Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Svak cast za emisjiu Scepane! Sjajni gosti i uglavnom opusten razgovor sa gostima, vreme brzo proleti.

Moj najveci utisak su, ipak, nasi, domaci, proizvodjaci Audio opreme. Ima ih zaista puno i pomalo je tuzno sto nisu bolje podrzani i priznati u sopstvenoj zemlji. Ne verujem da puno clanova foruma ima domacu opremu, tj. kako rece Igor Soulines, osim gramofona koje je poklonio slabo ko je kupio neki kod njega, bez obzira na popust koji je spreman da odobri domacim kupcima. Bilo kako bilo, velika podrska svim proizvodjacima, a autoru emisija puna podrska da nastavi ovako!

Link to comment
Share on other sites

On 10/21/2017 at 12:16 AM, Krca44 said:

da pa covek se malo rasplinuo dva tri puta, zato ga je Scepa vracao na kraju za bazu, Rucku, glavu

Obicno gostima popusti koncentracija posle 2 sata neprekidnog pricanja, mozda bi dobro bilo da se ovako kvalitetni gosti malo odmore pa da se sledeci deo emisije snima i emituje u drugom terminu, najbolja emisija do sada, treba spojiti i gospodina Rankova za koga Zoran kaze da je njegov mentor i pustiti ih zajedno u emisiji, stvarno sjajno, pravi Srbski audiofilski brend, mislim da bi to u inostranstvu bilo veoma dobro prihvaceno, dobro bi bilo da svi nasi proizvodjaci iskoriste ova Zoranova poznanstva, vidim da emisija za 2 dana ima mnogo lajkova i pregleda.

Scepane, svaka cast, Zorana moras zvati ponovo, posle tih sajmova po Americi, samo tako nastavi

Link to comment
Share on other sites

Skoro tri sata intervjua ...sigurno padne koncentracija.  Emisijia ne mora da ide Live, tj. ako ne bi isla onda je moguce parviti pauzu na pola emisjie, 20 min da se popoje kafa i nastavi dalje.

Odlicna emisija i ta ideja da se nastupa grupno, vise ljudi u emisiji je to pomenulo ali za to treba i oni da sednu na telefone i da pocnu da prave konkretne dogovore.  Uzmes telefon i nagovoris dvojicu da se vidite neformalno, sto sigurno mnogi i rade, pa onda kao grupa zoves jos dvoje troje sa kojima se vidjas redje itd.

Mislim da je gospodin Solaja napravio pravu stvar sa Sedra serijom koja je ipak znatno dostupnija prosecnom kupcu kod nas, cak i ako zelis domaci proizvod i dobijas popust nije lako skupiti 1,000 Eu ili vise ...  takodje treba reci da je marketing jako bitan da se doddje do kupaca koje interesuje dobar hi fi ali koji ni ne znaju kakvih sve domacih proizvodjaca ima ovde u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Interesantan sagovornik,zanimljive price,opusteno za slusanje.Ostalo mi je nedoreceno zasto nije vazna efektivna masa rucice za uparivanje sa zvucnicom.Ako je vazno da se umrtvi rucica sa zicama unutra,zasto je nebitna rezonanca rucka/zvucnica.Drugo nedovrseno se tice tega za plocu,kakav treba odabrati.

Link to comment
Share on other sites

Skoro svaki gost je napomenuo da je slusao veoma skupe sistemee koji zvucno nisu opravdavali cenu kostanja. Znaci nije bilo sinergije. Zato mi malo cudno zvuci da nije bitna sinergija rucka/zvucnica. Upravo sam nabavio Regu RB303,i gledam sa kojom zvucnicom da je uparim. To ce verovatno biti Ortofon M2,jer se uklapa u pozeljnu rezonancu od 8-12hz

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je bitna... problem nastaje za proizvodjaca rucki kad se prvo opredelis da koristis glavu XXX pa onda vidis da ona mozda ne ide dobro sa ruckom YYY koju bi kupio.  Citao sam doduse barem nekoliko inostranih testova u kojima su novinari rekli da se komplijansa glava/rucka na papiru ne uklapa ali da dati primer radi dobro...

Pozdravljam rad gospodina Zoran Mihajlovica u svakom slucaju  :)

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Krca44 said:

Mozda malo detaljnije od Idler gramofonima tipa EMT, Garrard, Thorens 124 ?  I sve ostalo vezano za rucke.   Voleo bih da vidim fise fotki gramofona sa njegovom ruckom prilikom prikaza fotografija tokom emisije.

Sve u svemu sjajna emisija za jos jedno gledanje  :)

Hvala puno!!! :) :thumbsup2 Rucka je poslata u USA i uskoro ocekujemo vesti i slike sa sajma Hifi-ja u USA. :)

http://www.capitalaudiofest.com/

Link to comment
Share on other sites

U cetvrtak 26.10.2017 od 17:30 do 19:30 moj gost u emisiji ce biti Nikola Aleksovski(serviser audio-video uredjaja,konstruktor inteligent stereo amplifier sa DAC-om Aleksovski,estetska montaza uredjaja i kablova,restauracija vintage uredjaja,ovlasceni serviser za Bose i specijalizovan serviser za Bang and Olufsen,strucnjak za kablove... ) :)  Gledajte/slusajte nas bice izuzetno zanimljivo!!! :) 

Link to comment
Share on other sites

Stupio sam u kontakt sa Zoranom preko FB-a, kakav kralj, narucio sam rucku, cekacu malo duze zbog narudzbina ali taman da nabavim bazu, popust zaista postoji za nase ljude i posto ce ova rucka u prodaji sigurno kostati preko 10000 dolara, ova cena je neverovatna. Ako imate neki predlog za bazu, javite

Link to comment
Share on other sites

@Yoda Svaka cast. Posle Scepanovih emisija, sigurno se dosta ljudi zainteresovalo za domace proizvodjace. A direktna kupovina omogucava sigurno i dobar popust. Ne znam mnogo o gramofonima, pa me nemoj pogresno shvatiti, mozda je pravi put ici ka nekoj Soulines bazi pa imati srpski Hi-Fi-End gramofon. Mislim da je Zoran pominjao neki zajednicki projekat sa Igorom.

Veliki pozdrav i puno uzivanja u muzici uz Tangentu i koju god bazu!

Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2017 at 21:46, ScepanBG said:

U cetvrtak 26.10.2017 od 17:30 do 19:30 moj gost u emisiji ce biti Nikola Aleksovski(serviser audio-video uredjaja,konstruktor inteligent stereo amplifier sa DAC-om Aleksovski,estetska montaza uredjaja i kablova,restauracija vintage uredjaja,ovlasceni serviser za Bose i specijalizovan serviser za Bang and Olufsen,strucnjak za kablove... ) :)  Gledajte/slusajte nas bice izuzetno zanimljivo!!! :) 

Počinjemo u 17:30 !!! :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...