Jump to content


Micromega MyDac


dragan333

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Please Note: There are particular operating systems known to have problems with Micromega Mydac Usb Audio:

  • Windows 7 Professional
  • Windows XP Media Center Edition 2003
  • Windows XP 64-bit Edition

If you encounter problems with the direct download for these operating systems, please consult the driver download manager for the specific Micromega Mydac Usb Audio model.

http://semantic.gs/micromega_mydac_usb_audio_driver_download

-------------------------------------------

My 2 week experiment with the Micromega MyDac hasn't been without issues. Connected to my Windows 7 Thinkpad, there is occasional stuttering (usually happens during first few songs of new listening session), occasional tiny clicks/pops during playback and sometimes the system just stops working. For some reason, sometimes Windows just stops recognizing the MyDac and hence there is no playback from foobar/iTunes (unknown output device error). This gets solved by disconnecting the MyDac, shutting down the music player apps and trying connecting again (quite a pain).

http://forums.stevehoffman.tv/threads/entry-level-dac-wars-any-opinion-or-suggestion.316210/page-2

-----------------

Sve gore navedene opcije treba probati. Ukljucujuci I od Aleksandra75, od SonicHamera,...i ostalo

Link to comment
Share on other sites

Nisi napisao da li se to desavalo od pocetka (od ubacivanja Rege u sistem) ili od nedavno?

Aleksandar ti je odlicno sugerisao da sistemom eliminacije mozes najlakse da utvrdis da li je problem vezan iskljucivo za pc usb vezu ili se javlja sa svim ostalim izvorima. Vezano za usb, mozes da probas i da napajanje Rege prikljucis na neki drugi schuko (da ne bude na istom kao pc, ostali uredjaji, lampa ili ostalo). Takodje, skini program LatencyMon ili neki od tih koji prikazuju koji procesi prave problem kod drop-out i probaj da uskljucis proces koji pravi problem. Koliko vidim, komp ne sluzi iskljucivo za audio video reprodukciju vec preko njega surfujes netom i deluje kao obican neoptimizovani kucni racunar kod kojih ima gomila procesa u pozadini koji mogu stvarati problem sa usb reprodukcijom a kojih nisi svestan. Moras prvo utvrditi uzrok.


Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, dragan333 said:

Probao i optiku i koax. isto se desava.

 

28 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Zahebi za pocetak USB, uzmi CD player spoji coaxom na DAC.
Moras da krenes sistemom eliminacije

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

 

17 minuta ranije, trotter said:

Nisi napisao da li se to desavalo od pocetka (od ubacivanja Rege u sistem) ili od nedavno?

Aleksandar ti je odlicno sugerisao da sistemom eliminacije mozes najlakse da utvrdis da li je problem vezan iskljucivo za pc usb vezu ili se javlja sa svim ostalim izvorima.

 

Koliko vidim već je probao i coax i optiku. A pošto na kompu nema nijedan drugi izlaz sem USB-a, pretpostavljam da je probao neki CD ili sl.

p.s. Strikane, kakva sad Rega te spopala? :D

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao problem sa USB pucketanjem prvih nekoliko dana kad sam kupio Musical Fidelity V90 Dac, tada sam koristio W8, sada W10, isti laptop. Problem sam uocio i resio preko nekog programa za pracenje latencije, ne secam se kog ni na koji nacin. Uglavnom, od kad sam to podesio sve radi kako treba, i posle migracije na W10. Mislim da sam nesto pisao o tome na forumu u temi o MF V90, ne secam se tacno.
Meni deluje kao klasican softverski problem, nadam se i verujem da nije hardverski kod Draganceta.


Link to comment
Share on other sites

jel imaš uopšte cd plejer? Mslm ne onaj u kompu.Probaj to preko koax ulaza,da ne misliš o pc-u.Ako nemaš mogu da donesem nesto da probamo.Izmenjaj i stekere malo.Ne znam kakvo je puckanje,ali bude toga i od kućne instalacije.Imao sam jedan amp koji je pravio direktan prenos rada frizidera,drugi je brinuo o fenu,fono sekcije o radio prijemu...

Link to comment
Share on other sites

Probao je covek da koristi i televizor kao output i cd player, probao je sve ulaze koje dac ima i nije poenta u tome.

Poenta je da dac pucketa i kada su iskljuceni svi input kablovi fizicki u njemu, znaci kada je na standby-u on pucketa.

To moze da bude vezano za struju u stanu, ali posto je njegov drugar probao kod sebe dolazimo do toga da nije ni to.

Na DAC-u je najnoviji firmware, tako da je i ta opcija iskljucena.

Ostaje jedino da predlozite coveku dobrog majstora ako znate, pa da covek pogleda sta je u pitanju..

Link to comment
Share on other sites

Spojen drugi dac Marantz Hd-Dac1 radi kao sat nema greske! Definitivno je dac u pitanju ili cu ga vratiti vlasniku ili ce platiti popravak vecina vas ovde zna moju situaciju i jednostavno to nije stvar koja je mogla crci tek tako da bih dozvolio da me neko vesla samo zelim da budemo fer i korektni cena je jedno al ako se kaze novo onda je to  novo i ne treba nakon 48h odjednom ne radi! Mislim da ne trazim mnogo samo istinu... 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

jel imaš uopšte cd plejer? Mslm ne onaj u kompu.Probaj to preko koax ulaza,da ne misliš o pc-u.Ako nemaš mogu da donesem nesto da probamo.Izmenjaj i stekere malo.Ne znam kakvo je puckanje,ali bude toga i od kućne instalacije.Imao sam jedan amp koji je pravio direktan prenos rada frizidera,drugi je brinuo o fenu,fono sekcije o radio prijemu...

Znas li nekog majstora da mu posaljem al da je dobar?

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Vlajo said:

Koliko si platio ?

200e nije toliko stvar u novcu vec sto ce na kraju ispasti i 300 i ja magarac,majmun ili sta god baksuz neverivatnih razmera kad mi novi dac u 48h vise nije ispravan! Mozda bi mogao da ga oglasim tipa "PRODAJEM DAC NEVEROVATNO ANALOGNOG ZVUKA KOJI PPUCKETA POPUT VINILA"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...