Jump to content


Pojacalo za infinity 6.1


bokyy

Recommended Posts

zdravo!!!

Posedujem Pojacalo YAMAHA AX 496 I kutije INFINITY KAPPA 6.1I

Posto Yama pravi problem sa zvukom,deset godina je koristena sa EI nis kutijama i uvek isti problem

Zvuk do neke sobne jacine je ok,na vecim jacinama pocinje basovi da cudno rade nisu zdravi kao da su polariteti okrenuti

plus jako tesko izlazi na kraj zajedno sa vokalom i instrumentalom

Ranije  pre Yame koristio KERTING I AKAI RISIVER tamo se znalo sta su visoki srednji basevi zvuk mozda nije cist i ostar kao na YAMI al basevi su bili zdravi,..izvoriste zvuka ne cini neku razliku

32 godine sam koristio niske kutije od pre dva meseca su otisli u zasluzenu penziju zamenili ih INFINITY KAPPA 6.1

Meni treba savet koje pojacalo??? neko zdravo..koje zna da radi posao,vidim ovde na forumu ima zestokih eksperata mozda moze i YAMI da se uradi upgrade neke zavojnice kondenzatori,tu mislim da je 6800mf to je smesno..

Nekako svi preporucuju HARMANA,koji model?ja nemam prilike da vucaram zvucnike ili da mi neko donosi pojacala pa da ja isprobavam jel jako velika sam picajzla po tom pitanju i treba mi vise dana da to odlucim

a u prodavnice da idem necu jel dve Yame su mi uvalili prvo biskopsku Yamu rv357 pa posle kao to je vise za filmove 5.1 ,pa onda ovu Yamu,ta bioskopska Yama kao da radi na tiristore a ne na tranzistore,,to radi bez kondenzatora.....to je do dna....

znaci neko skromno pojacalo,ne znam kakvo je hk 980 ili hk 6800,necu bas neka iz 80s gde da vijam kondenzatore 

i nesto mi nije jasno nekad pojacala su radila sa 2n 3055 ei tranzistorima ko bog a sad u 21 veku problem,ne mozes naci pojacalo koje ti odgovara

eto ja se bas raspisao

 

 

 

14708124_1106680819446593_7481204063907284484_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pozdrav Bokky .

Lepo si te Infinitije uklopio u prostor fali ti samo dobro pojacalo . Predlozio sam ti Harmana kad sam bio jer oni sviraju meko i neutralno a visoki i srednji nisu napadni. Bas je posebna prica tu ces tek da uzivas . Sredinom 80 tih imas seriju pm seriju 655 ili 665 . Taj 665 im je bio top model sa dva trafoa kojem potenciometri i preklopnici znaju da zezaju ali kada se srede miran si na duze staze i jako lepo svira . Ako pak neces da sredjujes potrazi serije harmana sa kraja 80 tih i pocetka 90 tih .Modeli koje bih ti preporucio su  hk 6800 6650 680 poredjao sam ti ih po starosti . Sviraju mnogo bolje od novijih sprava koje harman danas pravi . Nadam se da sam ti pomogao i srecna potraga !

Link to comment
Share on other sites

On 10.1.2017. at 20:11, bokyy said:

Hvala puno kad pijemo pivo

A sta mislis kakav je PM16 OD MARANTZA

Moze ovih dana cim ugrabim vremena i ova zima popusti . :-) Dobar je Marantz mada bi ti se vise slagao Harman. Taj hk6800 je dugo na oglasima preprodavac prodaje puno je to novaca realno 250e vredi preko toga jok . Za te pare je bio 6900 na oglasima ! Ne zaleci se i cekaj naice nesto valjano !

Link to comment
Share on other sites

Za te pare 6900 NIKAD nije bio na oglasima...

Nedavno se 6900 prodavao za 600 evra, ali nisam stigao ni da nazovem da pitam u kom je stanju - nestao je iz oglasa.

 

Da je bio - ja bih ga za tih 350 evra pazario i pored ovog 6950 koji imam. Sve i da mi skuplja prasinu.

I ovaj mi je drugar doneo iz Svajcarske jer ga kod nas uopste nije bilo u ponudi - a jurio sam ga dve godine.

Nasao sam jedan 6900, ali je bio raspad.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako postenije i jeftinije je kupovati od vlasnika oni traze realno koliko su platili nekad daju i jeftinije . Nakupci se raspituju sta valja citaju forume koje su sprave dobre i ovde se hvale pa tako dizu cenu u nebesa. Treba vremena da se pojavi dobra prilika . Jedino da je nekome visak ili hoce bolje sprave da uzme probaj preko oglasa ili na forumu da postavis ! 

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2017 at 17:46, miskon said:

Bio je iz Ljubovije 6900 prodavan za 350 na oglasima imao je promenjene izlaze za zvucnike na cmc konektore ako se ko seca. 

Te budzologije i frankenstajne, kao i robu ispalu sa kamiona, totalno izgrebanu i izubijanu uopste i ne gledam...

Koje se sve djubre nece prodavati u nasim oglasima :roll:

 

 

Nece biti bio je 6900 za 400e, i 6950 za  500 prodat za 450,drugar trazio i kupio.

Jel to bese ono crno, pristojno ogrebano?

Jel dobio i daljinac uz to pojacalo?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...