Jump to content


Aery Amp by Paka iz Vrsca


ostoja

Recommended Posts

Poštovani forumaši, godinama se nisam uključivao na forum, opravdano  odsutan :) ali ostao veran HI-FI-ju

naime, radi se o pomenutom brendu iz naslova... pre nekih 3 nedelje prijatelj mi se pohvalio da je kupio snagas po preporuci, rad nekog gospodina Pake iz Vrsca... drugar je fasciniran radom ampa, za preamp koristi SimAudio Moon P5 I Kappa 8 zvucnike...

e sad ja sam malo skeptik po pitanju "hande mande" uredjaja pa Vas molim da ako neko zna o čemu se radi da me prosvetli, evo I linka sa uredjajem:

http://www.kupujemprodajem.com/Aery-Amp-RPS-100-18421128-oglas.htm?filter_id=105032946

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 minuta ranije, RingeRaja said:

A koja je svrha stavljanja oglasa za prodaju DIY pojačala snage u Hi-End podforum?????

Зато што је појачавач Хај Енд, видиш да има прекидач за укључивање као уређаји од пре тридесет и више година.

Капираш?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ostoja said:

Poštovani forumaši, godinama se nisam uključivao na forum, opravdano  odsutan :) ali ostao veran HI-FI-ju

naime, radi se o pomenutom brendu iz naslova... pre nekih 3 nedelje prijatelj mi se pohvalio da je kupio snagas po preporuci, rad nekog gospodina Pake iz Vrsca... drugar je fasciniran radom ampa, za preamp koristi SimAudio Moon P5 I Kappa 8 zvucnike...

e sad ja sam malo skeptik po pitanju "hande mande" uredjaja pa Vas molim da ako neko zna o čemu se radi da me prosvetli, evo I linka sa uredjajem:

http://www.kupujemprodajem.com/Aery-Amp-RPS-100-18421128-oglas.htm?filter_id=105032946

Drugar ti ima taj amp,odusevljen je.....ti mozes da ga cujes kod drugara i steknes utisak iz prve ruke......

Objektivno ti si trebao da ovde nama napises sve o tom uredjaju .

Ja sam ga slusao na jednom mestu u poznatom sistemu i utisak je da je ok sprava ali daleko od spektakla koji se u oglasu navodi,imajuci sve to u obzir meni licno je to visoka cena za zvucni kvalitet i etabliranost branda.

Link to comment
Share on other sites

slušao pojačalo i sistemu koji je slikan na oglasima (ona slika/e sa Magneplanarima), delovao zvuk O.K. Nisam darovit da u tuđem sistemu u tuđem ambijentu sudim šta- kako- koliko pomaže/odmaže u celoj zvučnoj prezentaciji ali mogu da vam kažem da nisam ni u jednom trenutku bio uskraćen ni za koji deo muzičke informacije, naprotiv!

Mislim da se konstruktor zove Dejan Palinkaš, da je elektroinženjer iz Vršca i da mu je najveća mana uređajima u domenu marketinga. Još to da ispravi, da ostavi kvalitet, garanciju od 10 godina i normalnu cenu pa da ga bog vidi.

Uvek bi pre kupio nov uređaj sa garancijom i ozbiljnom tehničkom podrškom nego za iste novce polovnjaka sumnjivog porekla i sumnjive istorije popravki i prepravki.

Fer bi bilo uporediti ovo pojačalce sa nekim iz istog cenovnog razreda pa onda doneti sud, zar ne? :)

Link to comment
Share on other sites

imati druga neznaci da mi je zena u kuci niti rodjak i da mi zivi u dvoristu... znajuci kako brzo zivimo i koliko vremena imamo tek za same sebe govori o tome da taj amp necu videti niti cuti ko zna kad, jer smo razdvojeni, zainteresovalo me je njegovo iskustvo i zadovoljstvo pa sam to zeleo ovde da potvrdim i cujem vase misljenje

Link to comment
Share on other sites

Evo da se javim i ja koji IMAM to pojačalo u sistemu (što nije mnogo čudno jer sam iz Vršca gde nema mnogo audiofila pa se manje više svi poznajemo :) i da prenesem svoje lične utiske, tj. kako sam se ja odlučio za kupovinu istog. 

Dakle, Paku nisam lično poznavao do tada (samo iz viđenja, Vršac je mali grad) i na nagovor drugara prihvatio sam da napravimo malu seansu i to više zbog samog kontsruktora koji je želeo da pojačivač proba na što većem broju zvučnika i u što različitijim sistemima - ja lično nisam bio DIY fun u bilo kom smislu, čak štaviše bilo mi je nezamislivo da tako nešto kupim jer sam uvek zamišljao nekog nabeđenog konstruktora kako u garaži sav mastan lemi delove varilicom... 

Ali sam zato pucao pare fest - prvo je tu bio Marantz PM 17 KI, zatim Primare i30, onda Exposure 3010s, pa posle njega Electrocompaniet ECI-5, koji je na kraju zamenjen sa Naimom Supernait 2 - novim novcijatim iz One HiFi-ja... sve je to išlo jedno za drugim i generalno zvuk je zaista svaki put pomalo napredovao, kako sam menjao jedno pojačalo sa drugim (šro je i logično jer sam uglavnom doplaćivao i menjao za skuplje...), ali, i dalje sam bio u potrazi za pojačalom koje će još bolje pokretati moje Sonus Faber Liuto floorstandere, jer iako sam bio zadovoljan zvukom ipak sam znao da može bolje - nešto mi je nedostajalo...

I onda smo tog dana prikačili Aery Amp, i to direktno na varijabilni izlaz sa prastarog Sony-ja 227ES (doduše budženog), i sećam se da sam dok sam sve to povezivao na svoje zvučnike samo razmišljao "šta mi je ovo trebalo...", jer ja u celu tu skalameriju nisam imao nikakvog poverenja,

Ali onda je došao zvuk - bez ikakvog zagrevanja, čekanja, otezanja... I ISPUNIO SOBU - brz, čist, pun, jasan - neću sad mnogo opisivati i koristiti uobičajene termine "transparentno, fluidno, prostorno itd." jer ni ne umem da ih koristim ali reći ću samo da su moji zvučnici tada prvi put zazvučali kao Hi End (iako realno to nisu), i to je jedan od najjačih utisaka koje je HiFi ostavio na mene...

Eto, samo sam to svoje iskustvo želeo da podelim sa vama, bez ikakve namere da reklamiram dotičnog ili bilo šta slično - mogu samo da potvrdim (i stojim svojim iskustvom iza toga), da se uređaj bez ikakvog problema može smatrati konkurentnim sa gore pomenutim pojačalima (ok, sve su to integralci ranga 3-4k evra ali opet je za pohvalu). Čuo sam za taj test sa dAggustinom, ali lično nisam bio prisutan pa ne mogu da tvrdim, mada zaista kad se na prvu loptu pročita zvuči kao neka urbana legenda i slažem se da marketinški možda i nije najbolje je koristiti (naročito na KP buvljaku...)

Inače najviše sam ga naravno upoređivao sa ovim poslednjim, Supernaitom 2, jer je meni lično bila vrlo teška odluka da se oprostim od Naima (koji inače obožavam, jer ima neku toplinu i punoću koju ja volim, a plus toga volim i tu njegovu brzinu), ali jednostavno nisam mogao da ignorišem razliku u zvuku - jednostavno snagaš je bio transparentniji ...

I od tada je kod mene - menjani su zvučnici, posle Sonusa pojačivač je proban i sa Bowersima, Dynaudiom S25, Marten Duke-om i još nekim jeftinijim zvučnicima i zaista utisak je da nigde nije imao problem sa pokretanjem bilo čega- naprotiv... 

Eto, iako nisam imao nameru malo sam se raspisao, nadam se da nećete zameriti... U svakom slučaju poenta je da ga treba čuti, jer zaista zvuči više nego dobro -  možda nije u rangu nekih najskupljih HiEnd snagaša ali se ipak se sa ovim što sam ja nabrojao izborio bez problema...

Pozdrav iz Vršca,

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, ostoja said:

imati druga neznaci da mi je zena u kuci niti rodjak i da mi zivi u dvoristu... znajuci kako brzo zivimo i koliko vremena imamo tek za same sebe govori o tome da taj amp necu videti niti cuti ko zna kad, jer smo razdvojeni, zainteresovalo me je njegovo iskustvo i zadovoljstvo pa sam to zeleo ovde da potvrdim i cujem vase misljenje

pa si mislio da rodjaci sa foruma posvete tebi vreme koje ti imas samo za sebe,a ponekad ni za sopstveno interesovanje! :thumbsup2

 

Okolnosti koje te sprecava da cujes mi govore da nisi bas zainteresovan,

a da ces ovde steceno iskustvo prihvatiti umesto licnog,govori da si neozbiljan.

Link to comment
Share on other sites

napisao sam misljenje ali nije ti se dopalo kao misljenje koje ti odgovara,toliko da ga nisi ni primetio.

Ne uklapa se u tvoju koncepciju i kako si zamislio ovu temu.

Inace zbog korektnosti prema konstruktoru-pojacalo je mnogo bolje od onoga ko ga i kako reklamira.

I dalje si neozbiljan i ako me niko nije pitao.

 

umalo da zaboravim.....toliko...

Link to comment
Share on other sites

Iako ne volim da komentarišem uređaje, pošto je svaki komentar subjektivan, moram da se uključim.

Od pre par dana sam i ja vlasnik pomenutog Aery Amp-a. 
Pojačalo sam uzeo na test sasvim slučajno, pošto sam u poslednje vreme razmišljao, iz praktičnih razloga da zamenim lampaško tranzistorskim (ne treba vremena za grejanje, ne privlači pažnju dečijih ruku...).

Elem, Aery amp je slučajno završio kod mene (čovek bio u prolazu pa se na poznanikovu preporuku javio). Da budem iskren, nisam očekivao previše, pogotovo što je imalo ljutog rivala u sistemu.
Test sam radio bez prisustva konstruktora, u društvu drugara - audiofila.
Neću mnogo opisivati zvuk, ali zaključak je bio posle jedne pesme - mora da se uzima. Dve nedelje nakon toga pojačalo mi je isporučeno.

Od svih pojačala što sam probao kod mene u sistemu, najbolje je i to daleko ispred svih ostalih.

Zamenilo je ODLIČAN 300b SET amp jednog našeg poznatog konstruktora. 300b je sjajan, neko će ga još dugo na zadovoljstvo slušati, Aery je jednostavno bolji.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...