Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

On 27.2.2018. at 21:27, ScepanBG said:

U cetvrtak(1.Marta 2018) od 17:30 do 19:30(20:00) casova gost u emisiji ce biti Pero Trifuljesku(Konstruktor,Audiofil...) :)

Gledajte/slusajte nas danas bice jako zanimljivo :) Gost Pero Trifuljesku vec 38 godina se profesionalno bavi kucnim hifi-jem,studijskom - Profi tehnikom,,rasvetom za koncerte(ima svoju firmu)...pravio/pravi pretpojacala,pojacala,miks pultove,ekvilajzere,zvucnike,analognu sabirnicu...bavi se merenjima i testiranjima uredjaja,svirao je bubnjeve,prisustvovao zbog samog svog posla zaista velikom broju koncerata kod nas i u Evropi,veliki poznavalac muzike uopste,isao u skolu Nikola Tesla...a bice price i o ribonima,skretnicama,o Revox trakasima,o pojacalima D klase,kablovima,muzika nekad i sad,Kurzweill klavijature i jos mnogo toga zanimljivog da ne otkrivam bas sve :) 

FB_IMG_1519847362028.jpg

FB_IMG_1519847406834.jpg

FB_IMG_1519847443813.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao, znam da je on prvi prodavao Kuzmine gramofone u UK. a i jos neke proizvode sa nasih prostora.

Neke stvari koje je opisivao u Auto magazinu je i prodavao tako da  te ocene nisu bas....Secam se kada je predlagao da se koristi plavo-bela  telefonska zica za zvucnike i to opisiva kao nesto dobro...

Link to comment
Share on other sites

Ti telefonci jesu bili dobri da pokazu da postoje razlike u odnosu na budžotine kojima su se tada povezivali zvucnici na amp.E sad sto su ljudi ovde bili bukvalisti izasli iz crno belog sveta komunizma kad te tetka u borosanama upita kakav će te zvucnicki kabl,sa belom ili crnom izolacijom; pa se nisu trudili za dalje druga stvar.Verujem da su i danas ti telefonci bolji od nekih strikova za veš koji se koriste.Ja se sećam da sam kao neko cudo doziveo neke providne licnaste tanke kablove i da su po par upletenih telefonaca zvucali kao high end ,ali me je to pomerilo dalje ka vandehul ,neke ka Kimberu itd.

Link to comment
Share on other sites

Moj prvi ozbiljni kabl je bio Monitor Audio sa puno licni vise se ne secam koliko.Bio je hvaljen u Samu i nas tri prijatelja je porucilo od fabrike .Bio je odlican u to vreme, pocetkom osamesetih mislim 1982.Dosta lici kao ovaj na slici.Ja sam ga prodao posle par godina i presao na V.d.HULL I AudioQust a ostala dva prijatelja ga i dalje imaju.

I ja sam probao sa telefonskom zicom i cak i nije bilo tako lose.

mapure10.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, D Agostino said:

Nisam znao, znam da je on prvi prodavao Kuzmine gramofone u UK. a i jos neke proizvode sa nasih prostora.

Neke stvari koje je opisivao u Auto magazinu je i prodavao tako da  te ocene nisu bas....Secam se kada je predlagao da se koristi plavo-bela  telefonska zica za zvucnike i to opisiva kao nesto dobro...

Mozes li mi reci nesto o toj plavo bijeloj zici telefonskoj.Sjecam se da je neko nesto pisao i bas prije neki dan sam nesto mislio o tome.Ako znas nesto napisi, neko je pisao da je dobra ali dali za zvucnike ili cak interkonekt, ne sjecam se.Dok nijesam ja , a i vecina usli u hi fi vode koristili smo iste za zvucnike, jer su se lako svuda provlacili i ispod tepiha npr., a onaj strujni trozilni ako ne ide ispod tepiha.Tada smo vise slusali muziku, a manje uredjaje, i zbog mladosti i svega sto ide uz to bili presretni.

Link to comment
Share on other sites

To je plavo bela telefonska.Sada se koristi mnogo tanja nego ranije i kvalitet nije isti zice,Ja radim u Telekomu i ona stara plavo bela ima deblji presek i cistoca bakra je veca.Sada se koriste tanje zice i druge boje sto nije bitno/kori ste se u razdelniku/.

Koristio sam mnogo davno.Sad, kako radi ....vise i ne znam.

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, D Agostino said:

To je plavo bela telefonska.Sada se koristi mnogo tanja nego ranije i kvalitet nije isti zice,Ja radim u Telekomu i ona stara plavo bela ima deblji presek i cistoca bakra je veca.Sada se koriste tanje zice i druge boje sto nije bitno/kori ste se u razdelniku/.

Koristio sam mnogo davno.Sad, kako radi ....vise i ne znam.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Auuuu  jbte kakav gost , kakvo znanje. Slusajte i ucite . Sve sto je rekao je apsolutno tacno i potkovano sa velikim znanjem  i iskustvom iz audia i pro audia . Mora se shvatiti jedna stvar  ,, vrlo bitna ,, 

Upliv pro audija  u audijo  je totalni poremecaj vrednosti audiofila . Znam dobro o cemu pricam  , odlicno i razumem sta covek hoce da kaze  . Njima su  audiofili koji daju 1.000  - 5000 - xxx eura za kabal su   za  podsmeh  , zar ne . Pa i jesu za podsmeh ,  nazalost i ja sam bio medju njima . Ja sam zaokret  u pro audio  odavno napravio . Moj pristup dozivljavanja  zvuka  je upravo ovakav . Nije mi se tek tako  bzvz toliko dopao Kii audio , ono je prava stvar , ono je nesto sto bi ja voleo da imam  ali vece  . Neki takav ali podno stojeci veliki zvucnik. Problem je sto je po meni to i dalje  preskupo  , naravno u poredjenju sa kablom od 5.000 e je Kii dzabana

Nisam odslusao sve jer nemam vremena, ali cim se vratim kuci odslusacu do kraja

Gotovo je  , covek lepo kaze . Aktiva , dsp , itd...kad to jednom cujes kako radi, u problemu si sta slusas kuci

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...