Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Ako Masterpiece zvuce tako kako NN i Scepa navode (referentno), onda cena od 20k evra nije nista za referentnu kutiju. Mi zaista imamo sjajne konstruktore. Ja bih bio izuzetno srecan kada bih mogao da ukomponujem sistem u kojem bi svirali Karan, Soulines gramofon i NN acoustics kutije. Taj isti Igor prodaje svoje gramofone u Srbiji za 30% nizu cenu nego preko. To sto vecina ljudi, ukljucujuci i mene, nema novac za njegov gramofon, ili Karan amplifikaciju ili NN Masterpiece je neka druga prica. Pogledajmo samo cene referentnih zvucnika US, UK, francuskih firmi ... to je sve daleko daleko skuplje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Da iskoristim priču o RAAL ribonu i da pitam da li je neko, možda upućen koliko kod nas koštaju pomenuti riboni iz KSN-a, i da li je, uopšte moguća zamena postojećeg kalotnog visokotonca ovim RAAL-ovim ribonom na nekoj zvučničkoj kutiji? Čitajući na netu sve pozitivno o RAAL visokotoncima, stekao sam utisak da su van konkurencije, i da bih time, možda mogao da izbegnem kupovinu skupljih zvučnika, u potrazi za nekim značajnim upgrejdom. Hvala unapred i pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Pravo pitanje za Masterpiece jeste koliko bi izrada takvih kutija kostala u npr. USA / Evropi i potom legalno uvezena preko distributera / dilera....  ne bih da spekulisem, al' zapitajte se...

39 minutes ago, No1Livz4Ever said:

Ja bih bio izuzetno srecan kada bih mogao da ukomponujem sistem u kojem bi svirali Karan, Soulines gramofon i NN acoustics kutije. Taj isti Igor prodaje svoje gramofone u Srbiji za 30% nizu cenu nego preko.

I ja bih bio presrecan   :)

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, AlexBgd said:

Da iskoristim priču o RAAL ribonu i da pitam da li je neko, možda upućen koliko kod nas koštaju pomenuti riboni iz KSN-a, i da li je, uopšte moguća zamena postojećeg kalotnog visokotonca ovim RAAL-ovim ribonom na nekoj zvučničkoj kutiji? Čitajući na netu sve pozitivno o RAAL visokotoncima, stekao sam utisak da su van konkurencije, i da bih time, možda mogao da izbegnem kupovinu skupljih zvučnika, u potrazi za nekim značajnim upgrejdom. Hvala unapred i pozdrav!

nazoves Acu, i pitas...Covek je vise nego predusretljiv, cak je moguce da ti i pomogne savetom oko skretnice. Drugo je pitanje da li ti ostatak kutije moze pratiti ovaj kvalitetan visokotonac.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio od Ace Ribone za jedan svoj projekat i dao mi je vrlo korisne savete i skratio mi kao laiku mukotrpan posao sa time.Cena je bila izuzetno korektna.Pritom mi je savetovao svoj najeftiniji proizvod kao sasvim dovoljan za ono sto mi treba.I jos dao odlican savet za atenuator, i oko merenja da smanji lutanje.Inace broj na sajtu je njegov lični,ispostujes samo da je radno vreme pa pitaš slobodno oko cene i kazes mu kakva se upotreba planira.Meni je u dva razgovora sve razjasnio i dao bolje resenje od zamisljenog.

Inace upoznavsi nekoliko proizvođača stekao sam odlično misljenje o nasim ljudima u hifi proizvodnji.

Šćepo kako stoje stvari sa Zoltanom iz Soltanusa,on mi deluje kao baš otvoren sagovornik,a pritom skroman.Ima odličan rejting u USA,jako mu hvale one Virtuoso.

Link to comment
Share on other sites

Danas nece biti emisija jer je gost imao smrtan slucaj u familiji.Postoji neka mogucnost za subotu sa novim gostom,ali najverovatnije ce biti cetvrtak 29.mart kad ce mi gost biti Pecass clan foruma.A 31.Marta idem u Zajecar kod Ace Ribona (RAAL) da snimim emisiju.

U Aprilu i Maju ocekujem sledece goste u emisiji na svakih 7 dana ( cetvrtak) : Dragan Cvetic ( konstruktor zvucnika Passer koji su testirani u Audiofonu,pisao je za Audiofon feljton Zvucne kutije: Istina i zablude), Dejan Ljubisavljevic ( bio je konstruktor pojacala u Lola Audio), Atila Audio ( konstruktor Lampaskih pojacala),Nenad Napijalo ( special emisija o akustici prostora), Sinisa Rankov(kao najgledaniji gost do sada), Nebojsa Popovic ( njega je preporucio u emisiji Pero Trifuljesku,on je serviser audio komponenti,jako strucan za trakase Revox,a bio je blizak sa nasom legendom Mirkom Voznjakom tako da ce ispricati o njemu i njegovom radu,radio godinama sa Perom...),Sasa Mihajlovic ( diler za Luxman i dugogodisnji audiofil), Tomislav Pavlovic (Toma iz Krusevca,kao jedan od najgledanijih gostiju do sada) ... Uskoro ocekujem odgovor od Vlade Georgijeva (to ide preko Nenada Napijala jer ga on poznaje licno) i nadam se danas odgovoru od Zoltana ( Soltanus ) :)

Ocekujte ove nedelje lepe slike,verovatno i video zapis sa 2 za mene izuzetna audiofilska dogadjaja.Sutra(petak) cu imati prilike da cujem najbolju BFA ( Beyond Frontiers Audio ) varijantu preamp+monoblokovi od 325.000 dolara + N.N .Acoustics Masterpiece zvucnici+cd transport Zoran Dimovski :) A imacu priliku da cujem kod clana foruma Slavko najbolji model zvucnika koje pravi Sinisa Rankov Sinevoice 777,a Slavko ima i Sinevoice modele 7 i 77.A takodje  kolekcionar je Sansui pojacala ( AU-X 1,AUG 90X,AUX 901,AU 317 2 komada...),ima i dobar gramofon kao i nekoliko CD plejera :) 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ScepanBG said:

Danas nece biti emisija jer je gost imao smrtan slucaj u familiji.Postoji neka mogucnost za subotu sa novim gostom,ali najverovatnije ce biti cetvrtak 29.mart kad ce mi gost biti Pecass clan foruma.A 31.Marta idem u Zajecar kod Ace Ribona (RAAL) da snimim emisiju.

U Aprilu i Maju ocekujem sledece goste u emisiji na svakih 7 dana ( cetvrtak) : Dragan Cvetic ( konstruktor zvucnika Passer koji su testirani u Audiofonu,pisao je za Audiofon feljton Zvucne kutije: Istina i zablude), Dejan Ljubisavljevic ( bio je konstruktor pojacala u Lola Audio), Atila Audio ( konstruktor Lampaskih pojacala),Nenad Napijalo ( special emisija o akustici prostora), Sinisa Rankov(kao najgledaniji gost do sada), Nebojsa Popovic ( njega je preporucio u emisiji Pero Trifuljesku,on je serviser audio komponenti,jako strucan za trakase Revox,a bio je blizak sa nasom legendom Mirkom Voznjakom tako da ce ispricati o njemu i njegovom radu,radio godinama sa Perom...),Sasa Mihajlovic ( diler za Luxman i dugogodisnji audiofil), Tomislav Pavlovic (Toma iz Krusevca,kao jedan od najgledanijih gostiju do sada) ... Uskoro ocekujem odgovor od Vlade Georgijeva (to ide preko Nenada Napijala jer ga on poznaje licno) i nadam se danas odgovoru od Zoltana ( Soltanus ) :)

Ocekujte ove nedelje lepe slike,verovatno i video zapis sa 2 za mene izuzetna audiofilska dogadjaja.Sutra(petak) cu imati prilike da cujem najbolju BFA ( Beyond Frontiers Audio ) varijantu preamp+monoblokovi od 325.000 dolara + N.N .Acoustics Masterpiece zvucnici+cd transport Zoran Dimovski :) A imacu priliku da cujem kod clana foruma Slavko najbolji model zvucnika koje pravi Sinisa Rankov Sinevoice 777,a Slavko ima i Sinevoice modele 7 i 77.A takodje  kolekcionar je Sansui pojacala ( AU-X 1,AUG 90X,AUX 901,AU 317 2 komada...),ima i dobar gramofon kao i nekoliko CD plejera :) 

Svaka čast Šćepo, samo napred. 

Link to comment
Share on other sites

Peter,Todor NS,No1Livz4Ever,Krca44,VladaStevic,Microfarad,Lobster6117 hvala Vam puno!!! :) :thumbsup2 Da ste zivi i zdravi :) :cheers

U ponedeljak cu ici da cujem sistem Beyond Frontiers Audio monoblokovi+Preamp+DAC( sve zajedno 340.000 dolara) sa N.N.Acoustics Masterpiece zvucnicima i CD transportom koji je napravio Zoran Dimovski :) Ocekujte slike i verovatno video zapis :)

Beyond Frontiers Audio ce ove godine nastupiti na HiFi sajmu u Minhenu :)

Link to comment
Share on other sites

Peter,Todor NS,No1Livz4Ever,Krca44,VladaStevic,Microfarad,Lobster6117 hvala Vam puno!!!  :thumbsup2 Da ste zivi i zdravi  :cheers
U ponedeljak cu ici da cujem sistem Beyond Frontiers Audio monoblokovi+Preamp+DAC( sve zajedno 340.000 dolara) sa N.N.Acoustics Masterpiece zvucnicima i CD transportom koji je napravio Zoran Dimovski  Ocekujte slike i verovatno video zapis
Beyond Frontiers Audio ce ove godine nastupiti na HiFi sajmu u Minhenu


Poslusajte i druga dva DAC-a sa tim transportom u tom setup-u.
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ScepanBG said:

Monoblokovi Beyond Frontiers Audio su bili u USA i svirali sa Magico zvucnicima,znacu sve detalje kad se budem cuo sa Boskom.A i pitacu ga sa kojim zvucnicima ce svirati na sajmu u Minhenu.

Vidim na njihovom sajtu da su izbacili nove modele sa potpuno novim izgledom uredjaja. Pretpostavljam da je u pitanju bas ta nova serija BFA ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...