Jump to content


zflazarov grebatorski analogni DIY sistem


zflazar

Recommended Posts

jednom grebator-uvek grebator.

Kao što i dolikuje, u grebatorskom sistemu Ferencov auto-volume-transformer sa bakarnim logaritamski navojem na C jezgrima. Ultra kratki kablovi između njega i izlaznog pojačala.

Deklasirao WOT pojačalo u režiji Ferenca, kao i Majda-Zen-Ja TVC buffer tako da sam beskonačno tužan i u isto vreme srećan pošto sam skapirao svoj sistem u nekom drugom, boljem svetlu.

Gubitnika nema, samo dobitnika. Kako glupi AVC zvuči drugde? Ne znam. Kod mene zvuči tako da je do daljeg rezervisan za kupovinu.

Eto.

Pozdrav od mene.

IMG_20200224_8980.jpg

IMG_20200224_20726.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, zflazar said:

jednom grebator-uvek grebator.

Kao što i dolikuje, u grebatorskom sistemu Ferencov auto-volume-transformer sa bakarnim logaritamski navojem na C jezgrima. Ultra kratki kablovi između njega i izlaznog pojačala.

Deklasirao WOT pojačalo u režiji Ferenca, kao i Majda-Zen-Ja TVC buffer tako da sam beskonačno tužan i u isto vreme srećan pošto sam skapirao svoj sistem u nekom drugom, boljem svetlu.

Gubitnika nema, samo dobitnika. Kako glupi AVC zvuči drugde? Ne znam. Kod mene zvuči tako da je do daljeg rezervisan za kupovinu.

Eto.

Pozdrav od mene.

 

 

I od mene pozdrav. Znamo to, stara istina.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, zflazar said:

Da vam kažem, svira dosta bogougodno8-)

Ах кад бих имао места за те лампе. :)

Него, дали ти трафои могу имати и балансирани излаз према појачалу?

Link to comment
Share on other sites

Ovi transformatori su na izlazu. Imaju dve sekcije primara i četiri sekcije sekundara. Nisam znalac ali pretpostavljam da bi se sekcije sekundara mogle vezati i u balansiranoj varijanti.

Za namenu sa drugim cevima-kao što i piše u dokumentu mogu da se naruče sa različitim gap-ovima za razne mirne struje cevi.

Ovo sad zvuči veoma zabavno, do daljeg ostaje na dasci dok ne prođe medeni mesec euforije sa novom mladom. Ako se primi - uz probu i sa 8:1 prenosnim odnosom (sada je vezano sa 4:1) onda će se skutijati u postojeću kutiju line preampa prostom zamenom dosadašnje unutrašnjosti.

Sreća pa napajački deo treba veoma minimalno preraditi u odnosu na sadašnje.

2763.pdf

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

Ovo sad zvuči veoma zabavno, do daljeg ostaje na dasci dok ne prođe medeni mesec euforije sa novom mladom. Ako se primi - uz probu i sa 8:1 prenosnim odnosom (sada je vezano sa 4:1) onda će se skutijati u postojeću kutiju line preampa prostom zamenom dosadašnje unutrašnjosti.

Znaš šta se ponekad desi kad prototip sa daske pređe u kutiju? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 2.3.2020. at 16:24, zflazar said:

na probi je linijski preamp sa ECH11 triodom-heptodom kojoj je triodni deo iskorišćen a sprega sa izlaznim pojačalom je preko Lundahl transformatora.

Da vam kažem, svira dosta bogougodno8-)

IMG_20200302_54297.jpg

preamp upakovan kod ing. Ferenc Lazara, konstruktora ove sprave u postojeću kutiju mog preampa.

Baj-baj bafer-tvc, helou ECH11 WOT!

IMG-b2fc457362c1fe510a0b6a751eb37277-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lepo uradjeno :)

Jesu li to drugi signalni trafoi? Cini mi se da se razlikuju od onih na prvoj fotografiji?

On March 2, 2020 at 4:24 PM, zflazar said:

preamp sa ECH11 triodom-heptodom kojoj je triodni deo iskorišćen

Da li imas nekih informacija o tome kako je upotrebljen samo deo cevi (trioda). Posto na osnovu unutrasnje konstrukcije resetka triode nema sopstveni izvod, vec je povezana na elektrodu G3 hexode? Na osnovu toga ne moze se samostalno upotrebiti... Mozda je aktivna hexoda u triodnom spoju?

ECH11 TFK.png

Link to comment
Share on other sites

Da se ispravim - moze da se koristi samo trioda :)

U tom slucaju je heksoda iskljucena,  G3 hexode je samo interno konektovana. Secam se jednom prilikom jedan decko mladji brat mog drugara, isao u matematicku i radio neki rad iz fizike. Napravio komplet pojacavac. Ja mu dao cevi i neke delove koje nije imao. Izlazni trafo izracunao i namotao sam, svojerucno... Napravio malo ne-klasicno ulaz sa nekom triodom - hexodom ili heptodom izlaz 807. Trafo je motao tako sto je primar formirao u obliku trougla od jezgra pa na dalje. Da bi primar sto vise bio u homogemon magnetnom polju.

Pustio nam - zapanjili smo se. Stariji brat koji je u to vreme studirao akustiku stalno ga je nesto zezao kao nema sanse to da radi OK, covek se samo nasmejao kad je decko pustio amp i to na zvucnike koje brat projektovao i izradio. Odlicno mu je to radilo.

Dobio 5 iz fizike... Great minds think different.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...