Jump to content


Micromega MyDac


dragan333

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

25 minuta ranije, vdzele said:

Ako si na svom kompjuteru instalirao 2 ili više drajvera za DAC onda može biti da imaš sukob drajvera. Drajveru od Micromege smeta drajver od nekog drugog DACa. Sve ih obriši i ostavi samo Micromegin

Ovo nije nikakav problem, ako je ovo uzrok.

Obrisani svi koje sam Imao! Sta jos moze biti?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Willi Studer said:

Koja je konfiguracija kompjutera i koje taskove radi? Ovo je klasičan simptom opterećenog računara (iako u datom trenutku ne mora da izvršava nijedan aktivan proces) a to što se čuje su drop-outs.

 

53 minuta ranije, Vlajo said:

Ne verujem da je toliko slab pc da mu se dešava preopterećenje ?

Samo za muziku u filmove se koristi 

Screenshot_2016-12-25-09-06-02.png

Link to comment
Share on other sites

Taj DAC, barem prema izvorima sa interneta, ume da bude problematičan sa USB Class 2 drajverom za Windows, i Micromega je zbog ovakvih i sličnih problema povukla s tržišta određenu seriju uređaja. Ja bih prvo proverio sa proizvođačem po serijskom broju da li je ovaj uređaj među problematičnim i da li eventualni upgrade firmvera rešava problem. Ako ne slušaš fajlove preko 96k, nema potrebe da instaliraš bilo kakav drajver, radiće i bez njega, uz već pomenuto ograničenje, a velika je verovatnoća i bez ikakvih problema. Takođe, probaj ga sa nekim od Linux baziranih plejera (Daphile, Volumio), to nije puno posla niti puno komplikovano čak i za nekoga ko ništa sem Windows operativnih sistema nije nikad video u životu, da ne pominjem da sam siguran da ćeš se zvukom prijatno iznenaditi...

Link to comment
Share on other sites

Instalirano je sve kako je Micromega objasnila na Windows  10 da se  pri instalaciji u setup.exe podesi da ga prepoznaje kao Windows 7, i da se time izbegnu slicne stvari i da radi kako treba, tako da mislim da je do samog uredjaja problem. Te bi mi bilo drago ako neko moze da mi preporuci nekog majstora u N.S.?

Link to comment
Share on other sites

Stav po kome "Ne moze da bude nikakav sukob drajvera, sistem vrlo dobro zna koji drajver je gde potreban." je netačan. Ovo pričam iz ličnog iskustva, iskustva prijatelja i onog što su mnogi pisali po internetu. Ukucajte recimo u google "audio driver conflict" i naći ćete mnogo primera. Ako svi znamo da se preporučuje da uvek u sistemu postoji samo jedan driver za grafičku kartu, zašto to ne bi važilo i za audio uređaje? Naravno, sve ovo su ređi slučajevi ali ne treba ih isključiti.

Problem oko drivera je siguran. Ja sam imao jednom problem sa mojim laptopom da nisam mogao da podesim moju NI Traktor Audio 2 i DAC koji je radio preko XMOS-a. Traktor kartica je pucketala preko njihovog ASIO drivera, dok DAC nije. Čim sam izbacio XMOS driver Traktor Audio 2 je proradio normalno. Drugi primer je moj postojeći DAC koji radi sa Amanero je bio u konfliktu sa XMOS-om od DAC koji je bio na probi kod mene. Itd...

Drop-outs o kojima Willi piše je više problem koji je vezan za laptopove nego desktop konfiguracije. Kod laptopa je problem što je sav hardver veoma stešnjen i tu nastaju problemi. Pogotovo nastaju problemi kad se na laptop nakači spoljni audio uređaj. USB 2 linija zna da pravi problem kod ovih uređaja. Microsoft je izbacivao zakrpe za USB driver koji su nekima rešavali problem pucketanja laptop + audio uređaj. Ovaj problem je opet i vezan sa dropout-ima koje češće daje laptop. Postoje programi koji detektuju oprterećenost konfiguracije, vi zaustavite te procese i onda Win USB driver patch može da proradi.

Treba probati i sa driverima tipa Wasapi i Asio, dali i preko njih ima pucketanja. Pa onda probati i sa drugim ulazima tipa optički. Siguran sam da preko optike neće biti problema. Po svemu sudeći problem nije vezan za operativni sistem već za driver i mislim da ovo što je Zexx napisao će najverovatnije da uradi posao.

Ja bi pre napisao jedan email proizvođaču šta raditi nego davao nekom majstoru.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isti ili slican problem imao sa svim Arcam DAC-ovima kada je u pitanju USB veza, Bili su prilicno selektivni po pitanju razlicitih USB kablova. Npr, neki modeli kablova proizvodjaca Locus Design i Cryo parts im nisu odgovarali...Neki cak do te mere da DAC uopste nije video kompijuter (i obrnuto) a kod nekuh se javljalo pucketanje. Sa nekim drugim USB kablovima su radili dobro

Pokusaj da promenis USB kablo prvo.

Ja sam problem resio koriscenjem eksternog  USB/SPDF konnertora M2Tech HiFace Two, Nove ja prodajem i kostaju 160e ali trenutno na KP ima mislim dva komada po ceni od 100e. 

Na stranu sto je zvuk preko ovog uredjajcica najcesce bolji nego direktno preko USB veze DAC-komp.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, Sonichammer said:

Ja sam isti ili slican problem imao sa svim Arcam DAC-ovima kada je u pitanju USB veza, Bili su prilicno selektivni po pitanju razlicitih USB kablova. Npr, neki modeli kablova proizvodjaca Locus Design i Cryo parts im nisu odgovarali...Neki cak do te mere da DAC uopste nije video kompijuter (i obrnuto) a kod nekuh se javljalo pucketanje. Sa nekim drugim USB kablovima su radili dobro

Pokusaj da promenis USB kablo prvo.

Ja sam problem resio koriscenjem eksternog  USB/SPDF konnertora M2Tech HiFace Two, Nove ja prodajem i kostaju 160e ali trenutno na KP ima mislim dva komada po ceni od 100e. 

Na stranu sto je zvuk preko ovog uredjajcica najcesce bolji nego direktno preko USB veze DAC-komp.

Probao i optiku i koax. isto se desava. Ja bi rekao da je problem vise do nekog dela u uredjaju nego da je do veze i drivra kao i operativnog sistema. Ima li neko mozda neku predstavu sta bi moglo biti da ne ispadne da sam bacio novce bezveze, uredjaj je nov i zao bi mi bilo da zavrsi u smecu?

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, dragan333 said:

?

Screenshot_2016-12-25-14-32-04-1.jpg

Ne output operativnog sistema, nego plejera koji koristiš. Al' ako ti je to Windows 10, onda će biti da je do njega.

p.s. No ako si kao što kažeš probao i optiku i coax i isti problem se javlja, a pretpostavljam da ta dva nisu probana sa kompa, onda džaba tražimo softverske probleme. Onda je nešto do dac-a.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...