Jump to content


DartZeel copy-paste


Dacho

Recommended Posts

Ja sam kupovao neka kucista od Douk Audio. Roba je stigla iz Nemacke, sto znaci da je to neka kineska filijala u Evropi. Zbog toga, zato sto ima jedan dodatan distributer izmedju proizvodjaca i kupca, cena je dosta skuplja nego kada se direktno kupuje. Ocigledno je da se radi o istoj robi.

DartZeel za 450 eura jeste pravi mali sok. Sto je najgore, oni kondenzatori izgledaju da su original. Kako im to polazi za rukom - ne znam. Bilo bi interesantno cuti ovu spravu.

Skoro sam kupio od Kineza njohovu kopiju Musical Fidelity X-10D. Prodaje se nov za manje novca nego 40 godina star original na eBay. Unutra sasvim korektni delovi: Elna, Epcos, ... Bolji delovi nego sto je Musical Fidelity koristio u svojim originalnim uredjajima (ipak sam dosta toga promenio). I sviralo je sasvim korektno. Tako da ...

Uzgred, na eBay postoje i kopije Kondo, Mark Levinson, ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, DejanM said:

Ja sam kupovao neka kucista od Douk Audio. Roba je stigla iz Nemacke, sto znaci da je to neka kineska filijala u Evropi. Zbog toga, zato sto ima jedan dodatan distributer izmedju proizvodjaca i kupca, cena je dosta skuplja nego kada se direktno kupuje. Ocigledno je da se radi o istoj robi.

Nema filijala kineskih firmi u evropi već se koristi poštanski servis za prepakovanje i slanje na adresu krajnjih korisnika. U poštu iz kine stiže npr. čitava paleta (ili više njih) istih proizvoda a pošta sortira i šalje na adrese pravih kupaca, za sitne novce.

Inace, ovo jeste jeftinoca kako god se pogleda. Samo kuciste sa hladnjacima mora biti min. $200. Trafoi bas i ne liče na 400W komad al' ajd', kinesko-japanski kanister. Pločice, tranzistori, kondenzatori, konektori & prekidači ... Sve u svemu, Darko Rundek, 'Džaba!'

 

Link to comment
Share on other sites

D.J. Nik,

To je sigurno tacno u nekim slucajevima. Ali postoje evropske filijale (ili sta li su vec) kineskih firmi u Evropi i Americi. One su zaduzene uglavnom za re-branding i redje takodje za upgrade sa kvalitetnijim delovima. U Austriji je to recimo firma Wasami (https://www.wasami-audio.at/), koja je nista drugo nego re-branding jedne nemacke firme koja je nista drugo nego re-branding kineske firme. I pored toga su cene Wasami uredjaja neverovatno niske a kvalitet reprodukcije uopste nije los.

Postoje i firme koje vrse "upgrade" kineskih proizvoda, pa se zato ne smatraju cistim re-brandingom. Jedna od poznatijih je engleska Icon Audio. (http://www.iconaudio.com/) Da ne pominjem par vecih kineskih firmi koje su prakticno kupile englesku HiFi industriju.

Tako da njima nije lako uci u trag, jer koriste razlicite poslovne modele za pristup evropskom, americkom i japanskom trzistu.

Ali kad Kinezi vrse proizvodnju delova za stare Ei Nis masine za ves, sto ne bi pravili i kopije Kondo pojacala...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Probao je jedan moj poznanik iz USA koji ima neki Parasound snagas i kaže da radi neverovatno.
Trebalo bi probati.
Nažalost kada bi ga mi naručili preko Ali pitanje je šta bi dobili. U USA je i njihov donji ves deset puta bolji nego ovo sto prodaju u Srbiji.
Primetili ste i da je shipping malte ne duplo skuplji nego za USA, sto za amp i preamp uopšte nije beznačajno šta više nivoa je osnovne cene.
Moraju da pomognu jadne i siromašne Amere.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...