Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Lepa emisija Scepo,sad je tek pogledah i lep pozdrav za Katarinu.Bila je odlican gost,nadamo se da je vidimo na NS jazz festivalu.Tu ume da bude izvanredan zvuk i muzicari cesto imaju potrebu da to primete i kazu u toku koncerta, atmosfera sjajna. Takodje imamo i odlicni studio M koji je idealan radijski studio sa salom gde se moze snimiti vrhunski live album,a koncerti cesto idu i direktno u etar.Bio sam na par takvih direktnih radijskih snimanja i to je mirne savesti mogu da kazem cist high end.Ja sam izobilazio zaista dosta koncerata i samo dva straha pri odlasku imam,a to je da ce biti malo publike i da ce biti los zvuk.Ne zbog mene,vec zbog muzicara.Ne znam sta je gore od toga.Bio sam jednom prilikom na koncertu naseg vrhunskog saksofoniste,sa nasom vrlo poznatom pevacicom u vreme sankcija gde smo u publici iako je koncert uredno najavljen bili nas troje .Odsvirali su i otpevali kompletan koncert vrhunski kao da nas je 3000.Naravno da im necu reci imena,ali ako su muzicari nekad tako u stanju da ispostuju ajd da i mi koji kao tu nesto slusamo muziku malo vise ispostujemo muzicare.Koncert pomenute legende Chick Corea electric band-a je bio savrsen-gledao sam ga treci put i ne znam kad je bio bolji,ali nazalost koncert je bio vrlo slabo posecen, sramota.Beograd me je ovog puta jako razocarao,lenjost letargija sta li je,pozvao sam par ljudi kao da sam im drogu ponudio???...nasa iz ravnicarska ekipa za ovu priliku je brojala 6 ljudi u kolima,5 muzicara i ja od toga jedan madi saksofonista od svega 15g.,podsetih se da je Pat Metheny sa toliko godina primljen kod Gary Burtona u band,bas kao i Gary Burton kod Stan Getz-a.

Al da ne mracim,da pozelim jos jednom da Katarinu vidimo(cujemo) u NS,dobar album (na vinilu) i uspesnu karijeru,a Scepi da mu emisije budu ovako dobre :cheers

Link to comment
Share on other sites

Pogledah emisuju i prva stvar je ta razlika izmedju ranijih i ove emisije ...sve emisije su bile dobre kao i ova , ali ova je posebna zato sto je gost pricao kroz svoj osecaj , a ne samo znanje ....vise je okrenuta samoj muzici nego tehnici ..ona zna , ali i oseca muziku na sustinski nacin ..Bravo za oboje !

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2017 at 16:50, Level3 said:

Odlicna emisija.

Nije mi samo jasno, kako to da pojacalo treba da bude od 1.5 do X 3 jace od jacine zvucnika? Zar to nije overkill?
Iz kog onda razloga su zvucnici uvek deklarisani sa preporukom snage pojacivaca, od koje do koje snage?
Pre nekoliko godina bio sam na decijem rodjendanu kad je dete odvrnulo potenciometar na pojacalu i kad su zvucnici momentalno utihnuli, citaj zavrsili kod servisera.

Ako neko moze da mi objasni bio bi mu zahvalan posto za ovo prvi put cujem.

 Recimo pikovi koji mogu biti usnimljeni na CD dosežu i 20 db što znači da je razlika između tihog i onog najglasnije dela ravna 100 x / sto puta / .

  To opet znači da kada bi ti slušao na 1 w / jedan vat snage / izlaza na pojačalu , to bi značilo da ti je potrebno da pojačalo ima 100 w da bi moglo koretno da odradi i da ne seče pikove . To je teorija , praksa je nešto drugo .

 Moja preporuka na osnovu višedecenijskog ne uništavanja ni zvučnika ni pojačala je ta da se može pojačavati sve dok ne krenu izobličenja . JER kada se prvi put čuju izobličenja , sasma je svejedno ko ih pravi , pojačalo ili zvučnici , potrebno je stati jer je to prirodna granica ZA TU KOMBINACIJU .

Link to comment
Share on other sites

U petak 28.Jula od 14:00 do 15:30 časova gost u emisiji će biti Milenko Djenić(audiofil i kolekcionar hifi komponenti) :)

U sledeći petak(4.Avgusta) gost u emisiji će biti jedan od najvećih i najpoznatijih hifi stručnjaka kod nas Kosta Matejić ( KORATO ) :)

U avgustu gosti ce biti i Miša Lukić (Imperial audio-video servis ) ,a nadam se da će moći i ZoranZu ( Final Touch Audio) :) 

Krajem Avgusta ili početkom Septembra gosti će biti Boško i Andrija (Beyond Frontiers Audio ) :)

Očekujem da gost u Avgustu bude gost i naš poznati muzički producent Djordje Petrović :) 

U kontaktu sam sa pevačem Bojanom Milanovićem ( on bi trebao takodje da bude gost u avgustu ili septembru ) :)

Link to comment
Share on other sites

On 7/28/2017 at 1:22, savudin said:

ZoranZu još od marta nikako da gostuje.

Nismo nikako mogli da se uklopimo zbog njegovog posla koliko god smo pokusavali pre toga da napravimo dogovor.Nadam se u Avgustu jer mi je on rekao da ce u Avgustu biti na odmoru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...