Jump to content


Koji polovni Luxman amp sa oglasa za Proac Tablette?


anubisgrau

Recommended Posts


Ne znam zasto sam se uhvatio za Luxman sem intuitivno. 

Treba za poklon da kupim pristojan Luxman amp sa gramofonskim ulazom koji ce da svira sa Proac Tablette starije generacije.

Kupuje se na KP, sta bi cenjenom pucanstvu iz kategorije ovih do 100e bio prvi izbor i da li u nesto jacoj cenovnoj klasi recimo do 200e ima nesto sto se ne propusta?

http://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data


=1&data[ad_kind]=goods&data[category_id]=1&data[group_id]=117&data[order]=posted+desc&data[keywords]=Luxman&data[list_type]=search

 

Za sada su: A225, L2, A312, LV101, LV111, LV 92, sve u rangu 50-100e

Malo iznad jako sexy SQ707 stariji od ovih za 130e

 

Hvala!

 

 

Ako mislite da neki drugi amp sa oglasa u KP zasluzuje preporuku u cenovnom rangu do 100e, pucajte.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Willi Studer said:

Ne može 100 evra da pogoni te zvučnike kako treba. Od Luxmana ništa ispod L-405. Ili uzmi MF A1 i voziš se.

+1 za A1.

Videh upravo da ima jedan na KP (da ne reklamiram). ;)

Doduse nije 100 eura, ali je manje od 200 eura sto je sasvim OK ukoliko nije imao ozbiljnijih havarija.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Kuršum said:

Do 100-tke, a da će da vozi te malce, samo Cyrus one.

E sad, pretpostavljam da je Luxman bio ideja i zbog sexy look-a, što ovim Englezima nije jača strana, al'....ne *ebe lep, nego uporan....rekla bi starinska mudrost. :P

Za Cyrus potpisujem ima odlican phono, ja nisam probao! Kod mene je kec gonio Dynaudio focus 110 i to momack kao i rega Elex iz 90' i neke! Topla preporuka u toj cenovnoj klasi....

Link to comment
Share on other sites

Ти звучници су декларисани са  84dB/2.83V/m . Значи да нису баш осетљиви те с тим појачавач који нема бар четири излазна транзистора неће баш моћи да се избори са њима. Знојиће се али свираће.

Link to comment
Share on other sites

Nait 3,drugar okoreli dugogodišnji Cyrus fan koji ima Tablette zamenio sajrusa sa kojim je proac zvučao tanko i presvetlo i prezadovoljan je.84db tu nije problem,slusao sam ls3/5a standard sa 83db sa takvim ampom i pokretao ih je bez problema.Fono sekcija je odlična,uz kartice se menja mm/mc.Slazem se sa ostalima da je 200 malo za taj Proac.

Link to comment
Share on other sites

On 12/28/2016 at 1:15, Willi Studer said:

Ne može 100 evra da pogoni te zvučnike kako treba. Od Luxmana ništa ispod L-405. Ili uzmi MF A1 i voziš se.

 

kojom metodom da utvrdim stepen majstorske redaljke na A1 ili A100 (ima oba na KP, jedan je barem posteno priznao)?

https://www.kupujemprodajem.com/Musical-Fidelity-A1-40868183-oglas.htm?filter_id=58499964

https://www.kupujemprodajem.com/Musical-Fidelity-A100x-40675274-oglas.htm?filter_id=58499964

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Proac 8 Signature, to je dosta slicno, uvijek sam ih pogonio sa dobrim lampama, 211 ili 6c33. Naravno da moze i bolje ali treba kvalitetan tra nzistorac tipa Krell i sl. Sa ovim jeftinijim pojacalima se nebi bas usrecio, svirat ce Proaci dosta solidno ali daleko je to od toga sto ta mala cuda mogu. 

Mnogi su se razocarali u Proac jer nisu bili pogonjeni pravim pojacalom.

S obzirom da sam imao i Luxman L550 savjet je da zaobiđes Luxmana uz Proac osim ako mozes uzeti njihove top modele, ovi jeftiniji su tek prosjecni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...