Jump to content


zflazarov grebatorski analogni DIY sistem


zflazar

Recommended Posts

10 sati ranije, zflazar said:

Projektni cilj je da amp bude na zvučniku uz zadržavanje pasivne skretnice

Ако сам добро схватио, не моноблокови, него баш на звучнику? Надам се, не унутар звучника?

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, InSides said:

Ако сам добро схватио, не моноблокови, него баш на звучнику? Надам се, не унутар звучника?

@svi: 

izlazno pojačalo svakako izvan zvučnika ili kao ruksak ili kao deo na stalku zvučnika (preferiram prvo rešenje).

Ako bude ruksak-varijanta, ona neće narušiti integritet kutije ni na koji način sem četiri PIO/TRIO matice za  montiranje izlaznog pojačala na zadnji zid Tannoy-a.

Grebatorski sistem je imao uvek veoma sebičnu namenu: da udovolji MENI :P

Prema tome, kao low-output MC vinildžiji meni je sooo-sexy rešenje da udaljim trafoe od 300-500W od izvora signala od 0,2mV na tri metra da ne zovem ukrajinskog šamana svaki put kad hoću da mi sistem bude noise less deluje kao way to go.

 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, zflazar said:

...ukrajinskog šamana svaki put kad hoću da mi sistem bude noise less deluje kao way to go.

 

Šalji kontakt šamana :D

Inace, čisto za probu, ako ti naleti M1 od Musical Fidelityja. Od svih Pass rabota mi ovo lepše radilo a isti ga je majstor radio kao i taj Wolandov. Naravno, još bolje radi kad se preskoči preamp...u diy varijanti.

Taj M1 je davnih dana konstruisao Tim de Paravicini. U originalu se beskrajno grejao zbog neadekvatnog hladnjenja ali muzike iz njega je izlazilo na tone. A delova ima na svakoj trafici, pa i ako crkne štogod nije nenabavljivi germanijum. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, SuperFi said:

A delova ima na svakoj trafici, pa i ako crkne štogod nije nenabavljivi germanijum

...reče ljubitelj veoma-veoma nabavljivih

 cevi...

Mislim da si zreo za jednu posetu

 Zrenjaninu čisto da ti poljuljam

hifi-samopouzdanje.

Ili pojačam.

Kako god, dobro mi došao.

:P

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, zflazar said:

izlazno pojačalo svakako izvan zvučnika ili kao ruksak ili kao deo na stalku zvučnika (preferiram prvo rešenje).

 

Ако има доволно простора између профила сталака да би убацио кутију са сличним/истим финишом као и сами звучници, то би било, бар мени, визуелно генијално. :)

Када би и још више фантазирао, део кутије за појачивачке елементе, део те кутије за скретницу и вози мишко.

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, InSides said:

 

Када би и још више фантазирао, део кутије за појачивачке елементе, део те кутије за скретницу и вози мишко.

nisi video jos kako izgleda Tannoy Lockwood 15" aktivni,kad mu je u straznjicu gurnut jedan Quad 50E?

Link to comment
Share on other sites

Što se kablova tiče, ništa se ne dobija. Mislim na cable management. Samo će vući još par strujnih do zvučnika, što može da bude nepraktično. Drugo, skraćuje se dužina jačeg signala a povećava dužina slabijeg signala. Jedino opravdanje je ono što je izneo da udalji sve od gramofona.

Link to comment
Share on other sites

Kutija je praktično bez vibracija. Ni jedna puzavica ni supertweeter nisu još odskakutale sa njih uz najveće hitove Slađe Đogani.

Drugo, na nagovor mudrijih glava trudiću se da pojačalo integrišem u stalak za zvučnik- pa makar to značilo pravljenje novog stalka AKO se ne može izvesti efikasno hlađenje pojačala uključenog 24/7.

Treće: izbor pretpojačala će verovatno biti takav da će imati dovoljno dobru šansu da pregura mali signal kroz 3 metra kabla do zvučnika.

No, ovo su za sada samo razmišljanja na ovu temu.

Bićete obaveštavani blagovremeno o novinama u ovoj temi.

@sondek, namera mi je da jednom u životu osetim blagotvoran uticaj i od kratkog!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

pravljenje novog stalka AKO se ne može izvesti efikasno hlađenje pojačala uključenog 24/7.

То је метални сталак, не? Са великом површином изложених страна профила од којих се састоји? Слично, као, рецимо, хладњак?

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...