Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

U četvrtak 19.07.2018 od 15:30 do 17:30 časova, gost u mojoj emisiji će mi biti Profesor  Ivan Kljajić ( predaje na Akademiji umetnosti na katedri za AV medije, Dizajn zvuka i muzička produkcija u Novom Sadu, osnivač Beogradske Škole zvuka, muzičar-gitarista, muzički producent, aranžer, kompozitor, dizajner zvuka, završio Fakultet Dramskih Umetnosti u Beogradu-Dizajn zvuka, saradjivao sa mnogim našim poznatim pevačima, pevačicama, grupama, pravi muziku za filmove. ..) :)

IMG-7f4cfd0d2cfdeac3d5783cd4cfd50191-V.jpg

IMG-c19fb5fac218d10feaaaf8722faaa622-V.jpg

IMG-f1550dedbe0ba08bed33923dff1ee29f-V.jpg

IMG-88ea67aa0fb6f27b1d23caa52a7b4ff4-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Scepo svaka čast za emisiju. 

Mislim daje emisija edukativna i interesantna svim ljubiteljima dobrog zvuka. Najjači utisak je ostavio Sinisa Rankov Sinevoice,  majstor svog zanata,  covek koga sam upoznao u njegovom servisu i pomogao mi je oko resavanja problema na skretnici. Izuzetno zanimljiv lik,  kao sto je vec neko napisao vredi ga upoznati,  a najvise mi se dopalo sto smatra da se dobar zvuk ne mora slusati sa uredjaja koji kostaju ekstremno mnogo sa ekstra skupim kablovima. 

Pozdrav svima 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Pera _RU said:

Scepo svaka čast za emisiju. 

Mislim daje emisija edukativna i interesantna svim ljubiteljima dobrog zvuka. Najjači utisak je ostavio Sinisa Rankov Sinevoice,  majstor svog zanata,  covek koga sam upoznao u njegovom servisu i pomogao mi je oko resavanja problema na skretnici. Izuzetno zanimljiv lik,  kao sto je vec neko napisao vredi ga upoznati,  a najvise mi se dopalo sto smatra da se dobar zvuk ne mora slusati sa uredjaja koji kostaju ekstremno mnogo sa ekstra skupim kablovima. 

Pozdrav svima 

Hvala puno!!! :) Ziv bio!!! :) :thumbsup2:cheers

O Sinisi Rankovu mogu da kazem zaista sve najlepse/najbolje,covek je prava riznica ( enciklopedija) znanja i strucnosti.Ove godine slavi 40 godina rada,sto je zaista impresivno.Veliki borac za istinu i pravdu.Sve sto prica,prica iz svog neverovatno bogatog iskustva.Prava sreca je sto imamo takvog coveka kod nas i to zaista treba ceniti,jer ponekad zaboravimo kakve izuzetne ljude imamo oko nas.Kad sam pre nekih 2 meseca bio u bolnici,dosao je da me poseti.Pritom je mnogima pomagao ( ovde mislim i na humanitarni rad).Hvala mu puno na tome i da je ziv i zdrav!!! :) 

Na slici Siniša Rankov, Nenad Zlatanović - Mr Swagger (Texas Flood), Miodrag Milenković-Fobos i ja na humanitarnom koncertu gde je Siniša pomogao svojom stručnošću i opremom :)

IMG-7e4d5623c5a02920f00f37d7a2e35460-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobra emisija kao i uvijek.Slazem se sa -pera-_ru, vezano za Sinisu R.Njega je interesantno cuti uvijek.Za sada moji favoriti su prakticari, a najinteresantniji Sinisa, Nenad Napijalo,Igor Gligorov.Ima tu jos nekih ne mogu da se sjetim sad,ali ovu trojicu izdvajam.Molio bih Scepana da sledece reprize sa pomenutim malo krene u prakticni dio, da nam npr. pomenuti pokazu kako da nesto unaprijediomo , poboljsamo na konkretnom primjeru.Scepo samo nastavi.

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje, pomalo iz naftalina (marta :P ), u vezi slika koje je Scepa postavio pre gostovanja Nenada Napijala - str. 58... Zvucnici su postavljeni tako da iza njih postoji ogroman prostor i ako se ne varam Nenad je pricao da se time dobija bolja, dublja zvucna slika. Ono sto je meni "cudno" jeste pozicija zvucnika u odnosu na zid ili policu sa strane (mozda 20 cm) kako je na slici. Pa cak i taj mali deo zida odmah iza zvucnika je bas blizu. Po svemu sto sam do sada procitao zvucnici treba da budu bar po 50 cm ili ceo metar zavisno od prostorije udaljeni od zidova. 

Nema pravila? :D

Svideo mi se komentar sa foruma koji je delo WIllyStudera, u vezi pozicioniranja zvucnika u prostoriji, da je samo bruh granica :D

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, ScepanBG said:

Evo i radne verzije skretnice za N. N. Acoustics model ( bas Audio Technology 15 inča, srednji Audio Technology 8 inča i RAAL ribon) :)

IMG-9a768cddd92128ad700eed410d73b2b5-V.jpg

Samo jedno pojasnjenje....zar nije manja degradacija zvuka da se prodaje mali aktivni korektor skretnice na liniji preamp-pojacalo a da skretnica izgleda jednostavnije i samim tim da manje unosi degradacije u zvuk....samo pitam.....iskustvo nemam :-(

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, jorgoss said:

Samo jedno pojasnjenje....zar nije manja degradacija zvuka da se prodaje mali aktivni korektor skretnice na liniji preamp-pojacalo a da skretnica izgleda jednostavnije i samim tim da manje unosi degradacije u zvuk....samo pitam.....iskustvo nemam :-(

Za sva pitanja mozes slobodno da pozoves Nenada Napijala i pitas ga sta ti nije jasno,jer ce tako najbolje moci da ti objasni.Ono sto mi je Nenad rekao kad smo pricali je da je odlika Audio Technology-ja da ne zahtevaju kompleksne skretnice,sa zvucnicima drugih proizvodjaca bilo bi komplikovanije.Na ovoj skretnici su ugradjeni najbolji Clarity kondenzatori(jedni od najboljih na svetu inace,mozes da pogledas na sajtu Clarity Cap.).Čuo sam se sa Nenadom Napijalom i rekao mi je da  slobodno mozes da ga pozoveš.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...