Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

4 sati ranije, sondek said:

Odličan posao radiš Šćepane.Imaćemo priliku da kroz emisije upoznamo hobi sa svih strana i iz svih uglova.Od audiofila,servisera i konstruktora,pa do nekog ko oblikuje zvuk.Bilo bi sjajno naći i nekog muzicara koji stvara tu muziku koju jurimo,a da mu nas hobi nije stran.Kamo sreće da ima malo vise profesionalnih novinara koji na tako profesionalan način obrade zadatu temu.

Cheers!

Hvala ti puno!!! Ziv bio!!! :thumbsup2 :cheers

09.06.2017 cu takodje imati izuzetnog gosta u emisiji(dobitnika mnogih medjunarodnih nagrada za zvuk) :thumbsup2

Microfarad,Vlajo zivi bili!!! :thumbsup2 :cheers

Link to comment
Share on other sites

Mudro i odmereno uz ograde na pravim mestima i u pravim trenucima. Drago mi je da je neko sa profesionalnim renomeom napravio odgovarajucu paralelu izmedju digitalnog i analognog. Mada mi se najvise dopala metodologija kod testiranja (u konkretnom slucaju kablova) u kojoj se prvo slusa mono odn jedan kanal.


Link to comment
Share on other sites

Добра емисија. Мало је конфузан са суроундом, ал ајде... остало је одлично. Утисак који сам ја стекао је да прича из угла оног који не користи суроунд па када га чује први пут не зна шта га снашло, окреће се да види шта се дешава и сл. Ко има суроунд дуже времена нема тих цимања. Иначе, види се да је велики познавалац своје области.

Link to comment
Share on other sites

Када је причао о суроунду и како то утиче ментално, те се деси звук иза и цела сала се окреће да види шта се то позади дешава, те то није добро и сл. То може само ако први пут неко искуси вишеканални звук. Што се тиче техника снимања и свега, више него ок. Можда мало да се каже да има више уређаја који могу дсд да раде, однос суб и да се звук већ годинама процесира. Иначе, емисија ми се баш допала.

Проблем који је поменуо да људи ређају звучнике један на други, шатро немајући места настаје зато што просечан корисник "све већ зна" и не труди се да научи нешто ново, макар да прочита упутство.

Link to comment
Share on other sites

Odgledah !

Veoma razumljiv govor, izuzetno poučno - pogotovu za kupce kao ja, koji naivno veruju u preskupe audio džambo mambo uredjaje koji daju čaroban zvuk ! Uživao sam.

Šćepo - odlično je ! :thumbsup2

Zašto fali fantastična muzička  špica na početku i zašto nema muzike tokom emisije (Koto) ?

Link to comment
Share on other sites

Odgledah naknadno emisiju sa Sinisom Rankovim.Sjajan lik,priča u pravom pravcu,onakav kakvim mi se ucinio i kad sam jednom prilikom svratio sa Gidjgom kod njega.Zahvaljujem mu se u ime nas sve malobrojnijih koju muziku koju slusamo plaćamo na konstataciji da kolekcija audiofila treba da košta koliko i sistem ili više.Zasad drzim tempo.

Mp3 u 3Pm :D

Link to comment
Share on other sites

Spomenuo je Bose u Odeonu. Sećam se tog sistema, 1989 godine sam gledao U2 - Rattle and Hum film u tom bioskopu. Ništa bolje od zvuka u bioskupu nisam čuo nego tad, potpuno je stavio u zasenak Flashdance na Festu 83' sa nekoliko hiljada vati, BreakDance u Kozari 84', ....ili ovo danas što čujem u ovim modernim dvoranama.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, beatgoeson said:

Šćepane, moja bivša firma se zove Novkabel (jedna reč), a ne Novo kabl ili kako već ti to izgovaraš. :rolleyes: Inače, bila je ovo još jedna zanimljiva emisija.

Hvala puno :thumbsup2  :) S obzirom da je firma iz Novog Sada ja rekoh Novo(Novosadski) kabl(ne koristim rec kabel) :) Znam da je tako(Novkabel),ali kamera nekad cuda cini ( ne moze covek uvek da bude opusten,a i treba drzati izuzetno visoku koncetraciju tokom cele emisije) ,a i neki ljudi iz mog okruzenja ga isto tako zovu  :)

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Vlajo said:

Odgledah !

Veoma razumljiv govor, izuzetno poučno - pogotovu za kupce kao ja, koji naivno veruju u preskupe audio džambo mambo uredjaje koji daju čaroban zvuk ! Uživao sam.

Šćepo - odlično je ! :thumbsup2

Zašto fali fantastična muzička  špica na početku i zašto nema muzike tokom emisije (Koto) ?

Hvala puno!!! Ziv bio!!! :thumbsup2:cheers Videcu za spicu jer je na Radio dosao novi Tonac,prvobitna spica koju sam ja hteo nije mogla jer je pesma koju sam izabrao bila monetizovana na you tube-u,a ja to nisam znao.Bila kakva pesma koja je monetizovana ukoliko bi se cula u emisiji,you tube bi trenutno sklonio tu emisiju.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, sondek said:

Odgledah naknadno emisiju sa Sinisom Rankovim.Sjajan lik,priča u pravom pravcu,onakav kakvim mi se ucinio i kad sam jednom prilikom svratio sa Gidjgom kod njega.Zahvaljujem mu se u ime nas sve malobrojnijih koju muziku koju slusamo plaćamo na konstataciji da kolekcija audiofila treba da košta koliko i sistem ili više.Zasad drzim tempo.

Mp3 u 3Pm :D

Evo vesti za mp3 koju sam pomenuo u emisiji.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?nav_id=1260579

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče emisije, bila je, kao i uvek, odlična. Tema je bila pun pogodak a gost je bio specifičan i zanimljivo ga je bilo slušati. G-din Hajduković je konkretno, inženjerski precizno, pričao o tonu i zvuku. Ja bih mu, umesto ton majstora, dodelio titulu inženjer tona. Možda mi se učinilo da se malo pričalo o konverterima, ili sam ja prosto očekivao više. Pozdrav za tebe, Šćepane.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ScepanBG said:

Evo vesti za mp3 koju sam pomenuo u emisiji.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?nav_id=1260579

kad pogleda čovek većinu komentara vidi u kojoj "afriki" živi.Ne samo po standardu,već u mnogo gorem smislu.Lakse je sve sto je bolje,il' ne daj bože sto se plaća, proglasiti za snobizam nego shvatiti da zivimo sa afričkim standardom koji nas drzi gde jesmo,van svih tokova moderne civilizacije.Gde je još u normalnom svetu problem platiti pretplatu na streaming servis pa slusati sta hoćeš,kad hoćeš i gde hoćeš ako već ne mozes da kupujes originalna izdanja ili nemas muziku na PC na kvalitetnijem formatu.Za nas " snobove" kojima dobar sound nesto znači prave informacije i nisu da je mp3 otisao konačno u 3pm već da je pored Tidal preko koga već možeš slusati muziku u CD kvalitetu već krenuo streaming u Hi rez kvalitetu i da ćemo vrlo uskoro imati velike baze muzike dostupne direktno sa pc-a ili telefona bilo gde uz pretplatu.Quobuz je već krenuo, ali je zasad dosta skupo.Meni je Tidal zasad sve sto mi treba osim vinila,cd u peMziji.Iz nekih razloga u koje nisam ulazio taj mi streaming slusajući preko istog dac-a vise prija od CD-a ili bolje reći manje smeta.

.Jos da samo neko obavesti gospodu sa radija da je MP3 otisao u 3pm,postalo je već mučenje slusati radio,odvratan zvuk sa 90% stanica,a kako Siniša napomenu i opasno po zvučnike.Dobro sto neko stručan skrene paznju sta MP3 i slusanje sa YT moze da uradi od zvucnika.

Nije od tog mp3 najveća steta po koji unisten zvučnik,već čitave generacije nagluvih.

sorry za off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...