Jump to content


Slusalice do 70e


Sudija

Recommended Posts

Pozdrav,vec desetak dana se lomim po netu,pokusavam da skapiram sta da kupim... Totalni sam duduk za sve sto ima veze audio opremom,i nikada nisam slusao nista osim najobicnijih bubica ili gejming slusalica.

Najveci problem mi je ogromna razlika izmedju cena u evropi i kod nas,i nedostatak gomile proizvodjaca na nasem trzistu,sto eleminise veliku vecinu modela koje preporucuju ljudi na yt i raznim recenzijama,amazonu,etc...

Onda mi je sinulo da mora da kod nas postoje ljudi koji se razumeju u nase trziste i cene,kao i to sta bi odgovaralo mojim potrebama.

Pre svega,zeleo bih slusalice koje bih koristio najcesce u kuci,povezane na laptop,pc i smartfon,znaci bez pojacala,bez neke ozbiljnije audio opreme,samo integrisana kartica.Voleo bih da budu preko uha,zbog udobnosti i duzine nosenja.Voleo bih da budu zatvorene,da mogu da se isecem od spoljnog sveta,to mi je veoma bitno.Najvise slusam rok,metal,nadje se poneki pop...

Estetika nebitna.

Posle sveg mog istrazivanja sleteo sam na AT ATH-M20x(8000din) da li je to overkill?

Pretresao sam sve domace muzicke radnje(njihove sajtove),sve vece lance tehnicke robe(tehnimanija,winwin...) i kupujem-prodajem

Da li mogu da prodjem jeftinije sa nekim manje poznatim modelom?

Da li mozete da mi preporucite nesto trece?

Sve u svemu,hvala vam unapred na odgovoru!

Link to comment
Share on other sites

Takodje sam imao slicnu dilemu skoro  i uzeo pre par meseci  Superlux 681 Evo. Nisam ih slusao pre kupovine, prvi utisci izvanredni, sve preporuke.Na osnovu iskustava sa foruma skinuti sundjeri, jastuciće sam zamenio,(u pakovanju dolaze i velurski) malo vise stezu ali pretpostavljam da ce vremenom to da bude bolje. Inace nisam ih slusao pre kupovine, u odnosu na ćerkine Sennheiser HD 201 razlika nebo i zemlja.U Plejeru sam slusao Beyerdynamic DTX 910 i ostao sam ravnodusan dok kada sam sinoć Evo 681 spojio na cd i avr bio sam iznenadjen kvaltetom zvuka Inace zvucno bolje je kada ih direktno povezem na cd plejer- Marantz 5004 nego kada idu u AVR.Testirao ih  i na lap topu na integrisanoj isto odlicno . Inace imas ovdehttp://forum.benchmark.rs/showthread.php?275567-Slu%C5%A1alice-Superlux-HD-668B-odli%C4%8Dan-izbor-za-malo-novca/page30 bas detaljan test.Moja preporuka ja sam ih uzeo u http://roostermusicshop.com/ u Nišu. Ovo  su moji utisci sa druge teme ali imao  imao sam  slicne dileme kao i ti  dugo sam birao i proucavao i za nekih 5000 din ovo je najbolji izbor. Jedino sto nisu zatvorene  ali neki kompromis uvek mora da se napravi. Forumi su jedno realnost sasvim drugo ali za ove slusalice se svi uglavnom slazu da vrede mnogo vise nego sto kostaju.  Sin  mi ih prisvojio jer na svom Sony Mp4 plejeru vise ne stavlja bubice od kada je probao Superlux. Malo je nezgodno sto ne mogu da se probaju pre kupovine ja sam rizikovao i kazem prezadovoljan sam.

IMG_20160322_193758.jpg

IMG_20160322_194404.jpg.b4f2bf7476faf873574fad7b62a2871a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima

Slicno kao clanu pod imenom Sudija, potrebne su mi slusalice, da ga citiram:

Pre svega,zeleo bih slusalice koje bih koristio najcesce u kuci,povezane na laptop,pc i smartfon,znaci bez pojacala,bez neke ozbiljnije audio opreme,samo integrisana kartica. "

Do skora sam imao ovaj model:

http://www.itsvet.com/img/obj/comp_comp_headphones/000/000/001/665/bigimg.jpg

Sa karakteristikama

Proizvođač : Philips
 
Model : SHL8800/10
 
 
Ostalo  
 
Tip : Slušalice
 
Povezivanje : Žično
 
Masa : 140 grama
 
Zvučnik - Frequency response : 15Hz-24kHz
 
Zvučnik - Input impedance : 32 ohms
 
Zvučnik - Sensitivity : 107 dB
 
Priključak : 3.5mm
 
Domet : 1.2 m

 

 

 

Koristio sam ga kao pomenuti clan, prvenstveno kod kuce, na PC-u (zvucnici neka klasika, genius-ovi, nista posebno) i lap topu sa integrisanom zvucnom karticom, te plejerima Sansa Clip i Ipod (treca generacija). 

Ne mogu za sebe reci da se preterano razumem u audio tehnologiju, ali iskreno sam bio prezadovoljan kako su me spomenute slusalice sluzile,  u vremenskom periodu otprilike od 2-3 godine. Pod tim podrazumevam raspon od nekih najlosijih mp3-formata, pa do flac-a i muzike sa originalnih cd-ova, razlicitih zanrova (synth pop 80ih, rock, punk, metal, hip hop, jazz fusion, latino, electronica, pa cak i neki ne bas sjajni ripovi singlica nase folk muzike). Laicki, bar, sam imao osecaj da izvlace maksimum iz svih tih nabrojanih pravaca, naravno u skladu sa odnosom stare dobre 'koliko para toliko muzike' floskule.

Jedina konkretna mana koju mogu da iznesem za taj model, sto je relativno brzo (posle godinu i po) popustio kabl koji povezuje iglicu (ili ti jack), tu je nastajao prekid, nadam se da me razumete na sta mislim :). Pa sam morao na razne nacine da se dovijam, da dovedem sam taj deo u polozaj, da bi funkionisao prenos zvuka za zvucnika na slusalice ...ali i tome je sinoc definitivno dosao kraj.

 

Da ne duzim previse - potrebno mi je nesto slicno, mozda neznatno bolje sto se zvuka tice i po mogucstvu sa nesto izdrzljivijim kablom i delom oko jacka. Iskljucivo za slusanje muzike u kucnoj varijanti, sa 'obicnim' ha-tek komponentama.

 

Kod nasih distributera sam nasao neke modele, koji mi se na prvi pogled cine slicnim po karakteristikama sa mojim prethodnim slusalicama.

Modeli: Panasonic (RP-HF100ME), A4 Tech (A4-HS-780), JVC (HA-S150), Sony (MDR-XD150), Genius (GHP 430F), Pioneer (SE-MJ503), Philips (SHP2500/10)

Svaka pomoc je dobrodosla, ako vam se bilo koji od gore navedenih modela slusalica izdvaja od ponudjenih (ili ako imate bolji predlog, slobodno ostavite), ne bi bilo zgoreg da mi naznacite :)

Izvinjavam se na predugackom postu, hvala unapred za svaku vrstu pomoci.

 

Pozdrav, Ivan

 

 

 



 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...