Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

odlicna ideja o okupljanju srbskih proizvodjaca, odlicna prica o svim komponentama, zao mi je sto je nahvalio technics gramofone, za regu i project se slazem i odlican izbor muzike, lepo sto je nahvalio kolege a o dilerima rekao istinu, sjajni saveti i jedna od boljih emisija

Link to comment
Share on other sites

Zasto to ti je zao za Technics ?  NIsam jos stigao do tog dela, moradoh da prekinem i nastavim sutra, ALI TECHNICS SP10 i njegov derivat, jeftinija vrzija motora 1200/1210  jesu DD gramofoni koji nemaju veze sa komercijalnim japanskim DD gramofonima.  Imam Technics 1210mk2 i imam ITT HiFi 8013 : preruseni Sanyo, imao sam Techns SL DD33 komercijalni i ta klasa ne moze da parira 1210 gramofonu.  Nije on bez mana ali njegova zvucna slika je dvostruko veca od ITT/Sanyo gramofona koji je prodavan za iste pare !

Imam i komercijalni Garrard idler i Tocsu idler i ti gramofoni imaju karakteristike kojima drugi sistemi pogona ne mogu da pariraju, noga sama krene da djuska....  ( To je deo pomenut u emisiji ! )

( Nije ni cudo sto se lozim da imam EMT 930  :)  )

Prvih sat i 22 minuta odlicna emisija....  Sutra nastavak i eventualno neki moj komentar.

Pozdrav za Scepu !

Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2017 at 19:10, sondek said:

Odavde sve gledam(slusam) sve sa YT,ne stizem na radiu nikad.San je mnogim gramofondzijama da se tako lako podešavaju parametri kao kod ove ručke.Ima ih zaista komplikovanih po tom pitanju.Podesavanje Vta kod Rege na pr. je po meni cist mazohizam,divim se strpljenju korisnicima obzirom da bar 3-4 puta treba u proseku promenuti VTA dok se ne dodje do pravog,a i to teško na sluh obzirom na vreme audio memorije.Kod mene se odradi imbus kljucem brzo,ali ovi jednostavni sistemi sa točkićem kod ove rucke su prava stvar.Bilo bi sjajno negde videti/čuti Soulines sa ovom ručkom,pa da se formira kombinovani domaći analogni high end.

Čekamo snimak,biće interesantno za gramofondzije!

edit:sporo kuckam :rolleyes:

Sondek, pre nego što čuješ deo o Linn LP12 i Linn Ekos popij par bensedina

Link to comment
Share on other sites

Ne stigoh još,danas mi beše spektakularan ali i prenaporan dan na poslu,skoro zaspah večeras u pozorištu...ne bih ga kvario ako je tako,sutra ću da pregledam. Realno,navikao sam već da ljudi misle da je nemoguće uraditi nesto i uspeti u životu pre nego ne pljucneš Linn.Lp12 je mnogima frustracija i džak za boksovanje. Al' da ne komentarišem dok nisam ni poslušao emisiju.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Krca44 said:

Zasto to ti je zao za Technics ?  NIsam jos stigao do tog dela, moradoh da prekinem i nastavim sutra, ALI TECHNICS SP10 i njegov derivat, jeftinija vrzija motora 1200/1210  jesu DD gramofoni koji nemaju veze sa komercijalnim japanskim DD gramofonima.  Imam Technics 1210mk2 i imam ITT HiFi 8013 : preruseni Sanyo, imao sam Techns SL DD33 komercijalni i ta klasa ne moze da parira 1210 gramofonu.  Nije on bez mana ali njegova zvucna slika je dvostruko veca od ITT/Sanyo gramofona koji je prodavan za iste pare !

Imam i komercijalni Garrard idler i Tocsu idler i ti gramofoni imaju karakteristike kojima drugi sistemi pogona ne mogu da pariraju, noga sama krene da djuska....  ( To je deo pomenut u emisiji ! )

( Nije ni cudo sto se lozim da imam EMT 930  :)  )

Prvih sat i 22 minuta odlicna emisija....  Sutra nastavak i eventualno neki moj komentar.

Pozdrav za Scepu !

mislio sam na jeftine modele, inace jasno se vidi da covek ne prodaje svoje stvari u srbiji, jako iskreno od njega je prica o dilerima i distributerima, tuzno je to sto je covek poznatiji u svetu nego u srbiji, ali volim sto je patriota, lepo je to i sto je rekao o linn sondeku, kada pogledate slike skupih sistema, linn gramofona nema nigde, svaka cast scepane na gostu, emisija je odlicna mada imam jednu zamerku, nekoliko puta si postavljao pitanja na koje je gost vec odgovorio, i postavi neki kontakt na koji mozemo zorana da kontaktiramo, veliki pozdrav, samo tako nastavi

PS

ono o titlovima na engleski je odlicna ideja, proradi malo na tome

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yoda said:

lepo je to i sto je rekao o linn sondeku, kada pogledate slike skupih sistema, linn gramofona nema nigde

Odgledao sam citavu emisiju i moj utisak je da on covek zapravo i ne ceni ni 1210,   ali zato obozava Idler gramofone, to su oni o kijima je pricao Garrard 301 & 401, Thorens 124 je poli Idler polu kais strogo gledano pogon ( Idler ne pokrece tanjir direktno vec preko kaisa ),  EMT 927 ogromni i 930 radio standard do 1970.te,  AEG/Telefunken ogromni.  Lenco koji je popularan u preradi je takodje idler ( neki modeli ), stara mala Tosca i komercijalni Garrardi sa tanjirem od 10"  ( to ja imam ). 

Odlicna epizoda i slika AEG/Telefunken 9000 gramofona sa Radio Italije :

 

AEG 9000-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Idleri su vladali do 65' u broadcast / radio stanicama i skupljem hi fi-ju.  Onda je polako krenula zvaka sa kaisem,  AR americki, Thorens u Evropi i na kraju Linn koji je maznuo ideju od ( Aristona ??? ) i napravio naj propagandu svih vremena da je kais najbolji sistem, i jedini dobar sistem.  Ne kazem ja da je Linn Sondek los, samo da su napravili veliki preokret.   Idleri imaju snazne motore i lake tanjire pa tu imas mnogo vibracija, treba ti profi konzola ili plinth poseban kako danas rade.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...