Jump to content


Zvucnici za Harman Kardon HK6100


vrobec

Recommended Posts

3 sati ranije, Kuršum said:

 

Gde si ti video da je Gox rekao da i nisu nešto?

Komšija,učinilo mi se, da je Gox napisao negativan komentar,izvinjavam se, moj previd:rolleyes:Tvoj savet JBL za Harman je bio ok!Smatram da je NAD bolje pojačalo, i da mu je trebalo dati šansu, sa boljim kutijama.E sad, ako je kolega hteo, isključivo vintage,to je i kupio.Tako da je sve u redu, nema potrebe za konfortaciju NHF;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 sati ranije, microfarad said:

Tvoj savet JBL za Harman je bio ok!Smatram da je NAD bolje pojačalo, i da mu je trebalo dati šansu, sa boljim kutijama.E sad, ako je kolega hteo, isključivo vintage,to je i kupio.Tako da je sve u redu, nema potrebe za konfortaciju NHF;)

U momentu kad sam se ja uključio, JBL iz L serije je bio već odluka pokretača teme ili je više naginjao na tu stranu (jer u jednom trenutku je moja preporuka bio i Pioneer HPM60). L19 nije bio ni opcija koju sam savetovao, jer ga u to vreme nije ni bilo na oglasima, ni moj prvi pik. Komunikacija se uglavnom svodila na to šta od ponude JBL-a iz L serije a da se nalazi na KP-u, vredi novca koji se traži, šta neće da bude problem za HK6100 i njegovih 2x30W, šta je u stanju koje bi se moglo opisati kao korektno/dobro, a da se sve zajedno uklapa u budžet koji je predviđen. Sve to zajedno, uz činjenicu da se nije mnogo toga pojavilo za mesec dana, a da mogu da se uvaže prethodno navedeni kriterijumi, dovelo je do sadašnjeg izbora. I pored svega, mislim da je izbor bio dobar, a najvažnije, kolega je prezadovoljan. Ono što će pojedini zameriti kod L19, verovatno se odnosi na visoke, ali će onda to zameriti i mnogim drugim zvučnicima iz L serije, jer većina ima visokotonce iz tog perioda i tog koncepta. Neko to voli neko ne.

NAD nije pominjan, a da budem iskren, ja zvuk NAD-a nešto i ne ljubim, pa ne bih u savetovanju oko toga ni učestvovao. Sve vreme je potraga bila za onim što će biti zakačeno na HK.

Sa što se HF tiče, nije ih bilo, to tako zazvuči kad čovek nedovoljno razbuđen ili tek probuđen pise. Ne zameri. :)

 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, vrobec said:

Sto se mene tice moze katanac. Nema potrebe za dalje rasprave kada sam vec uzeo najbolji zvucnik na svetu i imam izvanredno pojacalo. :D

U svakom slucaju veliko hvala svima jos jednom!

Sve su pogresno skapirali... :D L19 je odlican zvucnik i ako ti bude pod rukom, mozes i jaci HK da pazaris, JBL voli snagu... I razlikuje pojacala veoma dobro... Uzivaj!!!

Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2016 at 22:50, Technicssss said:

Kada je rock ili hard rock muzika u pitanju, vecina nas zna koji instrument proizvodi bass i kolika je njegova povrsina. Taj zvuk ni jedan drajver manjeg precnika ne moze verno preneti jer jednostavno nema povrsinu za takvo nesto.

Kada sam govorio o precniku basa mislio sam na kvalitetno uradjene kutije sa propisno debelim stranicama kabineta i dobro uradjenim dampingom. Takvim kutijama nije nikakav problem da sviraju u 15-20 kvadrata.

Po mom misljenju bass koji proizvodi veliki drajver i bass koji proizvode mali drajver uz pomoc kabineta i bass reflexa su skroz drugaciji. Taj bass koji proizvodjaci "izvuku" iz manjeg kabineta sa manjim drajverom, a sve se to prodaje kupcima kao tehnoloski napredak je samo napumpan mid bass ili boost na nekim frekvencijama zahvaljujuci tjuniranju kutije i duzini bass reflex tube. Kao neko ko vise od decenije slusa iskljucivo kompresione zvucnike odmah prepoznam koji bass koji pravi tuba jer jednostavno on ima svoj prizvuk. Takav bass je za mnoge zanrove muzike odlican ali za rock jednostavno (bar po meni) nema taj kick. 

 

Sa ovim bi se sasvim složio.

Dodao bi još, ako se uradi akustika sobe onda može da svira i veliki zvučnik. Limitirati veličinu bas jedinice naspram veličine sobe nije sasvim ispravno. Stime da veliki zvučnik brže dovede do akustičnog zasićenja, ali ako je akustika dobra on bolje prikaže muziku pre samog zasićenja.

Razlog zašto su u zadnjih 25 godina kabineti postali uski jeste pritisak koji je vršio ženski lobi na HI FI industriju. Po njihovom ukusu kabineti iz 70ih i 80ih su mnogo ružni, debeli i zdepasti, i oni ne žele to da vide u kući. Kabineti su postali uski, laki za preneti zbog usisavanja, elegantni i "lepši" ali su zvučno grozni.

"Wives control 88% of electronics purchases indirectly through their influence or directly by making the purchase themselves, according to a study by the Consumer Electronics Association."

 

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa ovim i podrzavam vas kao korisnik zdepastih i debelih kutija iz 1971 sa 12 " basom. Planiram da uskoro menjam kutije ali bih da ostanem na necemu slicnom ali mnogo mladjem i polako kapiram koliko je tesko naci upravo to.Mnogo je dobrih podnostojecih kutija sa 8 " i 10'' -kama ali ja bih 12",cak i 15 " ! Od viska glava ne boli. :)

Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2017 at 12:09, Peter said:

Slazem se sa ovim i podrzavam vas kao korisnik zdepastih i debelih kutija iz 1971 sa 12 " basom. Planiram da uskoro menjam kutije ali bih da ostanem na necemu slicnom ali mnogo mladjem i polako kapiram koliko je tesko naci upravo to.Mnogo je dobrih podnostojecih kutija sa 8 " i 10'' -kama ali ja bih 12",cak i 15 " ! Od viska glava ne boli. :)

Mogu i dva bassa od 12"...po zvucniku :D

 

CantonReference1KAudiopolis-03.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...