Jump to content


zflazarov grebatorski analogni DIY sistem


zflazar

Recommended Posts

 
Ako mi dozvolite da predložim oslanjanje budućih kutija na ove stalke preko šiljaka fiksistanih u telo donje ploče (u dedicated pio-matice) koji bi se oslanjali u izdubljenu tačku na gornjoj ploči podloške sa duplim kuglagerom, kao na donjoj slici.
IMG-59ae6ebec436f84bbc1d466200ff6ff6-V.thumb.jpg.9959c7a997bbce1d3819c13d769813c3.jpg
Možda čak i nema potrebe za šiljkom kao posrednikom, obzirom da su se ove podloške i sistem kuglagera pokazao kao izvanredan u zvučnom smislu. Svakako treba ih probati i doneti sopstvene zaključke, pa eventualno predvideti specifični prihvat i oslanjanje, kako na kutiji, tako i na stalku.
Cuo sam da opasan napredak donose te podloske. Moze neka informacija ( cena ) i kontakt u pp?

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ma znam sta je 15'' ,nije 20cm pa da ne znam :lol:  Mislio sam na ceo kabinet,stavi se nesto opštepoznatih dimenzija pa se stekne osecaj kolika je zv.kutija.Recimo ko na ovoj slici ...uopšte nisam mislio da su baš toliki iako sam znao da je bass od 15''

DBLSPKR.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, skrstic said:

Kad bolje razmislim kupi Mići pampers pa ga slikaj pored zvučnika. :lol::lol::lol:

Active baby 50+ :thumbsup2

 

5 hours ago, sondek said:

Ma znam sta je 15'' ,nije 20cm pa da ne znam :lol:  Mislio sam na ceo kabinet,stavi se nesto opštepoznatih dimenzija pa se stekne osecaj kolika je zv.kutija.Recimo ko na ovoj slici ...uopšte nisam mislio da su baš toliki iako sam znao da je bass od 15''

DBLSPKR.jpg

Kako je lepo razvijen taj malisa, :D (imam jednog slicnog uzrasta...). A najverovatnije ne pomaze sto su kablovi iza zvucnika :order

 

Link to comment
Share on other sites

Moj sincic je najvise voleo da ubacuje ugracke u bas refleks rupu, stavio sam mrezicu ali je i nju razvalio. Ovi duguljasti bas refleks otvori su verovatno manje "interesantni", a najlepsi bi bili ovi dugacki kao ko Tannoy Canterbury koji vec  godinama pravi kao najaci model ispod WR u Prestige seriji, samo tezi za realizaciju

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за tannoy prestige

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...