Jump to content


Kompilacije by vdzele


vdzele

Recommended Posts

Četiri decenije aktivno slušam muziku te reših da sa vama podelim moje iskustvo. Postavljaću u narednom periodu moje kompilacije različitih žanrova. One su dobijene preslušavanjem na hiljade albuma, iz njih sam izvlačio pesme koje mi se sviđaju. U neku ruku ovo je moj "best of". Biće tu muzike počev od teškog rocka, preko popa, .... soula, funka, house-a ....pa sve do lounge-a, downtempa,.... Mislim da će većina pravaca biti zastupljeni sem klasične komercijalne muzike. Siguran sam da se neće svakom svideti sve što slušam te sam kod sebe malo razdvojio i grupisao po žanrovima muziku. Neke bitne karakteristike ovih kompilacija:

- Sve sam podelio u šest vremenskih dekada: 1960, 1970, 1980, 1990, 2000, 2010.

- Dekade sam delio opet po grupnim žanrovima i tempu izvođenja pesama: spore i brze.

- Kome se svidi neka pesma može da pogleda na: www.discogs.com  sa kojeg je albuma i ostalo.

U ovoj prvoj sesiji navodim sporu muziku iz tri dekade 1990, 2000, 2010, sa žanrovima ovog tipa: downtempo, bossa-nova, lounge, future jazz, soul, easy listening, latin, acid jazz, funk, broken beat,.....

Ovo nije muzika koja će se svideti onima koji su slušaju klasičan jazz. Sve primedbe zašto sam neke pesme ili žanrove stavio ili izostavio ću ignorisati. Preporuke da se muzika mora slušati po albumima ću takođe ignorisati.

Spiskove pesama postavljam u naknadnim postovima. Ima ih ukupno 433.

 

Edited by Scorpio(DDMF)!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Malo sam krenuo da vrtim teme vezano za muziku - to valjda znaci da sam zavrsio sa "hardverom", sunac mu poljubim :lol:

I naidjoh na ovo...

 

 

@vdzele

Lepu kolekciju klasike si upravo u vreme postavljanja ove teme upload-ovao, ali mi je nazalost "zveknula" :roll: na hardu koji je sluzio kao privremeni storage dok ne sredim tag-ove i sve ostalo po svom ukusu. I sve danas-sutra, danas-sutra i oteglo se "malo" jer nisam imao pravu ideju kako da organizujem pojedinacne track-ove van albuma - sve ostalo su mi albumi...

Jel ima sanse da se ovo "revitalizuje"?

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Delija said:

Jel ima sanse da se ovo "revitalizuje"?

Imam ja celu kolekciju klasike, zajedno sa Rock izborom.

A i jedan hdd mi je kod Nikole NL gde su obe kolekcije, pa vidi i sa njim. Ja sam na odmoru još ove nedelje, pa možemo za vikend ako je i NL negde zbrisao.

🤘🏻

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Father said:

Imam ja celu kolekciju klasike, zajedno sa Rock izborom.

A i jedan hdd mi je kod Nikole NL gde su obe kolekcije, pa vidi i sa njim. Ja sam na odmoru još ove nedelje, pa možemo za vikend ako je i NL negde zbrisao.

🤘🏻

:thumbsup2

 

Ja koristim stari godisnji dok zena radi :), tako da sam koliko-toliko free u toku ove nedelje - za vikend su me 99% vec isplanirali... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nema šanse ove nedelje da dođem u NS. Imam neku svadbu za vikend i cimanje sa familijom u BG-u pre toga. Ajde sledeće nedelje da ja to podignem na neki file share pa skidajte dok traje download.

Na poslu imam neki ludački upload pa ću da dignem, što će olakšati i drugima da preuzmu ovu divnu kompilaciju rocka i klasike.

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam obećao. Podigao sam kompilacije koje je poštovani kolega Vdzele svojevremeno nesebično podelio sa zainteresovanim članovima.

1) 25.3 GB PopRock kompilacija od 1960-2010

2) 5.5 GB kompilacija Klasične muzike

Kolege zainteresovane za link na My Air Bridge big files cloud-u, neka me kontaktiraju sa svojim emailom na PP.

 

NAPOMENA: U okviru Foruma i Privatnih Poruka neću deliti linkove ka ova dva download-a, jer se to kosi sa pravilima foruma.

 

Živi bili, pozdravlja vas Father!

:cheers

 

PS: Let the beat goes on!

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Father said:

Kao što sam obećao. Podigao sam kompilacije koje je poštovani kolega Vdzele svojevremeno nesebično podelio sa zainteresovanim članovima.

1) 25.3 GB PopRock kompilacija od 1960-2010

2) 5.5 GB kompilacija Klasične muzike

Kolege zainteresovane za link na My Air Bridge big files cloud-u, neka me kontaktiraju sa svojim emailom na PP.

 

NAPOMENA: U okviru Foruma i Privatnih Poruka neću deliti linkove ka ova dva download-a, jer se to kosi sa pravilima foruma.

 

Živi bili, pozdravlja vas Father!

:cheers

 

PS: Let the beat goes on!

U kom je formatu mjuza? FLAC, mp3....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...