Jump to content


zflazarov grebatorski analogni DIY sistem


zflazar

Recommended Posts

Možda 6S33S ide u penziju. Integralac sa 6EM7 2w/ch sa interstage trafoom između driver I izlaznog stepena. Perverzno je što su interstage i izlazni trafo otprilike sličnih dimenzija.

Mojim Tannoy 15" sa Fostex helperima za sobnu glasnoću je "untig" dovoljno.

Za sad kod mene neprevaziđen ton, ambijentalnost, istitraj svake note sa nosača zvuka, jedino bih voleo da imam još dodatnih+10W za potpuno- ali potpuno- ludilo za eksplodiranje stadiona i otvaranje neba. Mada i ovako mi nije dobro, možda i ne zaslužem više.

disclaimer: navedene prednosti i mane koje sam naveo molim shvatiti u veoma relativnom kontekstu, radi se isključivo o mom mišljenju, mom sistemu, mom prestoru i nadasve o mom ličnom ukusu tako da mogu samo jedan savet dati: ako imate superosetljive zvučnike sa više od 94-95dB efikasnosti, nemojte zaobići ovu lampu.

 

IMG_20210221_114025.jpg

Screenshot_2021-02-21-12-43-23-804_com.viber.voip.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dobro jutro!

Grebatorski Sistem je u skladu sa 1. aprilom većinski rasformiran.

Ostale su samo najneophodnije komponente: 

-kablovi

-strujni filter

-razvodna letva

-po koji gramofon.

Pomagajte braćo i sestre, da se rešim i gramofona i da postignem harmoniju sa unutrašnjim bićem!!!

:)

 

IMG-c8657947dafbd65e382b482c53b7efaa-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

Ostale su samo najneophodnije komponente: 

-kablovi

-strujni filter

-razvodna letva

-po koji gramofon.

Pomagajte braćo i sestre, da se rešim i gramofona i da postignem harmoniju sa unutrašnjim bićem!!!

Odlično razmišljaš.

Kada gramofon pretopiš u neke kvalitetnije zvučničke kablove, možda bude i za neki bolji strujaš, imaćeš daleko grandiozniju zvučnu sliku. Eventualno da poradiš još na interkonektima od letve do zvučničkih, gde će ti biti kraj...

Srećano i dugo uživanje želim!

:D

Ipak spas vidim u ...

ljuta-paprika-crvena-feferona-seme-54256

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

dobro jutro!

Grebatorski Sistem je u skladu sa 1. aprilom većinski rasformiran.

Ostale su samo najneophodnije komponente: 

-kablovi

-strujni filter

-razvodna letva

-po koji gramofon.

Pomagajte braćo i sestre, da se rešim i gramofona i da postignem harmoniju sa unutrašnjim bićem!!!

:)

 

IMG-c8657947dafbd65e382b482c53b7efaa-V.jpg

Kad rasprodaš sve definitivno ćeš naći duševni mir.

Ja ću za početak, u duhu današnjeg dana, da ponudim 1,2 milijarde za tu lampu, nekako mi je baš gotivna.

Link to comment
Share on other sites

Judi, ja imam problem sa promenama. Bilo da je u pitanju ženina frizura, nameštaj u kući, moj računar, auto pa i Hi Fi. Odlepim kada treba posle par godina da zamenim auto. Računar u glavnom vozim do kraja, uz neophodna poboljšavanja radi produženja radnog veka (ssd, ram, grafika). Što se Hi Fi ja tiče, tu je druga priča. Sistem B je po meni skoro potpun, zahvaljući  @chika_milan u. 

 

@zflazar 

Puno sreće

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobro veče!

Golotinju na polici Grebatotorskog Sistema nismo mogli tolerisati na duže staze. Prošlo dve nedelje od prvog aprila kad je obrisana polica od Babuški i line preampa sa ECH11 linijskog WOT predpojačala.

U međuvremenu se police naselile dosledno grebatorskom konceptu zaokretu za 180° sa full-ogrebanim solid state preampom I prototipom izlaznog pojačala.

Pojačalo je prototip je iz Zen Mod Labs kuhinje.

Iron preamp je vlasništvo mog prijatelja iz Vrbasa znanog na Forumu kao Woland.

Izlazno pojačalo je prototip i imam čast i usuđujem se da kažem privilegiju da ga testiran u svom sistemu kao prvi izvan kuće u kojoj je osmišljen.

Zašto toliki uvod?

Da se vratimo malo u ne tako daleku prošlost.

https://www.diyaudio.rs/topic/6215-slike-diyaudiors-baf-2013-švajserijada-2013-vrdnik-okupljanje/page/8/

2013 godine je u Vrdniku bio prvi susret audio konstruktora-samograditelja iz Srbije pod pokroviteljstvom diyaudio.rs foruma.

Znam da ima članova i ovog Foruma koji su uveličali svojim prisustvom taj skup 2013 godine i koji se možda sećaju tog događaja.

Meni lično taj skup je ostao u sećanju po tom, da sam ustanovio da sistemi koji su konceptualno DOBRO osmišljeni zvuče veoma SLIČNO bez obzira na to da li su iz SS ili tube ergele -ako se držimo samo uklapanja preamp/amp dela. Konkretno mislim na clash original Hiraga pojačala i 6s33s se pojačala od Dragana @Daudia. Oba oko 10-tak W, damejebeš bez razlika u vrhunskom zvuku na Tannoy 12" Devonima.

Od tada me jede crv, da li može da se napravi/čuje izlazno pojačalo u toj snazi a da ne služi kao TA peć iliti da nema ludačku discipaciju a da zvuči tako ko oni sistemi odonda?

 

IMG_20210328_071732.jpg

IMG_20210413_183134.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovo što liči na hladnjak od FAP-a (nije moja asocijacija) dole je možda odgovor na to pitanje.

Radi se o prototipu Germanijumskog izlaznog pojačala koje povezuje ovih 8 godina potrage za Svetim Gralom SS pojačala koje nije vruće ko furuna, koje zvuči sa tapkanjem nogu bi koje je inteligentno/duhovito/inovativno. Prvo solid state pojačalo koje mi je žao da gasim na kraju dana i koje mi skraćuje gramofonske ploče umesto da ih produžava. Jednom rečju, pojačalo koje skraćuje hifi-život...

Nisam influenser.

Još manje autoritet u hajfaju. 

Koji me znaju, znaju i to da nisam baš sklon da padnem u nesvest pred brendiranim stvarima. Ni da ih izbegavam brenda radi.

Kod mene je svašta prošlo u grebatorskoj varijanti.

Iz iskrene bratske ljubavi i zahvalnosti mom dragom bratu Dipl ing Ferenc Lazaru poklonio sam mu moj preamp i amp radi njegovog zadovoljstva i uživanja u zajedničkom slušanju muzike.

On ih je konstruisao uz moje slušne opaske u fazi razvoja od oko 15 godina.

U međuvremenu napravio je akustički tretiranu slušaonicu sa D'Appolitto postavljenim Bert Doppelberg/TAD hornama baziranim na nadogradnji rada Dr Geddes-a i GedLee horni- oko 5 godina razvoja i 3 godine gradnje.

Sistem nije komercijalan i ne treba da ga shvate Toze i ostali kao takav. On je potpuno nekomercijalan i nije podložan bilo čemu samo uživanju u putu a ne krajnjem cilju.

Link to comment
Share on other sites

ono što je novo u suštini kod mene je sledeće:

-po uzoru na Wolanda želim da smislim dobrozvučeći solid state sistem (koji ne odstupa od sadašnjeg gostujućeg) uz zadržavanje Garrard/Orrofon/EMT/Cotter koncepta izvora i Ferenc/Zoltan Lazar/Shishido/Woland LCR fono-sekcije kao primarnog izvora sa opcionom nadogradnjom digitalnog izvora u budućnosti.

Projektni cilj je da amp bude na zvučniku uz zadržavanje pasivne skretnice, preamp (s) i izvori na polici.

Čeka me uzbudljiv period, nadam se i vas.

Nisam ni prvi ni poslednji kog loži koncert aktivnog/zvučnikeposvećenog sistema. Ovaj Germanijum je po meni vredan tog pokušaja.

Stejt tjund.

Link to comment
Share on other sites

Золтане, Ференц је старији брат? 
Отуда и назив теме - дошло време за осамостаљење :)

Сва срећа, ту је и други брат Воланд :P

Зна се, сада су поклони за усељење/осамостаљење обавезни :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...