Jump to content


Zvucnici za Harman Kardon HK6100


vrobec

Recommended Posts

On Thursday, December 29, 2016 at 0:11, vrobec said:

Ne recem nista. :)  Sta ti kazes o toj kombinaciji? Koji model Canton-a?

 

On Thursday, December 29, 2016 at 6:32, dude said:

Verovatno je mislio na mene, ali ja zbog sukoba interesa moram ostati neutralan :D

Ma kakav sukob interesa, ovde mnogi otvoreno nude svoje uređaje. Ti svoje zvučnike nigde javno nisi nudio, mi smo ih preporučivali.

@vrobec kolega dude prodaje Canton Karat 60. Slušao ih je sa HK 680, zato ga je trotter upitao kakva je kombinacija HK i Canton. Cena je čini mi se bila oko 150€.

 

p.s. biće jedan JBL L86 na oglasima za koji dan, mislim posle NG i čini mi se da će biti normalna cena, tako bar kažu moji obaveštajni podaci.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, Kuršum said:

 

Ma kakav sukob interesa, ovde mnogi otvoreno nude svoje uređaje. Ti svoje zvučnike nigde javno nisi nudio, mi smo ih preporučivali.

@vrobec kolega dude prodaje Canton Karat 60. Slušao ih je sa HK 680, zato ga je trotter upitao kakva je kombinacija HK i Canton. Cena je čini mi se bila oko 150€.

 

Fala kolezi Pantiću, ali samo jedna ispravka, Karat 40 je u pitanju, cena je bila i ostala 150 evra, a oglas je još uvek aktuelan  na forumu. Slušani su sa dva harmana, 650 i 680, ja sam bio zadovoljan, ali ne znam kakav je HK 6100 tako da ne mogu dati preporuku u tom smislu.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma nema ovde sukoba interesa, bitno je da covek bude zadovoljan onime sto kupi, a ako je prodavac sa foruma to je onda sigurnija kupovina nego kod velike vecine KP i limundo prodavaca.

Nego posto vrobec rece da moze da se protegne do 400 evra ako proda svoje zvucnike, kakvi su ovi, da li ih je cuo neko?

https://www.kupujemprodajem.com/Jbl-lx-155-41015053-oglas.htm

Rade na 8 ohm, 93 dB osetljivost, mozda ce HK 6100 moci da se izbori sa njima kako treba i da ih gura do eventualne nabavke boljeg pojacala, a zvucnici mogu da ostanu za slusanje na duze staze...

Link to comment
Share on other sites

On 31.12.2016. at 4:36, Technicssss said:

Ma nema ovde sukoba interesa, bitno je da covek bude zadovoljan onime sto kupi, a ako je prodavac sa foruma to je onda sigurnija kupovina nego kod velike vecine KP i limundo prodavaca.

Nego posto vrobec rece da moze da se protegne do 400 evra ako proda svoje zvucnike, kakvi su ovi, da li ih je cuo neko?

https://www.kupujemprodajem.com/Jbl-lx-155-41015053-oglas.htm

Rade na 8 ohm, 93 dB osetljivost, mozda ce HK 6100 moci da se izbori sa njima kako treba i da ih gura do eventualne nabavke boljeg pojacala, a zvucnici mogu da ostanu za slusanje na duze staze...

Ja skoro da ne vidim razliku izmedju 55 i 155.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na kraju uzeo JBL L19. Zvuk je onaj koji sam hteo i trazio. Mogu misliti kako zvuce veci JBL zvucnici L serije sa 10" vuferom.

Hteo bih se zahvaliti svima na pruzenoj pomoci i sugestijama. Posebno bih se zahvalio clanu Kursum koji mi je najvise pomogao i savetovao, uvek strpljivo odgovarao na poruke.:)

Imate li neki DIY predlog za stalke? :)

 

PS: NAD C352 i Mission 734 idu na dobos. Zadrzacu HK6100 i JBL L19.

 

Link to comment
Share on other sites

MonitorAudio serija Bronze nisu skupe kutije,na oglasima se ,mogu naći povoljno a uz to su i mnogo novije od JBL vintage modela. Nad i MonitorAudio sviraju odlično za novce koliko koštaju.Da nisi kupovao JBL, Harman, i da si prodao Mission sigurno bi mogao da uzmeš neki polovan MA,ovako što reče Surokvl sada je gotovo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Gox co. said:

Nikako ne sviraju... Taj L19 su uboli kao prstom u noshu... A i Kursum je mozda ubo prst u noshu... :-)

 

42 minuta ranije, microfarad said:

JBL L19 i nisu baš nešto,potpuno sam saglasan sa kolegom Gox om.Drugo, Nad je bolji pojačavač od Harmana. Trebalo je kupiti, Monitor audio zvučnike i upariti sa tim nadom.To bi bila, mnogo bolja kombinacija.

Gde si ti video da je Gox rekao da i nisu nešto?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, microfarad said:

MonitorAudio serija Bronze nisu skupe kutije,na oglasima se ,mogu naći povoljno a uz to su i mnogo novije od JBL vintage modela. Nad i MonitorAudio sviraju odlično za novce koliko koštaju.Da nisi kupovao JBL, Harman, i da si prodao Mission sigurno bi mogao da uzmeš neki polovan MA,ovako što reče Surokvl sada je gotovo.

Da, Monitor Audio koji može da se uzme za novce, koje košta onaj JBL, recimo BX2 je sigurno bolji. Ajde molim te nemoj da tvrdiš koješta, ti zvučnici su dve kategorije niže.

Drugo nije tražio zvučnike za Nad, nego za Harmana koji je već imao. A ako je pametan taj Nad će da proda. Tako da šta god da rekoste, čovek je prezadovoljan onim što je dobio.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, SUROKVL said:

Trebao je da kupi JBL Ti 200, ali sada je gotovo :(

Ti pametnjakoviću, što ga nisi posavetovao? :D

I nije bolje da je kupio Ti 200, to je isti k.... ko da je kupio MA BX2. 

Čovek je hteo zvuk vintage JBL-a i zvučnik koji će lepo da se upari sa njegovim HK6100 i njegovih 30W i to je i dobio. Nije L19 bio prvi pik, ali je bio povoljniji od drugih, sa prodavcem koji je bio otvoren za sva pitanja i zahteve, itd. pa je pobedio.

To što ste vi ubeđeni da ti noviji limeni visokotonci sviraju bolje, to je druga stvar. :)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Kuršum said:

Ti pametnjakoviću, štonja nisi posavetovao?

I nije bolje da je kupio Ti 200, to je isti k.... ko da je kupio MA BX2. 

Čovek je hteo zvuk vintage JBL-a i zvučnik koji će lepo da se upari sa njegovim HK6100 i njegovih 30W i to je i dobio. Nije L19 bio prvi pik, ali je bio povoljniji od drugih, sa prodavcem koji je bio otvoren za sva pitanja i zahteve, itd. pa je pobedio.

To što ste vi ubeđeni da ti noviji limeni visokotonci sviraju bolje, to.je druga stvar. :)

Zar pored tebe, vrhunskog savetnika da se ja trpam gde mi nije mesto. Uostalom tražio je vintage, šta je tražio to je i dobio čovek zadovoljan, svi sretni, samo ti besan :D

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, SUROKVL said:

.....Uostalom tražio je vintage, šta je tražio to je i dobio čovek zadovoljan, svi sretni, samo ti besan :D

Ne zameri, zaboravio sam smajlića iza prve rečenice da turim, nije bila namera da zvuči kao što zvuči, turio sad. Poenta je bila u ovome što si na kraju napisao. :)

p.s. nisam besan mame mi, samo sam u vintage gardu. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...