Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

1 sat ranije, RingeRaja said:

To bi bilo najbolje, u paketu.

A najbolje bi bilo kada bi DAC bio potpuno nezavistan, npr neki Chord ili M2Tech.

Mislim da je bolje ici na Bench, realnije, postenije jer je on konstanta u jednom od sistema.

Ubacivanjem drugog konvertora ubacili bi variabilu vise. Taj Bench je sigurno dobar. Da li su npr. Young ili Hugo 2 bolji (ili nisu) i koliko ovde nema znacaja.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je bolje ici na Bench, realnije, postenije jer je on konstanta u jednom od sistema.
Ubacivanjem drugog konvertora ubacili bi variabilu vise. Taj Bench je sigurno dobar. Da li su npr. Young ili Hugo 2 bolji (ili nisu) i koliko ovde nema znacaja.
Onda da se organizuje i test dac, - ova!

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Neko je skoro pominjao da treba obratiti paznju na to kako se uklapaju izlazni stepen DACa sa ulaznim stepenom pretpojacala.   Ako bi se ovo uzelo kao tacno, onda Benchmark u startu ima prednost jer je ( pretpostavljam ) njegov DAC optimizovan za njegov preamp.

Teorijski uvodjenje nezavisnog DACa jeste jedna varijabila vise,  ali bi trebalo tako uraditi, najbolje DAC koji je poznat slusaocima po svojim karakteristikama.    Isto tako moglo bi se tvrditi da je i Benchmarkov DAC jedna varijabila vise, posto je u pitanju relativno nov aparat ovde kod nas.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, ScepanBG said:

Evo ovako.Kontaktirao sam i Pavla i Nenada Napijala i rekao im za predlog za test.Test ce moci da se uradi usled njihovih poslovnih obaveza u Junu mesecu(verovatno prva polovina Juna) i to kod Pavla u sistemu i kod Nenada u sistemu.

Odlicno! Hvala tebi, Nenadu i Pavlu! 

Zivi bili!

Link to comment
Share on other sites

U četvrtak (19.04.2018) od 15:30 do 17:30 časova je Pedeseta jubilarna emisija u kojoj će mi gost posle godinu dana ponovo biti najgledaniji gost do sada Siniša Rankov (Sinevoice personal sound, serviser i konstruktor zvučnika ) :) Gledajte/slušajte nas biće jako zanimljivo :)

 

Link to comment
Share on other sites

On 16.4.2018. at 16:17, ScepanBG said:

Evo ovako.Kontaktirao sam i Pavla i Nenada Napijala i rekao im za predlog za test.Test ce moci da se uradi usled njihovih poslovnih obaveza u Junu mesecu(verovatno prva polovina Juna) i to kod Pavla u sistemu i kod Nenada u sistemu.

Znači: ''...svi junaci nikom ponikoše i u crnu zemlju pogledaše...'' 

Link to comment
Share on other sites

On 17.4.2018. at 10:33, ScepanBG said:

U četvrtak (19.04.2018) od 15:30 do 17:30 časova je Pedeseta jubilarna emisija u kojoj će mi gost posle godinu dana ponovo biti najgledaniji gost do sada Siniša Rankov (Sinevoice personal sound, serviser i konstruktor zvučnika ) :) Gledajte/slušajte nas biće jako zanimljivo :)

 

Danas od 15:30 do 17:30 časova :) Ako neko ima neko pitanje za Sinišu, neka pošalje poruku :)

Link to comment
Share on other sites

Mene naprimer zanima ... Kakvo on ima mišljenje po pitanju modifikacije i premotavanja Dynaudio visokotonaca sa bakarnom žicom ... Čuo sam da je nakon njegovog servisa, a usled nemanja originalne aluminijumske žice kvadratnog preseka tokom devedesetih , modifikovanim premotavanjem kalema na špulni napravio mnogo rafiniraniji zvuk. Nisam imao prilike da čujem taj driver, ali čoveka koji mi je to rekao naglašavajući Sinišinu ekspertnost i znanje, izuzetno cenim i poštujem takođe respektujući tvrdnje za slušne utiske koje iznosi.

Znači pitanje je njegov komentar na aluminijumske namotaje, njihovu prednost i mane iz njegovog ugla i iskustva. Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...