Jump to content


DIY USB A-B Kabl


Father

Recommended Posts

8 sati ranije, patason said:

ako dodje na 90% (necemo biti skromni,nevalja) bice fenomenalan-samo dalji razvoj ne sme da kosta nista para samo vremena i rada!

Zapravo, ako malo okratim jednu stranu kabla (zbog apsolutne simetrije provodnika po celoj duzini) time cu umanjiti vrednost materijala, dozvolicete da mu dodam jos jedan dobar a relativno jeftin provodnik tj. podebljam masu iako ne znam da li cu time nesto dobiti ipak bih ulozio malo truda i max 5evra.  :P

Ovo je samo razmisljanje. Bice dodat tako da se moze opet ukloniti...ako bude uopste dodat tj. potrebe.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 sati ranije, RingeRaja said:

 

2 sati ranije, ab said:

 Ovo je samo razmisljanje. Bice dodat tako da se moze opet ukloniti...ako bude uopste dodat tj. potrebe.

Pokušaću da sa jednom interesantnom srebrnom žicom nešto uradim (ako bude bilo viška), ako ništa, biće bar interesantno, ko zna, možda se nešto desi.

Boldovano me je vodilo kod izrade Pirelija,

Gotov recept za izradu USB kabla, je kao  kuvanje supe iz kesice,

ne mozete da pogresite,sve je vec spremljeno, ali ukus ....

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam već napisao, bilo je to jedno interesantno prijatno i poučno veče.

Što se tiče slušnih utisaka nemam naročito šta da dodam, kolege Father, ab i Patason koji su zajedno samnom bili učesnici testiranja su u kratke,a i malo duže crte izneli utiske. Ja se u potpunosti slažem sa njima, mada ja nisam bio učesnik blajnd testa, pošto je neko morao i da menja kablove^_^

Ono što je meni drago da je test bio dobro sproveden i da je dao dobre i relevantne rezultate. Razlike između kablova su bile očigledne i jasno definisane, tako da je stepen slaganja u vezi onog što smo čuli nedvosmislen.

Desi se vrlo često kada nešto testiramo da su razlike dlaka levo desno i da smo u dilemi šta kako svira. U ovom slučaju zaključak je jednoglasan, mnogo više nego što se na osnovu pisanja može zaključiti. Tako da sve one priče o placebo efektima i o tome kako ovo ili ono ne utiče na zvuk padaju u vodu kada su u pitanju pravilno odrađeni testovi i sistemi u kojima te razlike mogu da se čuju.

Razlike su jasno prikazane i zato što smo imali na testu tri dosta različita kabla, pa se one lakše uočavaju.Nekada testiramo uređaje/kablove koji su jako slične kategorije i karaktera zvuka, tu su razlike teže uočljive.

Najlakše je uočiti razliku između dobrog i lošeg, između dva dobra malo teže. Takav je bio i ovde slučaj. Najuoćljivija je bila razlika između mog, radnog kabla i ostala tri. Sva tri gostujuća kabla su dobra , znatno bolja,ali su dosta različita po konstrukciji i samim tim i po zvuku, pa smo mogli jednoglasno da se odredimo prema njima. Kao što je napomenuto, jedan DIY klasičan bakarni,  jedan DIY od posrebrenog bakra i jedan nedvosmisleno vrhunskii sa recepturom znanom proizvođaču, koji svojom uravnoteženošću i slojevitošću pripada objektivno drugoj kategoriji, tako da mene ne čudi da ga je njegov vlasnik AB bez problema prepoznao po zvuku.

Naravno sve pohvale Fatheru,( koji je  u neku ruku bio i inicijator testa i cele ove priče) i AB-u na entuzijazmu i na kablovima koje su napravili i doneli. Ti kablovi nisu možda klase kao Pireli, ali nisu ni mnogo lošiji, pogotovo ako se implementiraju u sistemima koji su zvukom komplementarni sa njima.Oni su poređeni sa jednim izuzetnim kablom pa se stiče pogrešan utisak da su lošiji nego što objektivno jesu. Ta dva kabla su bolja od mase firmiranih za daleko veće pare! samo, ponavljam treba ih pravilno uklopiti u adekvatan sistem.

Iz ovog testa se izrodio još jedan urbani mit: Da li su dva Pirelija, AB-ov i Ringe Rajin isti?

Ja lično mislim da jesu, ali da su različiti sistemi i različiti načini testiranja dali prividno oprečne rezultate. Ali, naravno ništa od nagađanja, proverićemo.

U svakom slučaju,  kod mene, uskoro, ponovo, veliki test USB kablova sudar Titana, Pireli protiv Pirelija ! :) A da nam ne bude dosadno pokušaću da pribavim još neke kablove za test, ima Zoki još dva vrhunska modela, možda onaj Kimber Select koji je već bio, videću šta je izvodljivo...

 Ono što je ostalo nedoumica  vezano za enigmu Pireli je određeni nivo nagađanja, sobzirom da sem RingeRaje niko nije čuo njegov Pireli u njegovom sistemu. Tako da lično mislim radi relevantnosti testa i rezultata treba testiranje da ponovimo u Ringerajinom sistemu!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zoranzu said:

Boldovano me je vodilo kod izrade Pirelija,

Gotov recept za izradu USB kabla, je kao  kuvanje supe iz kesice,

ne mozete da pogresite,sve je vec spremljeno, ali ukus ....

Citanje izmedju redova je rudnik zlata :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, SUROKVL said:

U svakom slučaju,  kod mene, uskoro, ponovo, veliki test USB kablova sudar Titana, Pireli protiv Pirelija ! :) A da nam ne bude dosadno pokušaću da pribavim još neke kablove za test, ima Zoki još dva vrhunska modela, možda onaj Kimber Select koji je već bio, videću šta je izvodljivo...

 Ono što je ostalo nedoumica  vezano za enigmu Pireli je određeni nivo nagađanja, sobzirom da sem RingeRaje niko nije čuo njegov Pireli u njegovom sistemu. Tako da lično mislim radi relevantnosti testa i rezultata treba testiranje da ponovimo u Ringerajinom sistemu!

Slazem se - inicijatori clash-a Pirelli-ja su posredno Ringe i ja, pa shodno tome bi trebalo organizovati kod njega i mene taj test. Najbolje na oba mesta.

Link to comment
Share on other sites

Samo napred!

Korisnije bi bilo da nabavite belo svetske  ale od USB kablova,i sa time se merite, pa da znate gde ste,

nego da jurite svoj rep i proveravate da li je Pireli sa jednim L ili dva LL...:ph34r:

Tacno se vidi tj pise da u tonsko izbalansiranom sistremu kabel koji ima naglaseni gornji spektar -nece se uklopiti i obratno,

u sistemu kome treba podici gornji deo-USB kabel sa izdignutim(oslabljenim donjim opsegom)dace balans i ispeglace zvuk

 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, mene više interesuje da ukrstimo koplja sa nekim markiranim, što reče Zoki, belosvetskim, neko da tražimo dlaku u jajetu, pošto znam kakvi su FTA kablovi, svi koje imam upravo su Zokijevi.

Jedino što ću da napravim eksperiment sa pravljenjem interkonekta od srebrne žice, dogovorio sam sa Zokijem, pa da ga malo isprobam kod mene, više fore radi, na kraju će svakako da bude parnjak novopridošlom CD plejeru, a možda čučne i negde između, umesto nekog FTA.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, RingeRaja said:

Jedino što ću da napravim eksperiment sa pravljenjem interkonekta od srebrne žice, dogovorio sam sa Zokijem, pa da ga malo isprobam kod mene, više fore radi, na kraju će svakako da bude parnjak novopridošlom CD plejeru, a možda čučne i negde između, umesto nekog FTA.

Sta, FTA?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Sta, FTA?

Ne, biće srebrna žica, ona koju si mi ti preporučio kad mi je Zoki pravio kablove za napajanje, pa će da se plete i još neki zahvati pride.

Hoću nešto da proverim, a za to mi je potreban dobar srebrnjak, što mislim da će ovaj na kraju da ispadne.

Ako bude fijasko ići će kao drugar za CDP, ali se ipak nadam da će da bude malo drugačije.

Pošto sam uzeo solidnu metražu, mislim da će da pretekne i za jedan fin USB, pa možemo i njega da turimo na probu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, RingeRaja said:

Ne, biće srebrna žica, ona koju si mi ti preporučio kad mi je Zoki pravio kablove za napajanje, pa će da se plete i još neki zahvati pride.

Napravio sam od te zice UTP kabal od HiFace EVO do EVO Dac-a za I2S vezu sa Telegartner-ovim RJ45 konektorima, od 8kom uvrnuo 4 parice, svaku paricu u teflon cevcicu, pa u sirm, pa u teflon... cisto kao ideju - u tvom slucaju ti je i to interkonekcija.

Razmisljaj o tome.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...