Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

3 sati ranije, stoN_Cold said:

Прво када је говорио о синхронизацији у производњи филмова рече да се снима на моно магнетофонима. Јесу они моно али нису обични магнетофони него магнетофони који користе магнетску траку ширине 17.5 мм ( пола од 35мм) каја на једној страни има рупице ( перфорацију).

Tačno takvi su, samo što nisam detaljisao a širina trake je 16mm.

3 sati ranije, stoN_Cold said:

Друго што ми се учинило да не штима је податак да Техникс РС1500 има кепстен мотор исти као и погонски мотор код грамофона Техникс СП10, оно јесте сличан али никако исти осим произвођача.

Kad se gleda iz daleka.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, stoN_Cold said:

Одслушах и Ја задњу емисију. Похвале за ентузијазам, Шћепо само настави тако али:

Ентеријер је депримирајући, као да је неки део ходника преграђен. Светло онако али зашто сплитована слика?

Даље, динамика емисија лоша, све време ти ћутиш и понешто кажеш и тако до краја емисије.

Гост који је задњи гостовао је изрекао је нешто што ми је запарало уши.

Прво када је говорио о синхронизацији у производњи филмова рече да се снима на моно магнетофонима. Јесу они моно али нису обични магнетофони него магнетофони који користе магнетску траку ширине 17.5 мм ( пола од 35мм) каја на једној страни има рупице ( перфорацију).

Друго што ми се учинило да не штима је податак да Техникс РС1500 има кепстен мотор исти као и погонски мотор код грамофона Техникс СП10, оно јесте сличан али никако исти осим произвођача.

Порадите на ентеријеру и динамици емисије, немој бити икебана.

Иначе једва чекам да Тома поново гостује.

Само напред  :thumbsup2

 

Ma srecni smo sto emisija postoji,a enterijer..radio je to i bogami cest je slucaj da je to stap i kanap, ali mogla bi pozadina biti malo svetlija, ali nije ni bitno.Sjedne strane si u pravu za dinamiku, ali sa druge gosti nijesu politicari pa sto vise pitanja podpitanja.Voditelj je jako vaspitan pa gostima daje slobodu da sami pricaju i koliko hoce o nekoj temi , a on ih skrece na nesto sto cini kosuljicu, plan emisije.Po meni odlicno je to, iz razloga sto nijesmo svi isti i svi volimo da pricamo o onme i sto volimo.Tako da svako ce , vrijeme pokazati, pricati najvise o temi koju voli npr. jedan o gramofonima, drugi, o tjunerima i slicno.Vjerujem bice tu sve obuhvaceno, a ove emisije ce biti kao neka mala audio enciklopedija.Jedna stvar jos za emisiju i tematiku kao sto je ova budimo realni ima lijepu minutazu,a za nas zaludjenike malu, tako da vremenom se mogu ponoviti gosti gdje bi neke teme produbili, ili presli na neke druge iz hi-fi-ja u kojima su takodje dobri.Sve je na dobrom putu, cini mi se.Ja kao neko iz CG volio bih sto vise da cujem gostiju audiofila kojima to i nije bas posao tipa trgovina, ali serviseri i oni koji nesto cackaju su dobro dosli. kad bih se ja pitao nesto.Ston, ili kako podgoricani bi rekli bubulju, ocekujem te ubrzo u emisiji, ti ias tsa reci, i nauciti nas.

Dosta od mene,sad za sad : - ))).

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, trotter said:

Pogledao snimak emisije, dobra. Solaja mi je bio vrlo zanimljiv za slusanje, iskren i opusten.
Hoce li Nenad Napijalo biti medju gostima u nekoj od narednih emisija?

Drago mi je da ti se svidela emisija :thumbsup2  Nenad Napijalo ce biti gost vec sad u petak 17.03.2017 :) 

Link to comment
Share on other sites

Emisija bez zamerke. Ne mogu verovati da me Dragan "magnetisao" svojom pričom, bez obzira što se poznajemo, družimo i saradjujemo, i prilično često ispričamo u kućnoj komociji. Spominjane Santane - Song Of The Wind, me navelo da pustim ovu numeru ( i još par drugih) kao tihu muzičku pozadinu vaše emisije. Apsolutno uživanje. U vezi sa tim imam predlog. Bilo bi lepo ako tehničke mogućnosti i pravila emitovanja dopuštaju, da gosti spreme malu top listu omiljenih numera koje bi se emitovale tokom priče, radi domaće atmosfere. Pozdrav, i Hvala za još jednu finu emisiju. :wub:  

Link to comment
Share on other sites

Scepo, cestitke za emisiju, samo nastavi tako!!

Inspirativne teme i nadahnuti gosti, dobar tempo, ok je sto sagovornicima dajes dovoljno prostora.

Mislim da sâm koncept emisije (jedan gost po emisiji) ne treba menjati jer su teme vrlo specificne i nema mesta za neko "polemisanje".

Meni se najvise dopala emisija sa Igorom iz Soulines-a zbog teme o gramofonima. Solaja takodje odlican. Zajednicko za oba gosta je da govore o bitnosti slusanja muzike i u zadovoljstvu slusanja sistema/zvuka koji imamo.

Mozda treba da razmislis o nekom dobrom poznavaocu digitalnih izvora koji bi analognom zvuku "suprotstavio" zvucne kvalitete digitalije, da ne ostane samo na onom sto je Igor rekao - da je digitalija pre svega udobna i jeftina. Sto i nije daleko od istine, ali bi trebalo i da je vise od toga.

Mislim da ima puno materijala za zanimljivu diskusiju (novi DAC-ovi, strimeri) da se vidi da li je analogni format superiorniji u odnosu na onaj drugi.

Koje su razlike u dozivljaju zvuka sa ploce u odnosu na CD, i da li se zvuk high-res muzike i ako jeste koliko priblizio "analognom" dozivljaju kome svi tezimo.

Itd, itd.. teme su nepresusne :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Филип said:

Mozda treba da razmislis o nekom dobrom poznavaocu digitalnih izvora koji bi analognom zvuku "suprotstavio" zvucne kvalitete digitalije

 

ZoranBg je pričao dosta o plejerima i rekao nešto kao (po sećanju) "Skup CD plejer svira isto, ako ne i bolje nego skup gramofon. Ko tvrdi da je gramofon bolji od digitalije, nije slušao skup CD plejer."

Treba zapisati šta je ko od njih rekao, dovesti ih u jednu emisiju (kada se proširi studio) i nahuškati jedne na druge.:D

Pozdrav Šćepanu, isto sam odgledao sve emisije, vrlo je to sve zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

Filip,Beatgoeson hvala Vam puno!!! :thumbsup2 :cheers 

Beatgoeson veliki pozdrav za tebe! :)

Filipe ZoranBG ( Zoran Karapandzic ) je pricao o tome.To je bilo u cetvrtoj emisiji.Odlicna emisija sa njim,preporuka da je pogledas :)  A uskoro ce biti gost koji ce pricati o DAC-u,strimerima...i novim komponentama(u zadnjih 10 godina).

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, ScepanBG said:

A uskoro ce biti gost koji ce pricati o DAC-u,strimerima...i novim komponentama(u zadnjih 10 godina).

Predosecam uvodjenje gosta iz segmenta DIY-a :)

Licno bih voleo da za gosta imas Sinisu Rankova i da se prica o izgradnji zvucnika i jos nesto iz njegovog bogatog iskustva i poimanja HI Fi-ja, mada cini mi se tesko da bude.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, ab said:

Predosecam uvodjenje gosta iz segmenta DIY-a :)

Licno bih voleo da za gosta imas Sinisu Rankova i da se prica o izgradnji zvucnika i jos nesto iz njegovog bogatog iskustva i poimanja HI Fi-ja, mada cini mi se tesko da bude.

Pozdrav.

Gost koji ce pricati o tome nije iz segmenta DIY-a,ima bogato iskustvo sto se DAC-a tice ;) Dobio sam od nekoliko ljudi predlog za Sinisu,imam te predloge u vidu.Za sad su gosti ljudi koje licno poznajem i sa kojima sam se jos ranije dogovorio.Kad su zvucnici u pitanju u sledecoj emisiji je gost nas konstruktor zvucnika Nenad Napijalo koji je vrhunski strucnjak :listen

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, ab said:

Za sada samo rodjacko-burazerske veze :)

Samo napred, srecno :thumbsup2

Ljudi koje znam( i kojima verujem) i za koje sam siguran bas zato sto ih znam da imaju dosta toga kvalitetnog da kazu.Naravno jako bitan faktor mi je i da su gosti dobri i posteni ljudi u pitanju,a ne neki koji su na losem glasu.Za neke ljude koje cu tek da zovem,sam vec cuo da su jako teski po pitanju dolaska u emisiju.Ali hvala Bogu vise je ljudi koji zele da dodju.Sa nekima nikako da se uskladim zbog njihovog posla.

Hvala puno ab!!! :thumbsup2 

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2017 at 2:25, Bato - hi - fi said:

Ma srecni smo sto emisija postoji,a enterijer..radio je to i bogami cest je slucaj da je to stap i kanap, ali mogla bi pozadina biti malo svetlija, ali nije ni bitno.Sjedne strane si u pravu za dinamiku, ali sa druge gosti nijesu politicari pa sto vise pitanja podpitanja.Voditelj je jako vaspitan pa gostima daje slobodu da sami pricaju i koliko hoce o nekoj temi , a on ih skrece na nesto sto cini kosuljicu, plan emisije.Po meni odlicno je to, iz razloga sto nijesmo svi isti i svi volimo da pricamo o onme i sto volimo.Tako da svako ce , vrijeme pokazati, pricati najvise o temi koju voli npr. jedan o gramofonima, drugi, o tjunerima i slicno.Vjerujem bice tu sve obuhvaceno, a ove emisije ce biti kao neka mala audio enciklopedija.Jedna stvar jos za emisiju i tematiku kao sto je ova budimo realni ima lijepu minutazu,a za nas zaludjenike malu, tako da vremenom se mogu ponoviti gosti gdje bi neke teme produbili, ili presli na neke druge iz hi-fi-ja u kojima su takodje dobri.Sve je na dobrom putu, cini mi se.Ja kao neko iz CG volio bih sto vise da cujem gostiju audiofila kojima to i nije bas posao tipa trgovina, ali serviseri i oni koji nesto cackaju su dobro dosli. kad bih se ja pitao nesto.Ston, ili kako podgoricani bi rekli bubulju, ocekujem te ubrzo u emisiji, ti ias tsa reci, i nauciti nas.

Dosta od mene,sad za sad : - ))).

Hvala ti puno!!!  Da si ziv i zdrav!!! :thumbsup2 :cheers

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, beatgoeson said:

ZoranBg je pričao dosta o plejerima i rekao nešto kao (po sećanju) "Skup CD plejer svira isto, ako ne i bolje nego skup gramofon. Ko tvrdi da je gramofon bolji od digitalije, nije slušao skup CD plejer."

Treba zapisati šta je ko od njih rekao, dovesti ih u jednu emisiju (kada se proširi studio) i nahuškati jedne na druge.:D

Znam dobro sta ume vrhunska digitalija (slusao sam vecinu kvalitetnih CD plejera koje je cuo i Zoran), ali bih voleo da cujem nekog ko podjednako dobro poznaje i digitaliju i analogiju (pre svega u zvucnom smislu).

Ono sto sam do sada primetio je da ljubitelji gramofona uglavnom nemaju previse zelje da objasnjavaju prednosti vinila jer njih (ponavljam uglavnom) digitalija NE interesuje. 

Skoro sam kod drugara slusao dobar gramofonski setup i posle dugo vremena imao jedno potpuno drugacije iskustvo.

Jednostavno, gramofon zvuci drugacije :) Trebalo bi u istom sistemu uporediti dig. fajl i vinil pa u apsolutnom smislu reci sta je bolje. Ako je uopste moguce doci do takvog zakljucka..

Edited by Филип
Link to comment
Share on other sites

@Филип

Stvar izmedju vinila i digitalije je vrlo jasna - digitalija je tehnicki znacajno bolja i tu nema mnogo diskusije. Cudno je to sto je i dan danas vrlo malo 'audiofila' spremnih da ulozi slicne sume novca u digitalni audio sistem jednak ili znacajno blizak iznosu koji odvoje kada sastavljaju gramofonski sistem. Tako da gramofon (vestacki) ispada superiorniji. A mnogo je i lepse videti gomilu hroma i pleksija koji se onako lagano, lenjo okrece, jel' da? :)

Link to comment
Share on other sites

Nista se tu nije promenilo, u vremenskom razdoblju od magnetofona i gramofona do pojave digitalije CD-a sada i Dac-ova, strimera... sva tehnikalija uHI FI-ju pati od stare boljke - napajanje. I u jednom i drugom slucaju kada se to resi valjano nema zime.

Problem je sto su korisnici naseli na zvaku da je digitalija plug & play i da nema sitnih stimovanja i podesavanja kao sa analogijom (gramofonom), a kada bi se podjednako muke i paznje ulozilo u digitaliju kao sto se napredniji gramofondzija posvecuje, uspeh ne bi izostao.

Ko god je ulozio dovoljno truda isplatilo se...kao i cela Hifa, ne mogu se samo menjati komponente i ocekivati da se bez cimanja uziva.

Link to comment
Share on other sites

U petak 17.03.2017 od 17:00 do 18:00 casova gost u emisiji ce biti Nenad Napijalo,konstruktor zvucnika N.N. Acoustics i serviser zvucnika :thumbsup2 Pricacemo o zvucnicima,akustici prostora i mnogim temama vezanim za hifi :) Slusajte/gledajte nas obavezno jer ce biti jako interesantno :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...