Jump to content


Kutije Onkyo d 77x


saleproka

Recommended Posts

Sto se tice kombinacije tvog Pioneer pojacala i SC-370, tu nista dok se ne proba jer ne znam kakav je Pioneer tj ne znam da li bi to bilo ono sto si ocekivao. Od ovog zvucnika sigurno neces dobiti muljav bass, to garantujem. Cena ovih zvucnika se krece izmedju 5-6000 din i za taj novac mozes naci samo stariju Pioneer CS seriju (npr CS-777) koja ima naglaseniji visoki opseg ali je nesto tanja u basu. Prednost ovih modela je to sto se relativno lako prodaju tako da ako ne leze tvom pojacalu neces imati problem da nadjes kupca.

Dakle za Dire Straits, chill out, electro muziku i mozda neki psy trance bice super za ovaj novac. Za metal i rock nece bas imati odgovarajuci zvuk ali iskreno ne znam ni jedan drugi cenovno slican zvucnik koji bi imao. Osim toga ako je zvucna integrisana racunaj na to da ona izmedju ostalog pojede i dobar deo frekventnog opsega ali od neceg mora da se krene, jel da :)

Link to comment
Share on other sites

@ Technicssss

Mnogo ti hvala na detaljnom objanjenju, mnogo mi je pomoglo mi da steknem siru sliku.
I izvini na blagom kasnjenju sa odgovorom, jer sam isprva uz kafu natenane uzivao u tvojim informacijama, i entuzijazmu pritom :)
Na sve to, relativni sam laik sto se tice opisanih inside-komponenti, pa je trebalo vremena da moj vise nego skromni HiFi um sve to obradi :)

Dakle, i ti smatras da treba da istrajem u odluci da spojim Pioneer A-229 i Onkyo SC-370, kao skromni ulaz u svet HiFi-ja.
Na kraju krajeva, doticnu kofiguraciju smatram privremenom, za period od oko godinu dana, kad cu (verovatno) da je "prerastem". Sa druge strane, mislim da je pomalo smesno, pretenciozno i na neki nacin "bezobrazno" da neko kao novajlija u HiFi svetu odmah krene sa nekim skupljim sistemom - na jos neigradjena cula, zar ne? :)

Ne znam kako ce sve to sinergijski da "zvucno izgleda", ali pri ovoj mojoj zeljenoj kombinaciji pre svega polazim od premise da su oba modela, Pioneer i Onkyo, u slicnom cenovnom rangu, i da su iz slicne epohe (Pioneer je iz '91. a Onkyo iz '88.) - u to doba zenita klasicnog HiFi-ja, vecina firmi nije isla mnogo ispod pragova zacrtane tolerancije kad se govori o prvim stepenicima u HiFI cenovnim nivoima. Ovo je naravno vrlo laicko glediste, cisto kao pokusaj osnovnog putokaza.   

Sto se tice Pioneer zvucnika CS-777, mislim da mi ne odgovaraju... pored SC-370 mi deluju prilicno "neuhranjeno" - plus su bassreflex (plus pozadi, na moj uski 5x3,5m prostor gde nemam mnogo mesta za pomeranje od zida), a zaista zelim da odmorim usi od njega na neko vreme :) ...
Na sve to, sa svojih 63x30x23 cm kabinet je tezak 4 kg, u odnosu na Onkyo 48x29x23 cm i 9 kg: to nam posredno govori i razlicitom kvalitetu izrade, zar ne? Recimo, ovi moji trenutni kikiriki zvucnici sa midi linije imaju 3 kg svaki, a nizi su vise nego duplo.  
Na stranu sto su tanji u basu, kako kazes... tu je dobri stari loudness da mnoge takve mane prefarba - ali i istakne ;)
Ozbiljno, sto se tice potencijalnih problema sa reprodukcijom rock i metala, za sada su mi jedina ocekivanja da ima jasnije definisan bas opseg, uz korektne srednje i visoke, da zvuk u globalu ne mulja i ne kresti. Mislim da ce sve to da radi kako valja, cak i rock i metal... Inace, u metal i rock svetu preferiram bendove koji su produkcijski stil izgradili kasnih osamdesetih, na primer sa nesto meksim zvukom bas bubnja, a ne ove moderne "bass drum kastanjete" koje vise pobude srednjetonce nego bass drivere :)

Dakle, Onkyo CS-370 happy pair :)
Krecem uskoro u nabavku (januar je najnezgodniji mesec u godini, prepun iskrslih troskova), i cim ih povezem, krecem u nabavku zvucne karte. Javljam detaljne utiske posle toga :)

Keep in touch, mister Technicssss, :)

Link to comment
Share on other sites

Bas sam iznenadjen za temu. Nisam ocekivao da ima jos ljudi za Onkyo kutije. Iskreno Technicsss znas oko Onkyo kutija svaka cast. Svidja mi se zvuk tih d66x i d77x ali mi se cena nikako ne uklapa. Te kutije su zvuk koji zelim i kakav meni prija za moje uvo. U svetu hi-fi ja sam dugo ali me nisu intresovali odredjeni modeli nego samo da ima dobar bas i visoke. Sad je to vec pocelo da mi smeta, zelim cistiji i jasniji zvuk. Od muzike slusam sta stignem, i sta mi se svidja, obzirom da radim na radiju. Najverovatnije ce leci Onkyo d 66 x ali pre toga da se dobro poslusaju, posto imam tu mogucnost

Link to comment
Share on other sites

Kada sam ja za Onkyo kutije cuo oni su za vecinu poznanika bila cista nepoznanica (doduse jos uvek su), a ovakvi forumi nisu ni postojali tako da sve se svodilo na ono sto mozes da procitas iz audio casopisa ili sto eventualno cujes od nekog poznanika. Prvi model koji sam cuo vise puta ali na zalost nisam jos uvek posedovao je SC-400. Sviralo je to na nekom starijem Technics pojacalu, bass duplo slabiji nego kod mene na tadasnjim Pioneer zvucnicima ali cist, mekan, slojevit, nikako jednolican kao na Pioneer, visoki daleko ozbiljniji, srednji u nekoj drugoj dimenziji... Toliko sam se primio na taj zvuk da sam normalno krenuo u lov na neki par zvucnika i prvo naletim na SC-350 (prvi sa leve strane na slici sa pocetka teme). Model nize klase, imaju bas monitorski zvuk, neutralni, detaljni ali zeleo sam jaci bass jer tada nisam navikao na kompresione kutije. I tokom godina izmenjao sam gomilu zvucnika ali uvek kada sam kupio neki Onkyo bilo mi je tesko da se rastanem od njega iako sam vec posedovao bolji model. Inace bilo je poznanika preko kojih sam narucivao zvucnike iz inostranstva tako da je vecina kupljena od prvog vlasnika sa naravno propalim vesanjima jer na vecini modela se koriste sundjerasta koja vremenom propadnu. Originalnih ima i u Srbiji za kupovinu, a nisu skupa za zamenu.

Trenutno sam spao na tri para, a za nekih pet dana na samo jedan par tako da sve osim SC-901 prodajem. Muziku u zadnje vreme slusam samo nocu jer nemam vremena, a posto imam dosta poznanika koji su ih culi nemam problem sa prodajom jer vec neko vreme me nagovaraju da se odvojim od nekih :D 

Pioneer CS-777 sam dao samo kao primer sta mozes da kupis za slicne novce, vidim da si i sam primetio razliku u konstrukciji i tezini kabineta koja je vise nego duplo veca na Onkyo. Sto se tonskih kontrola tice mislim da su one nezaobilazne na uredjajima i zvucnicima nize klase. Naravno ne mislim na ono klasicno koriscenje neiskusnih korisnika koji razmisljaju u pravcu "bass do kraja uz ukljucen loudness" vec prvenstveno na slusanje na flat podesavanjima pa onda postepeno uz korigovanje za po jedan stepen. Loudness je drugacije izveden u zavisnosti od proizvodjaca, kod nekih moze napraviti cudo od basa, a kod nekih ces imati utisak da se membrana trese kao luda, a bassa nema nigde.

E sad, trenutna ponuda je nikakva na KP. U odnosu na pre godinu dve jednostavno neverovatno. Cak i na Limundu se ranije pojavljivao u proseku na mesec dana po jedan par bilo koje serije, a sada se ne secam kad sam video neki njihov model na aukciji.

Link to comment
Share on other sites

@saleproka Zaboravih da te pitam za SC-900, da li si ih slusao samo na tvom pojacalu ili i na onim snagasima koji se vide na slici u oglasu? Mozda im Pioneer ne lezi...

Sto se tice cene za D-66X ako je kao sto si rekao na prosloj strani onda je prevelika. Na Nemackom ebay-u moze da naleti i SC-1500 za slicne pare tako da ako nije ti hitno sa kupovinom ja bih sacekao i vrebao :ph34r:

U medjuvremenu ako vec mozes da probas D-66X bez obaveze da kupis to naravno uradi, cisto da vidis kako se Pioneer uklapa sa njime.

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam Onkyo i nisam bio odusevljen uopste sa njima. Lik kaze da bolje rade sa mojim Pioneer 757 nego sa njegovim Rotelom. Ja sam uzeo na koji dan Onkyo d 66x da poslusam pa cu videti. Zvucno mi se mnogo svidaju i odgovaraju. Lep mekan bas, fenomenalni visoki i srednji. Po meni sve lepo uklopljeno u zvucnu sliku. Mana im je lepljeni dustcap i kabineti blago osteceni u transportu, ali sve se to da srediti... Pokusao sam slike da postavim al nece nesto

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da ne otvaram temu . Za sve je kriv @Technicssss sto od skora postadoh vlasnik Onkyo zvucnika . :) Procitah ovu temu i kopkalo me kako zvuce . Ukaza mi se prilika da u gostima cujem Onkyo zvucnike i to model SC 601 i svidelo mi se na prvo slusanje pogotovo kako starija produkcija na njima zvuci . Krenuh u potragu za zvucnicima ali slaba je ponuda bila uglavnom su bili osteceni, polu ispravni ili prepravljani drajveri . Trazio sam originalno stanje i naletih na model SC 660 . Odlicna kutija kako si je opisao . Imam osecaj kao da je veci zvucnik u pitanju .

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Da ne otvaram novu temu iskoristio bi ovu da pitam ima li neko iskustva sa Onkyo zvučnicima iz serije Fusion. Na netu nisam uspeo ništa da nađem. Konkretno me interesuje model Onkyo AV S89 i koja je realna cena ovih zvučnika.Posedujem njihov risiver TX-NR 3008 i veoma sam zadovoljan zvukom. 

Unapred hvala! 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 3.1.2017. at 4:54, Technicssss said:

SC- 200 / SC-400 / SC-600 / SC-900 takodje sviraju neutralno i postoji poboljsanje u srednjim prvenstveno zbog dodatog "pravog" srednjetonca. Kod ove generacije srednji koriste neku verziju "open baffle" gde iza srednjetonca postoji tuba koja vodi do otvora iz kutije. Dakle ono za sta mnogi misle da je bass reflex otvor - nije. To je otvor za srednejtonac. Takodje kabineti su kvalitetno uradjeni i odlicno dampirani.

Moze li neko pojasnjenje oko ovog otvora za srednjaka ? Kako to radi i zbog cega su to uradili na srednjotoncu ? Ima li neke veze sa onim sto je radio Dinaudio ?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupio sam SC 400 i mogu da potvrdim ove Technicssss-ove navode. Mogu reći sjajna i jeftina kutija. Jako,jako ozbiljno urađeni kabineti sa odličnom završnom obradom. Zaista su se Japanci potrudili.Čak je i okvir grila od drveta a platno originalno i još uvek je veoma lepo i elastično.trajaće to još dugo godina iako su kutije davno napravljene. Na prvi mah se vidi da nisu štedeli i da su korišteni kvalitetni materijali.

Zvuk je baš kako ga je i cenjeni kolega opisao - neutralan. Svega ima dovoljno.Kutija je kompresiona i ima jasan definisan bas kojeg nema previše pa da mora da se smanjuje. Na prvo slušanje se pomisli da ga je malo.....ali... ima ga baš koliko i treba da ga bude za normalno slušanje,normalne muzike u normalnoj prostoriji. Nije dominantan i ne treba da bude.Ja volim da čujem sva tri opsega.Može da se sluša,čini mi se,ceo dan a da ne zamori.

Visoki -perfekt !

Srednji ,kod mojih,super. "Rupa" od srednjaka je dampirana.Dali fabrički ili je prethodni vlasnik dampirao ali meni to radi baš kako treba. Malo sam smanjio potove na srednjacima (30 %) i sad je to - to !

Kutija za svaku preporuku a posebno za ljubitelje hi fi -a koji ne mogu da odvoje puno novca za uživanje u muzici. U klasi zvučnika do 120-130 eura nisam čuo bolji.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

 

Pozdrav svima, pošto vidim da je Technicssss veliki poznavalac Onkyo zvučnika, hteo sam da pitam za mišljenje o modelu Onkyo sc 585, u pitanju su podnostojece kutije, razmišljam se da ih kupim.. Inače imam Braun l710 zvučnike, odlične, ne bih ih menjao, uparene sa Akai 1030l risiverom, al me uhvatila želja da probam-čujem još nešto, pošto sam nov u tim vodama, mislio sam nešto sa malo dubljim, izraženijim basom, za povremeni izlet u elektronsku muziku. Razmišljao sam o nekim basreflex zvučnicima, al mi između ostalog zapao i ovaj Onkyo za oko. Cena 100 evra. https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/onkyo-transmisionline-audiofilske-z-kutije-sc-585/oglas/94404968?filter_id=667267740 Da li bi dobio nešto sa ovim modelom, mislim, da ne zvuči lošije od Brauna. Naravno, otišao bi da ih čujem, al reko, da pitam vredi li ići.. Hvala unapred.

 

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da imaš zvučnike iz vremena Woodstoka uradi lepo refresh skretnice i ozicenje u njima sa vandenhull zicama taj AKAI(i njemu treba dobar refresh ako je to uopšte izvodljivo i isplativo) će da rikne od iznemoglosti kad spojiš Onkyo koja nije nista posebno kutija zato i kosta 100 evra. 

evo ti jedan prevod sa Nemačkog foruma iz 2009 Нова цена за пар није 600 €. Мислим да употребљена цијена треба бити мања од 100 € (пар). Онкио у то време заправо није имао ништа посебно у вези звучника.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...