Jump to content


zflazarov grebatorski analogni DIY sistem


zflazar

Recommended Posts

slušao sprave dok su bile u polurinfuzi i na dasci - svaku posebno i poneke i zajedno: izuzetno muzikalan sistem sa mnoštvom detalja i izuzetnom kontrolom na celom spektru - to se retko sreće kod lampaša, tek kod onih što koštaju 20K€ + a kada se sretne.. paa otvoriš vino i uživaš :)

danas idem da ih poslušam skutijane

 

Link to comment
Share on other sites

pretpojačalo: Ferenc Lazar, TVC pasivni atenuator sa 24 pozicije regulacije glasnoće sa

l o g s r i t a m s k om selekcijom sekundara trafoa, ELMA rotary swith make-it-before-it-brake, WBT RCA, switch za masu, 1 ulaz/izlaz.

Koji je TVC u pitanju?

Odusevljen sam bojama i kako je to na kraju ispalo.

Takodje veliki plus za revitalizaciju vrednih komponenata.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo interesantan sistem. Dubok naklon za posvecenost i istrajnost. Takodje mi se dopada princip vernog i strpljivog gradjenja sistema sa odabranim brojem ljudi.

Razumna i strpljiva putanja u ovom hobiju moze da proizvede vrhunske rezultate, sto verujem da je i ovde slucaj

Iskrene cestitke za sistem.

Link to comment
Share on other sites

danas sam slušao zflazarov sistem.. prvi put od kada je pojačalo skutijano.. sistem mi nije bio nepoznat, pomenuo sam da sam pojačalo slušao dok je bilo na dasci, phono preamp dok je bio u razvoju itd.. elem: skutijano zvuči još i bolje :)

bilo je impresivno ne čuti nikakav brum na veoma pojačanom signalu preko TVC, kada igla nije na ploči.. da potsetim: MC zvučnica Ortofon SL 15 MKII ima izlaz od 0,015 mV .. verujem da upućeni imaju ideju koliko je samo to teško ostvariti.. ali zvuk koji je pratio to ostvarenje je zaista bio impresivan - nije manjkalo detalja, neutralnosti, širine i dubine, ni preciznosti - sve je bilo kako treba uz zavodljivu muzikalnost,,

poneo sam par Fone izdanja na 45, Om Advaitic Songs i Friday Night in SF (i one na 45) i novo izdanje Musica Nuda za Fone - taj meni poznat materijal, je zvučao tehnički baš kako i treba, zvuk je bio veoma brz (uprkos 4 trafoa po kanalu ako sam dobro izbrojao ;) ) i pri tom veooma muzikalan..

sjajan i potpuno zaokružen sistem iz domaće radinosti.. čestitke i zahvalnost na gostoprimstvu domaćinu

Link to comment
Share on other sites

Krajnje interesantan sistem i voleo bih ga čuti kad se jednom zaputim ka mom Bečkereku.Sviđa mi se apsolutno sve osim onih sanduka od univera.Napravi neke krštene stalke da nakon bratovog dobrog posla time ne uprskaš sve.Stalci za zvučnike su od izuzetnog uticaja po zvuk,a univer je shit,monolitan :lol:

Link to comment
Share on other sites

.Sviđa mi se apsolutno sve osim onih sanduka od univera.Napravi neke krštene stalke da nakon bratovog dobrog posla time ne uprskaš sve.Stalci za zvučnike su od izuzetnog uticaja po zvuk,a univer je shit,monolitan


Sto se stalaka tice dosta toga zavisi od toga od cega je napravljen pod. Ako je brodski zna da bude nezgodan. Nije losa ideja opteretiti ga masom, bez tockica. A negde u perspektivi, pod uslovom da ova visina drajvera odgovara, napraviti nove kabinete vece zapremine i izbaciti stalke.
Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, prophet said:

 


Pretpostavljam da ekstra tegove ne koristis sa ovom zvucnicom?

 

naravno da ne :) 

pod ne vibrira, nije tradicionalna tehnika brodskog poda nego je on nakucan na postojeći parket (duuuga priča ne bih da smaram s njom).

 

Postoji i po meni potreba za "novim kabinetom" sa adekvatnom visinom drajvera i plan prelaska na 15"... treba nešto raditi i dogodine :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...