Jump to content


koje od 3 pojacala


bocacu

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Marantz PM 7001 sam gledao na pocetku prodaje u jednoj radnji u Kragujevcu i cena mu je bila nesto manja od 40000 dinara, dal 38-39000, tako nesto. Evro je tada bio 78 din, secam se kao danas jer sam menjao novac da bih kupio neki mobilni istog dana kada sam gledao i pojacalo pa sam zapamtio. Danas posle 10 godina pojacalo se prodaje za 250 evra ali jedan evro vredi 124 din pa ispada da se trazi nekih 7000 manje nego kada je bio nov...

Link to comment
Share on other sites

scepan bg, nije mi nudio niko nista vidim da je po oglasima 250 i pitam da li je realna cena za taj model. danas sam probao pm43 po specifikacijama je 55w po kanalu i od probanih sony yamaha akai duala i marantza najvise mi se dopada taj zvuk. na njemu ne pise da podrzava 4oma na nekim spec na netu pise 4-16 deluje mi slabasno lagano ali zvuk...kao sto sam napomenuo zvucnici su philips 100 sinusa na 4 oma.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, bocacu said:

scepan bg, nije mi nudio niko nista vidim da je po oglasima 250 i pitam da li je realna cena za taj model. danas sam probao pm43 po specifikacijama je 55w po kanalu i od probanih sony yamaha akai duala i marantza najvise mi se dopada taj zvuk. na njemu ne pise da podrzava 4oma na nekim spec na netu pise 4-16 deluje mi slabasno lagano ali zvuk...kao sto sam napomenuo zvucnici su philips 100 sinusa na 4 oma.

Sve to sto si cuo na pm43, na pm80 bice jos bolje. Na pm80 nakacis neke dobre kutije, poput mission 737 renaissance i da se naslusas muzike.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, bocacu said:

scepan bg, nije mi nudio niko nista vidim da je po oglasima 250 i pitam da li je realna cena za taj model. danas sam probao pm43 po specifikacijama je 55w po kanalu i od probanih sony yamaha akai duala i marantza najvise mi se dopada taj zvuk. na njemu ne pise da podrzava 4oma na nekim spec na netu pise 4-16 deluje mi slabasno lagano ali zvuk...kao sto sam napomenuo zvucnici su philips 100 sinusa na 4 oma.

Clan foruma Supersound prodao takvo pojacalo na nekih 200-220 evra,ne mogu tacno da se setim.

500 evra mu je bila cena pre desetak godina,Po mom misljenju 250 evra koliko se trazi je maksimalna cena za to pojacalo,dok je oko 220-230 realno.

Link to comment
Share on other sites

kod mene je i sony 740 i marantz p43 iskukao sam za probu, slusam marantza i bas se primecuje razlika u cistoci zvuka cak je i bas puno osetljiviji i to sa najtisim zvukom. dileme nemam vise koji mi zvuk prija ostaje dilema samo da li ce podneti zvucnike koji su sredina 70 ih, bas su matori ali su slusni fenomenalno. na pojacalu nema oznaku da podrzava 4 oma na netu ima.

https://www.hifiengine.com/manual_library/marantz/pm-43.shtml

na kutiji zvucnika ne pise koje su jacine otvorio sam ih i nasao za bas i srednje oznaku na samim drajverima visoke nisam pogledao, ako ne gresim bas je 4 oma a srednji?

AD 80601 W4 50W RUBER CERAMIC, srednji-  AD 5061 SQ8 80W. imam samo dilemu oko podudaranja pojacala i zvucnika slusace se do pola jacine nema potrebe za vise. planiram jaceg marantza ali dok ne ispadne nesto sto mi je dostupno za probu ne bih da dajem veci novac na ne vidjeno, ovaj pm 43 mi se nudi za 70e. hvala za pomoc do sada i nadam se da ce te mi za ovu delimu dati odgovor, sta da odlucim.

15782290_10209243700223713_120192912_n.jpg

15800994_10209243700303715_757979477_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Promaklo mi je to kada si napisao da kutije nemaju oznake, zato sam pitao. Inace evo drajvera iz tih kutija -

https://www.kupujemprodajem.com/Philips-AD0140T8-riblje-oko-fiksno-40918198-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Philips-AD5061-Sq8-srednjetonci-40318374-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Philips-basovi-i-srednjotonci-40307690-oglas.htm

Ovako po drajverima rekao bih da to nece biti neki problem bez obzira na njihovo godiste. Bratu sam pre neku godinu nabavio Philips FB 563 koje koristi za nenormalno divljanje i uspeo je da sprzi samo jedan bass slusajuci par sati na 80% snage. Taj model je iz 1978-me, dakle tu negde kao tvoji.

Sto se Marantza tice po nekim informacijama on daje 2 x 30W na 8 ohm i preporucuju se zvucnici od 8 do 16 ohm, to pise i na njemu pored terminala za kablove. To ne znaci da 4 ohm zvucnici nece raditi vec da mogu preopteretiti pojacalo na odredjenoj glasnoci. Ako tebi rade ovi zvucnici na njemu i svidja ti se zvuk onda teraj, ne brini za godiste, bitno samo da je punoletna :D

Link to comment
Share on other sites

Mhm, dakle u uputstvu stoji snaga i na 4 ohm, a na samom uredjaju uopste ne navode da je moguce koristiti zvucnike na 4 ohm.

Odgovor na tvoje pitanje sam dao u mom proslom postu, dakle pojacalo je kod tebe i prikljuceno je na zvucnike koje planiras da koristis i sam mozes da cujes da li je to boja zvuka koju volis ili ne. Sto se tice izdrzljivosti opet to mozes da testiras sam sa muzikom koju slusas. Ja sam 99.99% siguran da moze jer rekoh ti da slicni Philips zvucnici podnose neverovatnu torturu godinama. Naravno uz napomenu da ne koristis Loudness i tonske kontrole. Mozes i njih ali do odredjene jacine, preko toga mozes prepoteretiti pojacalo i ono se se ugasiti tj ugradjena zastita ce odraditi posao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da ne otvaram drugu temu, kao sto rekoh uzeo marantza pm43 za neko vreme slusanja dok ne budem u mogucnosti da uzmem jace i bolje napomenuo sam da mi odgovara zvuk znam da ima i bolje ali nisam cuo do sada nesto sto bi mi leglo kao marantz. Znaci potrebna pomoc oko preporuke za nekog marantza od 200-220 e. dosta sam citao i harman kardonu da su dobri ali nisam imao prilike da cujem ni jedan. Ako moze pomoc sta da odaberem...

Link to comment
Share on other sites

Marantz PM80mkII je bolji od pm64 i pm7001,slušao sva tri pojačala.80ica i 64 imaju sličan karakter zvuka, pravljeni dok je Marantz bio pod okriljem Philipsa,80 zbog veće snage, ima bolju kontrolu na basovima.Bolji je 80mkII model od starijeg 80.Fenomenalno su pogonili, Tannoy dc2000.Marantz imam još uvek, Tannoy odavno, usrećili drugara.80mkII bez problema pogoni kutije od 4ohma,jer ima dosta snage i rezerve.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...