude teško. Verujte jako je teško raditi ovakvu emisiju (a i verujem i svima koji rade emisije iz raznih oblasti) jer stalno ste pod lupom.

Puno hvala svima koji su pomogli rad emisije uplatama (veliko hvala BrankuBinu, Miši Lukiću, Giletu, Miomiru, Filipu, Jorgu, Krca44, Level3, i još jednom članu koji je hteo da ostane anoniman što su pomogli uplatama rad emisije).

Veliku zahvalnost upućujem Siniši Rankovu ( zahvaljujući njemu gosti su mi bili:Pero Trifuljesku, Srdjan Moby Dick, Velibor Hajduković, Zoran Jerković, Nebojša Popović, Željko Gluvajić, Branko Bin, Ljubinko Gordić, Nikola Aleksovski, Zoran Mihajlović ...). A i Siniši je jako stalo da emisija uspe i traje. 

 

U narednim emisijama će pored poznatih ljudi, biti i onih manje poznatih sa ogromnim znanjem iz hifi-ja.Nastavljam dalje sa emisijama, a potrudiću se da tu bude i iznenadjenja u vidu okupljanja ljudi sa foruma, sveta hifi-ja i druženja sa ljudima koji su bili gosti u emisiji (radi se na tome) :)Hvala svima na podršci i da ste živi i zdravi!!! :):cheers Izvinjavam se ako sam nekoga zaboravio da pomenem :):cheers

Link to comment
Share on other sites

Scepo, pridruzujem se Damicevoj poruci.

Batali emisiju na odredjeno vreme, uvek ce biti vremena da se vratis.
Pa nije hifa kvarljiva roba ili ce negde da pobegne ;)

A sto se tice posla, ciljeva i odgovornosti, recicu ti ono sto je meni rekla moja doktorka (apropo nerviranja) - nije sve do tebe, nista se nece desiti ako malo povuces rucnu i manje sebe trosis.

Ne znam koje problem sa zdravljem imas, ali odradi sve potrebne preglede ukljucujuci i ranije pominjanu (izbegavanu) sondu. Ja sam dvaput radio taj pregled bez anestezije pa preziveh :D 

Moras da znas na cemu si kada je u pitanju zdravlje.

I ne opterecuj se previse sto je tvoj rad pod lupom (a ciji nije?).
Da emisija do sada nije valjala, ne bi ni imala onoliko pregleda i pozitivnih komentara.

Dakle prvo zdravlje resi, pa onda sve ostalo.

:wave2

man-hot-air-balloon-ballast.jpg.32be127fdc03619d74a1b6d9e47cde2d.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Nama nevidljivi trud koji ulažeš u emisiju, izvanredna je žrtva iskrenog pasioniranog i posvećenog rada, koji je za divljenje.

Šta god radio trebalo bi prvenstveno da te ispunjava i još više inspiriše za još većom gladi za novim istraživanjima i saznanjima, pogotovo kada pogledaš iza sebe i osetiš zadovoljstvo. U tvom slučaju to je nesebična arhiva značajnih i posvećenih ljudi HiFi-ju i svojevrsna kvalitetna i sadržajma zaostavština na korist svima od nas.

Ja ti se na tome zahvaljujem i pridružujem se savetima da prilagodiš emisiju sopstvenom slobodnom vremenu i inspiraciji. Nije preša, udahni malo, potapši se po ramenu i reci sebi:

Teket izi Amigo. :D

Poz! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Šćepo hvala na tvojim emisijama, i što si nam približio ljude iz sveta hifi-a. Čuvaj se jer zdravlje je najvažnije! Mogao si preko leta da napraviš pauzu, da se odmoriš i sabereš utiske. Želim da ti se zdravlje poboljša i imaš manje stresa! Uspori malo ritam, biće ti lakše! Sve najbolje i živ bio!

Link to comment
Share on other sites

Scepo,  hvala tebi za sve ovo sto si nam predocio u svojim emisijama sa zaista eminentnim gostima. To je, u nasem prostoru i u ovakvim okolnostima, svakako ostavilo neizbrisiv pozitivan trag u ovom nasem hobiju...Zato, kao sto rekose i ostali, prvo zdravlje, a nama je sasvim dovoljno i ako bi bila emisija i jednom mesecno, kad su ovako kvalitetni gosti...

Link to comment
Share on other sites

Ja predlazem da se napravi jedan serijal najinteresantnijih gostiju do sada u trenutcima odmora i najrelaksiranijih momenata u nekim omiljenim okruzenjima ili dragih ljudi uz casicu opustenog druzenja...eto neka svaki zahvalni gost izvede Scepu u neki ambijent gde ce nam se predstaviti na neobavezan nacin, a Scepi prirediti svojevrsni odmor i uzivanje. Tu podrazumevam da Scepa bude gost, a ovaj preuzme ulogu domacina. Pretvorite sebi posao u uzivanje :):thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...