Jump to content


Kupovina prvog hifi sistema


NSale

Recommended Posts

Poštovanje, 

Molim Vas za pomoć u vezi kupovine dobrog hifi sistema.

Naime, supruga i ja smo se uselili u svoj stan i posle renoviranja nam preostaje oko 150e (maksimalno 200e) za ''muziku'', to je to što se budžeta tiče.

Namena bi bila prvenstveno za slušanje muzike (preko računara) i radio programa, a sekundarno je gledanje filmova, a moja pretpostavka šptrebne opreme je stereo pojačalo/risiver + 2 trosistemska zvučnika, da li podnostojeći ili ''bookshelf'', zavisi od Vaših sugestija.

Uređaji koje bih povezao na risiver su: TV (LG 42LA660S, preko hdmi-a ili a/v kabela), desktop računar (preko hdmi-a ili aux-a) i slušalice Sennheiser hd 461 i to je za sada to...

Moja želja je što kvalitetniji zvuk, ne mora da bude mnogo snažan pošto živim u staroj zgradi, sa starijim, ex vojnim, stanarima, a i sama dnevna soba nije velika, oko 20 kvm.

Takođe, voleo bih da mi preporučite najbolji sklop risiver-a i zvučnika sa najboljim odnosom cene i kvaliteta, a ako bi mogli da ''uglavimo'' i estetski momenat u sumu sa početka posta, to bi bio pun pogodak. Naravno, interesuju me polovne komponente usled ograničenja u budžetu.

Ako bude bila potrebna još neka informacija, slobodno pitajte...

Hvala unapred.

Pozdrav,  

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

I meni je otišlo više od predviđenog, pa zato i ovoliko skroman budžet..

Zašto ne stereo pojačalo? Pa hteo bih risiver za slušanje radia, da ne moram da dokupljujem posebno tjuner ili da palim komp ili tv za radio stanice..

Ali, ako bih uz samo pojačalo i dobre zvučnike i uz pare koje imam na raspolaganju, dobio odličan kvalitet zvuka, može i ta kombinacija.. Otvoren sam za predloge i sugestije svake vrste pošto se u ovu materiju slabo doznajem..

 

Pozdav,   

Link to comment
Share on other sites

Premali budžet za navedene želje, ali vredi probati...

Ja bih ti preporučio da pogledaš ove zvučnike i možda da porazgovaraš sa prodavcem.

(mislim o tome šta da se kupi uz te zvučnike, pošto je budžet mali) 

https://www.kupujemprodajem.com/Monitor-Audio-Bronze-BX2-41596647-oglas.htm

A osim pristojnog zvuka estetika je tu.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, NSale said:

preostaje oko 150e (maksimalno 200e) za ''muziku'', to je to što se budžeta tiče.

Za ovaj budžet veoma teško da se nađe risiver koji ima mogućnost priključenja hdmi kabla (morao bi biti AV risiver) + još par zvučnika.

Ja bih tu potražio neki Grundig klasični risiver (imaju odličan tjunerski deo) i par odgovarajućih (najbolje Grundig) kutija i da se naslušate dobre mjuze.

Link to comment
Share on other sites

Poštovanje i zahvalnost kolegama koji su odgovorili na temu.. 

Da budem iskren, o Grundig-u kao marki, nisam ni razmišljao kad su u pitanju pojačala ili zvučnici.. Od dosadašnjih predloga, najviše mi se sviđa ovaj Onkyo risiver, pošto čini mi se da ispunjava sve moje uslove što se tiče risivera, a ostane mi i dosta para za neke fine zvučnike.. 

Javljam se sa svojim nekim predlozima, pa da vidim Vaša mišljenja..

Još jednom hvala svima na dosadašnjem trudu..

 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno imao sam identicnu situaciju pre 2 - 3 godine,i kupio resiver pioneer vsx 003,vrlo brzo shatio da tu nema srece i posle mesec dana ga zamenio za yamahu ax 450,razlika je bila neopisiva.yamaha jos uvek stoji kao rezerva....Moje licno iskustvo sa tim resiverom je bilo tuzno,to je samo primer jedan.

Link to comment
Share on other sites

Uzimajući u obzir funkcionalnost, estetiku i i iole pristojan zvuk u tvom slucaju bi najbolja kombinacija bila neki AVR Marantz  serije NR(1401,1403,1501,1503 i sl) i Monitor audio Br 2 .Treba biti strpljiv pa pratiti oglase mada ta kombinacija nije ispod minimum 300-350Eur ali bolje je malo sacekati i obezbediti dodatna sredstva nego praviti kompromise.

bronze-br2_9690_4.jpg

c26-NR1403-1-l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...