Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

20 sati ranije, Zexx said:

Šuco, Kinezi su vlasnici 83% firme, ali ne vidim zbog čega je to bitno, niti razumem tvoju potrebu da i ovde braniš interese tvog omiljenog brenda...:rolleyes:

Aaaa..pa mora malo , cisto da me ne zaboravite  :D Usput .Cak nije bio ni  off , vec iskljucivo  u skladu sa emisijom. Sta fali malo da se podsetimo i  na stare dane  :lol: 

Rado bi se ja ratosiljo Dy i  uzo onog Bowersa 800 D sto sam sluso kod SupeFija , a ne bi se bunio ni sa onim DIY Cercilom  sa Tannoy15 icom ^_^

Aliiiii jbga , , , 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dynaudio je odavno dostigao status brand-a u audio vodama dakle bilo bi idiotski za novog vlasnika da menja nesto znacajno poput mesta proizvodnje.

Sta Kinezi mogu da urade kvalitetno ili ne mogu... mislim da je to jako diskutabilna tema.  Ocigledno u nekim oblastima ne mogu ili ne mare ili mogu a mi mozda i ne znamo....   na kraju krajeva to je valjda samo bitno ako kupujes proizvod napravljen u Kini.  

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Krca44 said:

Dynaudio je odavno dostigao status brand-a u audio vodama dakle bilo bi idiotski za novog vlasnika da menja nesto znacajno poput mesta proizvodnje.

Sta Kinezi mogu da urade kvalitetno ili ne mogu... mislim da je to jako diskutabilna tema.  Ocigledno u nekim oblastima ne mogu ili ne mare ili mogu a mi mozda i ne znamo....   na kraju krajeva to je valjda samo bitno ako kupujes proizvod napravljen u Kini.  

mali OFF . poznato je da su kinezi kopirali , tačnije rečeno pokušali da kopiraju ruske motore za avione , konkretno za Suhoje .

 To znači da su kupili određenu količinu aviona i onda probali da naprave motor . Ti motori nikada nisu radili duže od mesec  dana .

Šta to znači , pa to da oni mogu da iskopiraju turbinu u delić milimetra , ali ne umeju da provale o kom materijalu se radi ......to se zove tehnologija materijala i sličan problem imaju i amerikanci sa  raketnim motorima .

  U audiu to znači da se stavi jedan tranzistor na ulaz i skinu mu se oznake , nakon čega njih 1000 može da proba da nađe bezuspešno zamenu . Na električnim merenjima nađu zamenu ali na slušnim testovima nije isto .

 

Link to comment
Share on other sites

A čisto sumnjam da Ameri imaju problem sa bilo čim sem sa parama. Zato NASA dobija mnogo manje para nego šezdesetih godina prošlog veka. Zato nemaju operativne "svemirske šatlove".  Privatnici će možda jednog dana da budu dovoljno jaki a možda i neće. Čisto sumnjam da će ljudi u narednih 20-30 godina negde ozbiljno leteti. Nijedna država nije rešena da za to izdvoji ozbiljne pare. Nema jakog motiva. Kad ga nađu u vidu gomile zelenih novčanica.......................

Link to comment
Share on other sites

Šćepo jedno pitanje i jedna konstatacija.

Prvo konstatacija, slušam emisiju od prvog emitovanja i mogu da kažeš da si se poboljšao kao voditelj ali i dalje upadaš u reč sagovorniku, to se smatra vrlo neprofesionalno. Razumem da nemaš novinarsko obrazovanje ali kulture valjda imaš. Iako znam da hoćeš da poboljšaš sadržaj tim upadima vrlo je ružno i teško slušljivo. Ja pustim klip i radim druge stvari, znači slušam radio kao da je klasična emisija. Poslušaj sam o čemu govorim. Na tome poradi malo.

Drugo, zašto su mutirani komentari na kanalu? Zašto je nemoguće ostaviti komentar na emisiju sa samom youtube klipu?

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, aiwa said:

Šćepo jedno pitanje i jedna konstatacija.

Prvo konstatacija, slušam emisiju od prvog emitovanja i mogu da kažeš da si se poboljšao kao voditelj ali i dalje upadaš u reč sagovorniku, to se smatra vrlo neprofesionalno. Razumem da nemaš novinarsko obrazovanje ali kulture valjda imaš. Iako znam da hoćeš da poboljšaš sadržaj tim upadima vrlo je ružno i teško slušljivo. Ja pustim klip i radim druge stvari, znači slušam radio kao da je klasična emisija. Poslušaj sam o čemu govorim. Na tome poradi malo.

Drugo, zašto su mutirani komentari na kanalu? Zašto je nemoguće ostaviti komentar na emisiju sa samom youtube klipu?

to su naravno dobronamerne kritike i kao takve trebaju biti shvaćene .....i više ono drugo nego prvo boldovano .

Link to comment
Share on other sites

Radio 2M kaci na You Tube i kao sto je Ljuba napisao oni biraju da li ce biti komentari.Ja tamo radim emisiju i ne odlucujem o tome vec je takvo njihovo pravilo.

Sa dosta ljudi sam u kontaktu koji redovno prate emisiju i niko mi na to nije uputio kritiku iako ih uvek pitam da mi objektivno kazu kakva je bila emisija i da li sam im ja bio ok.

Kad bih pustio sagovornike da pricaju koliko hoce bez mog upadanja,onda bi se emisija svela svega na nekoliko pitanja.Zadnja dva gosta su takva da mogu zaista dugo da pricaju o jednom pitanju,zato sam ih i pustio preko 3 sata da pricaju.

A i kad sam ih pustao da pricaju,onda vam nije valjalo sto ih pustam da pricaju dugo o jednom pitanju i sto ja ne kazem nesto vise.

Sa svakim gostom se dogovorim i imam pitanja koja cu mu postaviti u toku emisije,cilj mi je da gost odgovori na sva pitanja.Takodje svakom gostu kazem pre emisije da cu ga prekinuti i prebaciti na drugo pitanje da bi mogli sva pitanja da prodjemo.A i sami gosti mi kazu da ih slobodno prekinem kad se raspricaju previse o jednom pitanju.A i kad im upadnem nekad u rec da nesto konstatujem ili potvrdim(jer gosti cesto iz jednog pitanja odu u duzu pricu) smatram da tako treba zbog ljudi koji su pocetnici u hifi-ju i koji me cesto kontaktiraju.

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, caR_Los said:

Зато што се вероватно плаши коментара/критике а можда и не. Ко ће га знати?

Ston Cold nije mi jasno čemu takvi komentari? Radio 2M odlucuje da li ce biti komentari ili ne.I oni postavljaju emisiju na You Tube.A ja se ničega ne plašim jer se trudim da svaku emisiju uradim što korisnijom za sve gledaoce i slušaoce.Da li će nekome da se svidi ili ne,na to ne mogu da utičem.Uvek će biti onih kojima se neće svideti i onih kojima se svidja.Svestan sam da nikome ne može sve da se svidi.A ko hoće da kritikuje neka kritikuje.Ne volimo ni svi mi jedan isti brend,ukusi su različiti.

Link to comment
Share on other sites

Sćepo, što bi rekao jedan moj drugar crnogorac: Ne šjekiraj!

Profesionalniji i pismeniji si od većine profesionalnih voditelja koji su u nasem etru,na radiju i televiziji.Radiš to volonterski,skidam kapu za entuzijazam i emisija ti je sve bolja,a i tehnički se doteruje.Gosti nisu PR profesionalci i često umeju da oduze i odlutaju kao posledica treme, tako da im i treba skrenuti paznju na preopširnost u određenom momentu.Bio sam i sam u nekim emisijama ispred svoje firme pa sam unapred voditelja zamolio da me slobodno prekine ako ''zalutam'' ili pređe na drugo pitanje. 

Link to comment
Share on other sites

Napr... Milomir Maric  je jedan od mozda najboljih  novinara i urednika   na ovim prostorima  a koji Braleee ne da upada u rec ,  vec malte ne ucutkuje  svakog kad njemu dodje misao da postavi pitanje . To radi svima redom , pa cak i predsedniku drzave  Aleksandru Vucicu . On je taj koji postavlja pitanja, uredjuje emisiju i  dovodi goste  

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, suca77 said:

Napr... Milomir Maric  je jedan od mozda najboljih  novinara i urednika   na ovim prostorima  a koji Braleee ne da upada u rec ,  vec malte ne ucutkuje  svakog kad njemu dodje misao da postavi pitanje . To radi svima redom , pa cak i predsedniku drzave  Aleksandru Vucicu . On je taj koji postavlja pitanja, uredjuje emisiju i  dovodi goste  

Maric kada upadne u reč onda je upao i to se čuje , tj samo se on čuje jer nadglasa sagovornika .

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ScepanBG said:

Da li će nekome da se svidi ili ne,na to ne mogu da utičem.Uvek će biti onih kojima se neće svideti i onih kojima se svidja.Svestan sam da nikome ne može sve da se svidi.A ko hoće da kritikuje neka kritikuje.Ne volimo ni svi mi jedan isti brend,ukusi su različiti.

То сам и Ја написао али веома краће али се све своди на исто. Бај д веј одговорио сам Aiwa-i.

Link to comment
Share on other sites

Evidentan je napredak emisije... pogotovo je vidljivo upravo kod voditelja, koji je sada mnogo pozitivniji, opušteniji i sigurniji u radu, tako da Scepane nema nijednog razloga da se sekiraš... imaš moju podršku, nadam se da ti to nešto znači... Pozdrav

 

Nemoj, molim te da se ugledaš na likove tipa Marića, Vučićevića i razne druge... nastavi tako, gledaću tvoju emisiju sve dok ne počneš da pričaš o tome kako je nezadovoljna žena ubila muža Reginom ručicom, ili kako je pekla papriku na Krell mono blokovima... :o

Edited by AlexBgd
Link to comment
Share on other sites

Ako 2M odlučuje onda je verovatno zbog drugih emisija političkog karaktera gde se komentariše težim rečima a koje se emituju na istom kanalu, možda da im kažeš da odmutiraju tvoje klipove? Sećam se da je ranije bilo komentara, na početku emitovanja, to je sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Ja Zelim da se zahvalim Scepi za YouTube linkove, da njih nema nikad ne bih pronasao emisiju.  Ne mogu da je pratim u realnom vremenu a kad sam otisao 3/4 puta na web radija tamo emisiji ni traga ni glasa, njih ocigledno zanima politika i taj sadrzaj.  Prilikom pretrage Youtube-a vrlo cesto nema odmah novih epizoda iako je Scepa vec postavio link ovde.   Sto se tice upadanja u rec to nije neki veliki problem, da se ispraviti, mali zez nastane kad Scepa i gost nastave da pricaju istovremeno nakratko.  Pa sve komentare mozete i ovde da uputite...

Link to comment
Share on other sites

Sondek hvala ti puno sto razumes!!! :thumbsup2 Desava se bas kao sto si napisao da gosti cesto imaju tremu i da odlutaju u prici(sto je razumljivo kod treme) i tu moram da odreagujem zbog gosta(mada na to ukazem paznju svakom gostu pre emisije).

AlexBGD hvala ti puno na podrsci!!! Naravno da mi to znaci! :thumbsup2 :cheers:)

TechA hvala ti puno!!! :thumbsup2:cheers

Krca44 hvala ti puno!!! :thumbsup2:)

Link to comment
Share on other sites

Sćepo, ne radi se o prekidanju gosta, već o načinu razgovora koji naliči onome kada se sretnu dva drugara pa ćaskaju. 

Ja razumem da ste vi privatno drugari, poznanici, ali u okviru emisije razgovor bi trebalo prilagoditi situaciji.

Konkretno poslušaj na primer oko 42-og minuta u razgovoru sa Mlađom kako to izgleda, tj ne treba da izgleda. Voditelj ne treba da govori "mhm" "jeste" i slično, nakon toga šta je rečeno se jako teško razume, a prekida se kontinuitet govornika. Dakle umesto "mhm" i "jeste" voditelj treba da klima glavom u tim situacijama.

A kada govornik odluta sa teme, mora se prekinuti oštro i jasno i glasno.

Meni nebitno u principu sve to, ja odslušam u svakom slučaju, i većina nas ali za neke druge možda je i od uticaja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...