Jump to content


"Mali sistem ostao mali ali zvučno porastao."


Nenadapple

Recommended Posts

@NShappy napredka nema, snage ima 10-15% vise, ali Qute sam je zvucno avion za Nap. Lepsi i agilniji zvucno. A sto se tice Playera nebi komentarisao nacin trgovine. Moja noga nece krociti tamo vise. @sondek drago mi je da cujem da brza podrska na mail ne izostaje, mada su me razocarali malo sa Zoranovom pricom u e m isiji "ne......bez kabla"

Послато са HUAWEI M2-A01L уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 Ja sam ih 5-6 puta kontaktirao u poslednjih 25godina i uvek vrlo konkretan odgovor i maksimalna predusretljivost.Cak i u vreme pisama,i za potvrdu koji izlazni tranzistor je originalni u pojacalu iz 1970g i o servisima na uredjajima na osnovu serijskog broja.Vode vrlo preciznu evidenciju.pogledaću emisiju sa zoranovim iskustvom,morao sam je prekinuti na nekih 2/3

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio, dodaš snagaš i to svira lošije ?:wacko:

Bukvalno, msm da je on namenjen prvenstveno za dac v1. Dodatni snagas, dodatni kablovi dodatna razna desavanja. Ipak unitiqute je all in one. Tako reci mnogo je kraci put signala unutar njega. Suca je bio tu kad smo poredili pa moze i on da kaze svoje utiske

Послато са HUAWEI M2-A01L уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Naim pravi uredjaje kao sisteme koji su zvucno upareni.

Integralci su jedno a kombo uredjaji su drugo,drugacije su isprojektovani i upareni su da rade dobro sa odredjenim uredjajima iz Naim hijerarhije .

Svaki Naim sistem ima drugaciji karakter zvuka 

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, goran_p said:

Integralci su jedno a kombo uredjaji su drugo,drugacije su isprojektovani i upareni su da rade dobro sa odredjenim uredjajima iz Naim hijerarhije .

 

Uuuu jeeee...ovo ko neka sekta :o

Znači ne mogu da koristim Naim snagaš sa Naim predpojačalima van ''hijerarhije'', a kamo li sa predpojačalima drugih firmi...do jaja poslovna filozofija :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Uuuu jeeee...ovo ko neka sekta :o

Znači ne mogu da koristim Naim snagaš sa Naim predpojačalima van ''hijerarhije'', a kamo li sa predpojačalima drugih firmi...do jaja poslovna filozofija :thumbsup2

Mozes ali neces dobiti zvuk kakav treba da bude

Link to comment
Share on other sites

moguće je sasvim da ti se uz zvucnike bolje lezi nesto manje ili vise tamnija/svetlija varijanta.V dac je recimo po meni isuvise ugladjen pa bi mu legao malo ostriji snagas.To jesu nijanse ali bilo ih je i kod mene u raznim kombinacijama.Recimo nize serije snagasa su bile nesto ostrije i otvorenije i strasno im je prijao nac 72 i bilo je sve nekako u ravnotezi.Dok se sa dodavanjem snaznijeg i mocnijeg u basu 250 dobio potreban drive za zvucnike ali je bilo znatne redukcije u gornjem delu f.opsega.Zato sam cesto prizeljkivao nazad 160.Navikao sam posle nekog vremena i dobio sam i odlican srednji ton,ali ipak uvek ti visoki...Ipak kad je dosao nac 82 koji je dosta,ali bas dosta otvoreniji i transparentniji je tek leglo sve na svoje.Verujem da bi vrativsi 160 dobio preostar zvuk.Imao sam dosta puta priliku da imam paralelno dok se ne proda duplirane sprave i 4-5 puta priliku da se igram a/b poređenjima...nije uopste nebitno sta sa cime.

Link to comment
Share on other sites

Inace da se malo pojasni o razlikama i uparenosti serija... nac82 je bio 3 puta skuplji od 72.Po meni sasvim normalno da ne lezi na istom mestu.Sve u svemu upareno svaki sa svojim parom dobijja se slican balans.Nisu ni iste karakteristike snagasa i dosta je osetljivosću snagasa podeseno da je sve vrlo slicne glasnoće,kad su pre/power kombinacije u pitanju.Samo bolji snagasi rade sa puno većom rezervom struje i imaju ozbiljnija napajanja.

Link to comment
Share on other sites

Pa konkretno razlika izmedju napajanja kod qute i napa je jako mala, swe ukupna u snazi je 15wati. Razlika je takva da ne mora da slusa duze nego se cuje na prvu loptu, zvuk sa napom je tamniji. Ako neko ima zelju da se uveri sam dobro dosao je da popije kafu i cuje razliku. Ja bih li voleo da sam dobio wow efekat ali nisam, i nije mi ni malo drago. Msm da sam vec procitao na necijoj temi da je qute bolji zvucno bez napa.

Послато са HUAWEI M2-A01L уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Jeste tačno da se neki HiFi uređaji ne gađaju sa nekim drugima, i iako su svaki za sebe jako dobri, u paru daju rezultate nedostojne svojoj klasi. A onda opet iste te komponente, sa nekim drugima, rade jako lepo, a te druge sa nekim trećima lošije, a sa nekim četvrtima mnooogo bolje.

Qute važi kao neverovatan all-in-one uređaj u kojem je sve što je ugrađeno, jako dobro izbalansirano i upareno. Nisam ga slušao, ali to su internetske priče.

Superiniti važi kao još bolji.

Komponente su im jako dobro uparene. I to je to.

Link to comment
Share on other sites

v dac neće nikako da svira bez nap 100,To je dac sa v control i treba mu snagas da bi radio uopste.Jedan po meni skroman nepretenciozan sistem za slusanje sa pc-a,analogni ulaz ni nema.Za nesto bolje uzmes nap200 koji je odlican snagas, koji puni strujom zahtevne i dobre zvucnike i prostorije do 30-40m2 sa lakoćom.Slusao sam ga kod sebe i amp pravi vatromet,za moj ukus i uz moje zvucnike malo i too much bilo bi idealno za jednu audio prezentaciju da posetioci odu 100% napaljeni.To je bilo sa 282 i realno mislim da bi tu v dac sa tim uglađenim,mirnim karakterom(koji btw tako dobro allrounderiše sa bukvalno svakim tipom muzike i produkcije) moze jako dobro da legne uz nap200 koji je kao na steroidima.V dac sa nap 100 moze da bude samo sistem za jednu dečju sobu ili manji boravak uz efikasne zvučnike i to je tako naim i namenuo.Lično mislim da se pogubio uz taj opasan mali Harbeth, pa tumara po mraku.Imao sam nap90 i to je odprilike to- shoebox wonder,ali uz adekvatan par zvucnika,lako pokretljivih.Vise se pokretaču sviđa qute pa sto da ne,da ga malo ostavimo malo da uziva...Nap će ako nema efekta od njega lako naći kupca i usrećiti nekog sa lepo odabranim ostatkom sistema.

Ili da nastavimo sa zajedljivim komentarima da ogadimo čoveku i temu i forum ,kao i onom momku sto je kupio supernait pa se pohvalio kako uziva u njemu.

Aj malo uzivajte u onom ko sto ima i opusteno malo...

 

Link to comment
Share on other sites

Vlasnik sistema nema nikakav problem da kaze da nesto nije dobro cak i za sopstvenu komponentu....svi naim sektasi ucite od coveka,bez nemustih objasnjenja da to tako treba i tako je projektovano.

Sve se svodi da naim ima svetle i tamne preampe i letargicne i nadopingovane snagase,nema ni jedan uredjaj da je neutralan ...izbalansiranost se postize uparivanjem dva uredjaja sa ekstremnim karakterima,ako se tu ne ubode dobija se katastrofa.

Kad je nesto tri puta skuplje ne znaci da ne moze da se ubaci u postojeci sistem jer ce sve biti gore...ozbiljne firme decenijama neguju brand sound i po klasama daju sve vise i vise iste skole zvuka i i z generacije u generaciju uredjaja evolviraju.Koji je naimu sound signature,ko da je svaki uredjaj projektovao razlicit ingilir svaki sa drugacijim,ekstremnim ukusom ili drugacijim slusnim hendikepom.

 

I siguran sam da ce vlasnik sistema uzivati u sistemu i daljem poboljsavanju istog....na kraju krajeva sam je predocio nama i sebi trenutne nedostatke i mane,sto govori da je realan,sirokih pogleda,nezaslepljen brandom i da ce on to resiti i uzivati samo u nekoj drugoj kombinaciji.Vi koji ste nam objasnili zasto to tako treba,nazalost necete....slusacete doveka nesto lose i nikad to ni sebi ni drugima necete priznati,uparivacete svog obozavanog frankestajna sa njegovim soul mate-om i odusevljavati se debelo placenom ispodprosecnoscu.

Link to comment
Share on other sites

Nenade probaj još neke dobre stalke da čuješ maksimum iz lepo sklopljenog sistema zasnovanoj na probi u kućnim uslovima.Nap od koga nema veće koristi ulozi u ploče,one su vaznije od sprava i uzivaj u sistemu.Voleo bih jednom Harbeth čuti u akciji, verujem u velik napredak u odnosu na ls 3/5 a.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, patason said:

Sve se svodi da naim ima svetle i tamne preampe i letargicne i nadopingovane snagase,nema ni jedan uredjaj da je neutralan ...izbalansiranost se postize uparivanjem dva uredjaja sa ekstremnim karakterima,ako se tu ne ubode dobija se katastrofa.

Kad je nesto tri puta skuplje ne znaci da ne moze da se ubaci u postojeci sistem jer ce sve biti gore...ozbiljne firme decenijama neguju brand sound i po klasama daju sve vise i vise iste skole zvuka i i z generacije u generaciju uredjaja evolviraju.Koji je naimu sound signature,ko da je svaki uredjaj projektovao razlicit ingilir svaki sa drugacijim,ekstremnim ukusom ili drugacijim slusnim hendikepom.

Moram priznati da sam prvi put procitao realno sagledavanje filozofije koju Naim prodaje za razliku od preovladajucih opravdanja pretezno samih korisnika Naima u potrebi uparenosti komponenata odredjenih serija i cenovnog ranga bez koje se nemoze doci do tacno predvidjenog zvuka.

Gde je nestala zelja za malo originalnosti u sklapanju sistema kada se nesme skrenuti sa staze koju sam proizvodjac propisuje.

Kako, obzirom da se Naim korisnici vecinom iskljucivo medjusobno kapiraju i podrzavaju ne dosadi kada posete jedni druge i zateknu vec vidjen sistem i ocekivan zvuk.

Apsolutno sam svestan da je upravo Naim filozofija Vas licni izbor, sto pozdravljam i skidam kapu, ali gde je tu 50 nijansi sive i licni pecat u gradnji sistema.

Svakako, cestitke Nenade na realnom sagledavanju i trenutnom izboru komponenata, a narocito na izboru zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

@sondek dobrodosao si cim te put navede u bg, napravicu stalke kako sam i obecao samo malo da stanem finansiski na noge. A i moram da nadjem dobrog stolara. A i paspe neka fensi zvucnica za gram do leta @ab hvala na pohvalama, ja licno volim naim ali nemam problem da kazem kad mi se nesto ne dopada. Izmedju ostalog ovde smo da bi mozda nekad nekom pomogli pri kupovini.

Послато са HUAWEI M2-A01L уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Nenadapple said:

neka fensi zvucnica za gram do leta
 

Eto lepe ideje gde potrositi nap100 :D always And forever : SOURCE first!

Ipak probaj od nekog prvo stalke pre nego se resiš snagaša,količina bassa će da opadne,a visoki tonovi naročoto zasijaju pravim svetlom kad se takav zvučnik stavi na dobar stalak,samim tim sto će verovatno biti i visi,bar je moje iskustvo bilo sa standmountima takvo-linn verzija ls3/5a se pretvarala u čedo proseka kad se skinula sa stalaka.Moze da ti se tada i drugacije sklopi zvucni balans.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...